Announcement

Collapse
No announcement yet.

Formula 1 Magyar Nagydij 2013 (Budapest)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma to svakako, nego samo dodajem i ovo kao nesto sto ima uticaja... Koliko god da ima - ima, niko vise od njega ne podnosi sva ta smaranja...

    Comment


    • Ja verujem da je ovo sve istina i da ce Kimi sledece godine biti u ferariju jer samo je trebalo obratiti paznju na Kimijevu recenicu da ce se nekima njegova odluka ciniti glupa a koja druga odluka se moze ciniti glupa , prelazak u RB ili ostanak jos jednu godinu u Lotusu ni po cemu nije glupo ali prelazak u ferari jeste cudno s obzirom sta su mu sve radili 2008 i kako su ga kostali borbe za titulu i kako su vodili PR rat sa njim a on im se sada svojevoljno vraca , samo zasto onda izabrati ferari pored RB osim kao sto MarkedOne kaze ako su ga u RB zeleli kao drugog vozaca ali svejedno verujem da je ovo istina. Verujem i da je Alonsu dosta ferarija jer ferari vecito brlja i kad vide da su u potpunosti zabrljali sezonu onda kazu bice bolje sledece godine i sledece i sledece i oni imaju milion sledecih godina i vec su dosadili i bogu i narodu , zato verujem da Alonso silno zeli u RB samo pitanje je da li RB zeli njega , jer kao sto Marked kaze RB daje silne pare na taj program mladih vozaca osim ako RB zeli da ima dva jaka vozaca . Siguran sam da Alonso zeli u RB i bez obzira sto ne podnosi Vettela bas zato i zeli , zato sto vec cetvrtu sezonu za redom gubi od Vettela i sada mu je prilika da predje u RB (ako ga oni prihvate ) i da skine Vettela , sto znaci da bi ovaj ostatak sezone Alonsu glava mogla biti u RB , nekako mi se cini da je jednom nogom van ferarija i to ce se odraziti na preostale ovogodisnje trke ne u dobrom smislu naravno . Naravno ovo zadnje sam napisao zato sto mislim da bi sad RB jos malo da produzi sa tom objavom ko ce sledece godine voziti u RB cisto da se malo poigraju sa Alonsovom glavom i tako ga malo izbace iz borbe za titulu
      Last edited by Mikinen; 02-08-13, 07:58.
      If the police cant stop you you must be on the dust

      Comment


      • Nije Ferrari nista Kimiju radio 2008, o'ladite sa tim...

        Comment


        • http://f1bias.com/2012/04/05/truth-a...antander-2008/

          Ne branim Kimija ali verujem da ga je ferari tada smuljao s obzirom da je to skroz u njihovom stilu
          If the police cant stop you you must be on the dust

          Comment


          • To je pisao die hard fan Kimija, ipak bih uzeo sa rezervom. Pre mi izgleda kao dnevnik manije gonjenja.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Originally posted by Vanja #66 View Post
              Nije Ferrari nista Kimiju radio 2008, o'ladite sa tim...
              Vanja da ti rečem, onaj tekst što sam stavio mi i nije bio potreban. To sam znao i pominjao i pre još u doba kad nisam imao internet. Nisam bio siguran za 2008. ali 2009. je bila očigledna. Masa tuče Kimija u bodovima u F60. Isti taj Masa kojeg je Kimi pobedio već u svojoj prvoj sezoni sa Ferarijem. Imao je više poena od Kimija, ne puno, ali imao je više. Dva podiuma su samo skupili zajedno, a jedan od ta dva je Kimijev i to iz Monaka jer je tada Ferari još uvek imao dobro mehaničko prijanjanje. Kako se Masa povredio u kvalifikacijama Mađarske, Kimi ostao jedini vozač, i već sutradan su uspeli da sa kantom od F60 stignu do drugog mesta. U Spa pobeda, Monca podium (bio bi 4. da se Hamilton nije sudario u poslednjem krugu). 2008. je počela kao iz snova. U kvalifikacijama su bili đene-đene ali u trci je Ferari tada kidao. Sećam se Australije kad je Kimi startovao 16. U prvom krugu se odmah probio na 8. mesto ako se ne varam. Kako se strategija odvijala, imali su tempo za pobedu ali je jednom prekočio a drugi put se okrenuo. Posle su se doveli u red, 4 pobede za redom od toga su tri mogle da budu 1-2 da se Masa nije sjebo u Maleziji. Posle Turske su imali 1-2 u poretku.

              E, sad kad si pročitao ovaj moj post, sad bi trebao opet da pročitaš onaj tekst jer baš od tada sve počinje. Ako se ne slažeš sa time, napiši kako i zašto je Kimi tako propao od sredine 2008. do sredine 2009.???

              Nebojša, jel Aleksandra Babića smatraš die hard fanom Kimija? Jedan od najboljih komentatora za F1 ako ne i najbolji u Srbiji.
              Last edited by MarkedOne8; 02-08-13, 10:21.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • To sto postujem njega kao novinara, ne znaci da se slazem sa svim sto kaze. Obozavao sam da citam njegove kolumne, pogotovo zbog tehnickih stvari, ali mi cela ta prica oko namernog busenja Kimija prosto ne pije vodu. Ne kazem da ovi iz Ferarija nisu dovoljni skotovi da urade tako nesto, vec da cela prica pocinje od premise da Masa nikad i ni pod kojim okolnostima ne moze biti brzi od Kimija, pa se sve kasnije uklapa po potrebi. To je ipak malo potcenjivanje.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Originally posted by NebojsaNS View Post
                  ali mi cela ta prica oko namernog busenja Kimija prosto ne pije vodu. Ne kazem da ovi iz Ferarija nisu dovoljni skotovi da urade tako nesto, vec da cela prica pocinje od premise da Masa nikad i ni pod kojim okolnostima ne moze biti brzi od Kimija, pa se sve kasnije uklapa po potrebi. To je ipak malo potcenjivanje.
                  Zamisli scenario da Masa odjednom počne da dobija Alonsa, tačnije, da Alonso gubi od Mase (jer slabiji vozač ne može da se ubrza već samo onaj brži može da se uspori). Masa je bio u Ferariju 2006. Imao je celu godinu više iskustva sa Kimijem. Kimi je u Ferari doveden kao dobar ravnopravan vozač a ne kao broj 1. Dobio je Masu u 2007., u svojoj prvog godini. Nastavio je da to radi isto u 2008. i odjednom ga nema! Nestade! I tako sve do sredine 2009. kad se Kimi preko noći pretvara u potpuno drugu osobu i od kofe s pomijama zvanoj F60 počne da redovno osvaja podiume. Znaš i sam kakve su malverzacije i fore pravljene i u ostalim sportovima, a pogotovo u F1. Kasnije se to uglavnom ispostavi tačnim. Jedan od svežijih primera je Singapur 2008.

                  Još nešto. Kažeš da je tu priču pisao Kimijev die hard fan. Jel misliš da bi smeo to da napiše neki poznatiji novinar? Evo, imaš ovaj još kompletniji link.
                  http://kimiraikkonen2008.blogspot.com/
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Ajte makar sredite ovu temu i sve postove za Kimija prebacite kod njega... I obrisite ovaj moj post kad se to odradi...

                    I mislim da bi MIkineneov post trebao da ide u Meckinu temu ili u opste diskusije...

                    Stvarno ne volim svedski sto zamesan u jednoj posudi...

                    Comment


                    • Masa je pre udesa u Madjarskoj bio potpuno drugaciji vozac. U ovom sportu je samopouzdanje neverovatno bitno, kada ga izgubis postajes topovsko meso. Sta, Masa je slucajno dosao onako blizu titule godinu dana ranije? Taj Ferari je bio tako dobar da je i pored Masine lose voznje bio tu gde jeste? Naravno da nije. I jos nesto, ako su toliko jurili hispano kombinaciju, zasto u Ferari posle udesa nije dosao neki takav vozac? Bilo ih je i u to vreme, tipa Pedro de la Rosa, nikada nije rano ici na priblizavanje brenda. Ipak u kombinacijama su bili Suaher i Italijani.

                      Ako je ova prica istina, da, smeo bi. Ako bi postojali dokazi, siguran sam da bi mnogi mediji zeleli da imaju takvu ekskluzivu. Pazi, smelo je da se pise o sukobu Prost-Sena u mnogo drugacijem vremenu, smelo je da se pise sve, ali bas sve iz onog Meklaren glupiranja 2007, ali o ovome ne sme? Naravno da je mucki uvek bilo, i bice ih, ali se ovde bas preteruje, moguce da je bilo nekih previranja unutar Ferarija, ali da su bas svi radili protiv Kimija je preterivanje.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                        Još nešto. Kažeš da je tu priču pisao Kimijev die hard fan. Jel misliš da bi smeo to da napiše neki poznatiji novinar? Evo, imaš ovaj još kompletniji link.
                        http://kimiraikkonen2008.blogspot.com/
                        Pa naravno da nebi, da sebi ozbijno narusi reputaciju.

                        Ne vidim logiku da tim radi protiv svog prvog vozaca, sa Kimijem se nesto dogodilo posle 4-5 trka 2008 i logicno je bilo da vecu podrsku dobije vozac koji ima vece sanse za titulu ( Masa ). Jedinu trunku logike vidim u tome da je u Ferariju neko pomislio da mogu da imaju Italijana prvaka posle 50 god i Askarija. Da ne bude zabune mislim da je Raikon neuporedivo bolji vozac od Mase.

                        Comment


                        • Masu je Madjarska unistila, prvo 2007-e kad je izgubio titulu slobodno mogu reci u Madjarskoj a onda i godinu kasnije i Barikelova opruga
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Originally posted by NebojsaNS View Post
                            Masa je pre udesa u Madjarskoj bio potpuno drugaciji vozac. U ovom sportu je samopouzdanje neverovatno bitno, kada ga izgubis postajes topovsko meso. Sta, Masa je slucajno dosao onako blizu titule godinu dana ranije? Taj Ferari je bio tako dobar da je i pored Masine lose voznje bio tu gde jeste? Naravno da nije. I jos nesto, ako su toliko jurili hispano kombinaciju, zasto u Ferari posle udesa nije dosao neki takav vozac? Bilo ih je i u to vreme, tipa Pedro de la Rosa, nikada nije rano ici na priblizavanje brenda. Ipak u kombinacijama su bili Suaher i Italijani.
                            Brazilac!!! Odgovarao im je Masa! Nisu jurili hispano kombinaciju nego baš Brazilca. Ne može bilo ko.

                            Originally posted by NebojsaNS View Post
                            Ako je ova prica istina, da, smeo bi. Ako bi postojali dokazi, siguran sam da bi mnogi mediji zeleli da imaju takvu ekskluzivu. Pazi, smelo je da se pise o sukobu Prost-Sena u mnogo drugacijem vremenu, smelo je da se pise sve, ali bas sve iz onog Meklaren glupiranja 2007, ali o ovome ne sme? Naravno da je mucki uvek bilo, i bice ih, ali se ovde bas preteruje, moguce da je bilo nekih previranja unutar Ferarija, ali da su bas svi radili protiv Kimija je preterivanje.
                            Nisu svi radili protiv njega, niti su svi znali za to. Dovoljno je bilo da se bolid podešava i razvija kako više Masinom stilu vožnje odgovara. Kimi se u nastavku jako mučio u kvalifikacijama. Nije mogao u prvi red da uđe.

                            Alene, Kimi nikada nije bio Ferarijev prvi vozač osim od Monce do Brazila 2007. Voleo sam takvu politiku u Ferariju da stalno imaju 1-2 pa makar kombinacija bila 1.Masa, 2. Kimi, ali to su kasnije upropastili. Uz to, Masa je Brazilac a ne Italijan. Izgleda da nisi pročitao tekst jer se u njemu spominje da je Raikonen sputavan zato što bi bilo glupo da dvostrukog šampiona izbace iz ekipe.
                            Alonso je MORAO da uskoči po ugovoru između Santandera i Ferarija. Ferari je tada tražio sponzora jer je ugovor sa Marlborom isticao a i došla je zabrana reklamiranja duvana. Onda su se našli sa Santanderom koji su prihvatali da ih sponzorišu ali da za Ferari vozi Alonso. Takođe su i Masu sponzorisali jer je brazilsko područje takođe jako važno za njih. Kimi je isteran iz tima zbog sponzorskih interesa.

                            Nebojša, ako je samopouzdanje toliko bitna stavka (ne kažem da nije) i Ferari je to znao, zašto su onda sve ove godine zadržavali Masu? Zašto su tako povređenog vozača izabrali umesto zdravog i napaljenog Finca koji je gruvao i sa F60. Sa F10 bi sabijao samo tako. Moj odgovor: Do kraja 2011. je imao ugovor sa Santanderom a i odgovarao je Alonsu, a posle 2011. su ga držali samo zato što je odgovarao Alonsu i nisu imali pravu zamenu.

                            Mr.M Jel pričaš o Mađarskoj 2008.? Da, to je bila dobijena trka. Nije on izgubio titulu samo tu. Da nije vozačkom krivicom izleteo sa druge pozicije i potpuno mirne trke u Maleziji. Tada sam bio besan, totalno nobovski potez. Krstare ka 1-2 i on izleti. Singapur 2008. je takođe bila dobijena trka sve dok nije dobila kuma.
                            Last edited by MarkedOne8; 02-08-13, 14:58.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • Zanam da je Brazilac ali Italijanskog porekla, otac ili deda se iz italije odselio u Brazil.
                              Zan Alezi je Francuz a isto se deda iz Italije preselio u Francusku, i bio je to jedan od razloga sto je dobio sansu u Ferariju,
                              Last edited by Alan; 02-08-13, 15:01.

                              Comment


                              • http://f1bias.com/2012/04/05/truth-a...antander-2008/
                                http://kimiraikkonen2008.blogspot.com/

                                Eto da još jednom stavim linkove. Ko hoće neka pročita, ali preporučujem i predlažem da pročita i donese sam svoj zaključak. ALI NEKA PRVO PROČITA. Ko ima nek doda još nešto na tu temu pa da zatvorimo temu Raikkonen-Ferrari 2008 na neko vreme. Taman će da iskoči novi trač o promeni postava vozača za 2014.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X