Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Crne Gore

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reprezentacija Crne Gore

    U kvalifikacijama za EURO 2012 godine po prvi put se dogodilo da u baraz igra zemlja sa tako malim brojem stanovnika. Ocigledno je da se vitestvo i visevjekovno slobodarstvo predaka prenijelo i na njihove potomke, koji sada vode podjednako uspjesne bitke i na sportskim borilistima... "Hrabri Sokoli" se ne boje nikoga. Protiv slabih i osrednjih igraju sa po 3-4 ofanzivna igraca, dok protiv evropskih velikana to bude klasicna 4-4-2 formacija...
    U prvim kvalifikacijama je pravljem tim, a i pored toga se niko nije naigrao protiv "Hrabrih Sokola". Dugo vremena su jedini porazi bili od svjetskog prvaka, Italije. Na foru, zargonski receno, a i uz ogromnu odmoc sudija...
    Drugi ciklus je vec bio za fudbalsku istoriju, ali izostala je "dubina" kada je bilo najpotrebnije...
    Predsjednik saveza je najbolji balkanski igrac svih vremena, Dejan Savicevic, mnogima poznat kao "Genije".
    Kapiten i prvi strijelac je Mirko Vucinic, koga su povrede, a i status u Romi, omele da dostigne neke visine koje je Genije uspio. Jos uvjek nije kasno za par titula sa Juveom, i odlazak na Svjetsko prvenstvo, sto bi bio rezultat za Ginisa, kao sto je i ovaj ulazak u baraz. Slovenija i Trinidad i Tobago su najmanje zemlje koje su se do sada uspijevale kvalifikovati...

    Mnogi gostujuci igraci su isticali argentinsku atmosferu na stadionu Pod Goricom, sto navijacima izgleda kao pretjerivanje... Ali realno nije tako, vec mali kapacitet sprjecava vecu buku. Da je stadion akusticniji, vjerovatno bi i trenutnih 11 000 bilo nesnosno za gostujuce reprezentacije...

    Ovaj snimak najbolje pokazuje o kakvim se navijacima radi (a bice ih jos vise, jer se kult stvara godinama). U pitanju su poslednji minuti baraza, kada se znalo da CG nije prosla.



    ...
    Last edited by M_G_S; 22-11-11, 21:46.

  • #2
    Čelnici fudbalskih saveza koji će se takmičiti u grupi H evropske zone kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo utvrdili su danas u Varšavi kalendar takmičenja za predstojeći kvalifikacioni ciklus. "A" selekcija Crne Gore počeće kvalifikacije za SP 2014. pred svojim navijačima protiv selekcije Poljske, a u septembarskom terminu gostuje i selekciji San Marina. U oktobarskom terminu "sokoli" će igrati samo jednu utakmicu i to protiv Ukrajine u gostima, dok će u novembru igrati pred svojom publikom protiv San Marina. Oba meča sa Engleskom igraće se 2013. godine - 26. marta "gordi Albion" gostuje pod Goricom, dok će 11. oktobra "sokoli" ponovo igrati na "Vembliju".
    - Otvorićemo kvalifikacije sa Poljskom, nakon čega gostujemo San Marinu, što je scenario koji smo priželjkivali. Tokom pregovora morali smo da napravimo i nekoliko kompromisa, ali mislim da moramo biti zadovoljni kalendarom takmičenja - rekao je nakon sastanka selektor Crne Gore Branko Brnović.
    Kalendar utakmica Crne Gore
    07.09.2012. Crna Gora - Poljska
    11.09.2012. San Marino - Crna Gora
    16.10.2012. Ukrajina - Crna Gora
    15.11.2012. Crna Gora - San Marino
    22.03.2013. Moldavija - Crna Gora
    26.03.2013. Crna Gora - Engleska
    07.06.2013. Crna Gora - Ukrajina
    06.09.2013. Poljska - Crna Gora
    11.10.2013. Engleska - Crna Gora
    15.10.2013. Crna Gora - Moldavija
    http://www.portalanalitika.me/sport/...-poljskom.html

    Comment


    • #3
      Svaka cast MGS ;)

      Dobar raspored,pobijedit' na pocetku Poljake i onda ce sve bit' mnogo lakse.Protiv San Marina i Moldavije se mora uzet' 6 bodova i probat nesto na strani protiv Poljaka i Ukrajinaca,bice klanja za drugo mjesto
      sigpic

      Comment


      • #4
        Za mec protiv Islanda Brnovic je pozvao sljedeci 20 igraca:

        Golmani:
        Mladen Bozovic, Srdjan Blazic
        Odbrana: Savo Pavicevic, Milan Jovanovic, Luka Pejovic, Vladan Adzic, Stefan Savic i Miodrad Dzudovic
        Vezni red: Vladimir Bozovic, Nikola Drincic, Milorad Pekovic, Mitar Novakovic, Simon Vukcevic, Marko Cetkovic i Elsad Zverotic
        Napad: Stefan Jovetic, Dejan Damjanovic, Mirko Vucinic, Adrija Delibasic i Fatos Beciraj.

        Okupljanje reprezentacije 26.2., a mec protiv Islanda se igra 29.2. na gradskom stadionu pod Goricom.



        Crnogorci hajde malo se trznite od baraza ste mi zaboravili na ovu temu.

        Comment


        • #5
          Oslabljeni smo jer je Djalovic rekao zbogom reprezentaciji.Rekoh li oslabljeni?Mislio sam pojacani.
          Protiv Islanda se ocekuje pobjeda od bar dva gola razlike
          sigpic

          Comment


          • #6
            Debitant u timu je Vladan Adzic,stoper pljevaljskog Rudara.Djalovica nema,jer je rekao nakon baraza da bi pod vodjstvom Cica Kranjcara nasa reprezentacija izborila plasman na EP.O njegovom daljem nastupanju za reprezentaciju sve je bilo jasno nakon te izjave.
            Stadion je pod velikim snijegom,ali je najavljeno bolje vrijeme,tako da ce vrlo vjerovatno stadion biti spreman za mec sa Islandom.Nadamo se pobjedi i velikom broju gledalaca i u ovim prijateljskim mecevima ;)

            Comment


            • #7
              Krenuce se ofanzivno na Islandjane.Basa i Pavicevic su povrijedjeni,a Mirko ce biti na klupi.

              To bi trebalo ovako da izgleda

              Bozovic

              Savic,Dzudovic,Vladimir Bozovic,Jovanovic

              Zverotic,Drincic

              Jovetic,Vukcevic

              Damjanovic,Delibasic
              sigpic

              Comment


              • #8
                Vrijeme je za Damjanovica da pokaze svoj potencijal iz dalekog SEULA

                Comment


                • #9
                  Ubise nas ritmom,mozemo od njih da ucimo sto se discipline tice.
                  Imali su Islandjani dvije strasne prilike,mi sem onog suta Jovete na pocetku nista,Zverotic je isto probao na odlicno dodavanje Bozovica ali to je los sut bio.Mogao je Joveta odma da proba,nije morao da ulazi i da ide na onaj dribling,kroz sumu nogu je tesko dati gol.
                  Kako nas ubijaju iz prekida,Sigurdsonove lopte imaju oci.
                  Milo mi je vala sto igra Cetkovic iako se pobismo u prvi osnovne odlican tehnicar.

                  E sad smo mogli do gola,steta za ovu precku Beca
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Drugo poluvrijeme,druga prica.Cim je Mirko usao mnogo to brze i bolje ide,rasterecen Stevan koji je dobio vise prostora.Kako mu se lijepi lopta za noge,kakav je to biser.Milo mi je i sto je Bozovic odgovorio na one zvizduke,asistencija ce mu mnogo znaciti.Stevan odlicno odreagovao glavom cisto da pokaze da i to moze.
                    I kad smo imali sve,rezultat,igru,bez preskakanje sredine primimo gol.Izigrali su nas strasno,odbrana ima te kikseve i poigravaju se previse.Jovanovicu posle gola ona glupost nije trebala,ni sad ne znam kako Island nije poveo 2:1.
                    I onda Joveta je prima na 40-ak metara,vuce 10-15 metara i majstorija sa nekih 25 metara!Kakav igrac!
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Prvo poluvrijeme za zaborav,nista nismo uradili,ali je zato drugo bilo sasvim dobro.Kako su kombinovali Mirko i Stevan
                      Mada Islandjani su imali sansu da povedu,ali sreca po nas pogodili su precku...Odbrana je bila nevjerovatno zbunjena u par navrata,to je moglo da nas kosta.Stevan je World Class
                      When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

                      Comment


                      • #12
                        Gledao sam drugo poluvrijeme vase reprezentacije i prvo sto mi je zasmetalo skadiranje protiv vaseg selektora kod rezultata 0:0, pa mogli su sacekati kraj utakmice (mislim da Brnovic nije zasluzio da mu ono skandiraju).

                        Stevan Jovetic je vanserijski igrac . Oba gola su prelijepa, ali meni je ljepsi drugi gdje odrzao lekciju za mladje. Primio loptu, zagradio se, povukao loptu i snaznim udarcem savladao golmana Islanda.

                        Imate dva igraca koji bas iskacu od ostali.

                        Comment


                        • #13
                          Da nije Jovetica,bruka...


                          Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Joveta 2 komada, to je to.
                            Moze snimak?


                            PS Pobjeda je pobjeda, sta reci onda za Makedoniju koja je pukla, od pazi sad ovo, Luksemburga!!!!!!

                            Comment


                            • #15
                              Eee takav ti je nas narod..cim ne ide odma zvizduci i sve treba na lomacu..a na kraju na fb vidis gomilu statusa "toooo Jovetic!!!"

                              Comment

                              Working...
                              X