Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I ja kažem da su ova dvojica iz U-21 (Višća ili Stevanović) zaslužili pozive, ali sumnjam da će oba dobiti poziv. Možda 1 da dobije poziv, a ne bi me iznenadilo kada ne bi nijedan.
    sigpic
    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
    don't support us when we win."

    Comment


    • @Joe Cole

      Ovaj me klip bas nalozi i valjda cemo napokon u repki vidjeti najboljeg Edina Dzeku. Koji uvijek daje sve od sebe, ali ga nije nesto islo u zadnjim tekmama.

      Evo jos jedne nade iz dijaspore koja zeli da igra za nas http://scsport.ba/v2/tekst.php?ID=36304

      Comment


      • Kako reprezentacija postize vece uspjehe tako vise njih zeli igrati za nju,kao sto su prije desetak godina svi veci talenti odlazili sada to bas i nije slucaj.

        Edin je za mene uvijek bio ponajbolji igrac reprezentacije cak i kad nije igrao u City-u standardno,ali volio bih zbog njeg da promjeni klub jer zasluzuje igrati standardno na najvecem nivou,a i samim tim ce reprezentacija imati vise koristi.
        TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

        "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

        LFC:18+5=THE GREATEST

        Comment


        • Mislim da bi za slijedeću prijateljsku utakmicu poziv mogao dobiti i Jasmin Burić koji u Lechu brani u fenomenalnoj formi i sasvim sam siguran da je trenutno bolji od Hasagića i Šehića.

          Semir Štilić blizu prelaska u Olympiakos ili neki turski klub, vidjećemo, uglavnom ništa od Bundeslige.
          sigpic
          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
          don't support us when we win."

          Comment


          • Muslimović počeo odlično igrati u Kini, u 5 utakmica već 4 gola je zabio. Kako se bliži meč sa Irskom bit će zanimljivo vidjeti ko će dobiti poziv od Sušića. Papac će najvjerovatnije propustiti tu utakmicu, a upitni su nastupi Spahića i Lulića, vidjećemo kako će se snaći nakon oporavka. Ibričića i Medunjanina nema nigdje tako da vjerovatno neće dobiti poziv za ovu utakmicu. Sve više vjerujem da će poziv dobiti i Višća i Stevanović. A od ostalih još bi volio vidjeti Burića golmana Lecha koji je i neki dan pružio fanstastičnu partiju u dresu Lecha, pa vrijedi pokušati sa njim.
            sigpic
            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
            don't support us when we win."

            Comment


            • Citao sam neki dan u Avazu izjavu Papeta i on je rekao da Spahic i Papac nece igrati u ovim prijateljskim utakmicama. Ibricica i igrace iz Kine, Irana i daleki zemalja ne racuna tako da na Muslimovica nece racunati.

              Evo tog teksta

              http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudba...i-meksiko.html

              Samo je u tiskanoj verziji pisalo da razmislja o Nadarevicu i da nece zvati iz Kine i Irana igrace.
              Last edited by danijelkr; 05-05-12, 15:46.

              Comment


              • I ako Muslimović ne dobije poziv tu je Zec koji je također posljednja 3-4 meča odigrao dobro i dao nekoliko golova.
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • Iskreno ima Pape sad priliku da isproba igrace u odbrani, a to su Cocalic, Torlak, Nadarevic i u vezi Viscu i Stevanovica. U napadu nema problema tu su Dzeko i Ibisevic.

                  Comment


                  • Potreban je 3. napadač, kao zamjena za Džeku/Ibiševića u slučaju (nedaj Bože) kakvih povreda ili suspenzija. Tako da ove prijateljske bi mu trebale poslužiti kao proba za takve igrače. Što se Višće tiče optimista sam po pitanju njegovog poziva za meč sa Irskom, ali on nije igrao zadnje 2 utakmice za Istanbul B.B. u play-offu turskog prvenstva, tako mislim da bi možda to moglo odlučiti o pozivu, a iskreno se nadam da neće. Znaš da je Pape jednom prilikom rekao kako Višća najvjerovatnije neće dobiti poziv jer malo igra u svom klubu, pa sad...
                    sigpic
                    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                    don't support us when we win."

                    Comment


                    • 4 nova igrača koja će dobiti poziv za Irsku su: Stojan Vranješ, Damir Vrančić, Muamer Svraka i Miroslav Stevanović. Ok razumijem za Stevanovića i Svraku, ali Vranješ i Vrančić?

                      Kapiten će biti Misimović, a još nije sigurno da li će moći Maletić doći. Danas objavljuje spisak, a pored ova 4 igrača naći će se još 18 igrača, od kojih bi još jedan mogao biti novajlija to je znači 5 novih igrača, koji ima problema sa pasošem pa će vidjeti mogu li to srediti.
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • Ponovo Pape prelazi preko svojih rijeci. Prvo kaze nece pozivati Ibricica i Medunjanina pa i na kraju pozove. Nama su sad potrebni odbranbeni igraci, on cetiri vezna igraca zove. Ko ce biti sad stoperski par? Slozio bi se s Merlinom u vezi Svrake i Stevanovica. Hajd i nekako Vrancica sto je pozvao odigrao je momak od 34 utakmice u BL2 odigrao je 30 utakmica i da 3 gola, a pozivati Stojana Vranjesa koji u dosadanjem dijelu rumunskog prvenstva odigrao kao posudjen igrac u Cluju 11 utakmica od 30 je ponovo gazenje preko svojih rijeci. Pa to je razlog zbog kojeg u repku ne zove Viscu Visca za svoj klub poslije svedjanina Holmena koji ima 37 nastupa ima najvise nastupa u prvenstvu cak 35 i pored toga je zabio 5 golova i ne znam tacno koliko je puta asistirao. Jos jedno razocaranje od Papeta koji jednostvano ne zna koga sve ima na raspolaganju. Do kad ce vise prelaziti preko svoji rijeci do kad moj Pape.

                        Comment


                        • Čini mi se 9 asistencija da je upisao.

                          Totalna greška je pozivanje tog Vranješa, pa i Ibričića, Medunjanina i Maletića. Cocalić, Vranješ, Višća, Seferović... Proći će još 2 prijateljske utakmice a mi faktički nećemo naći ništa novo.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Opet Pape ludilo neko glumi.Cetiri odbrambena igraca od kojih je jedan povrijedjen,umjesto da zovne makar Subasica ili Kvesica pa da ih isprobamo na lijevom beku opet ce se Salihovic ili Lulic zrtvovati i igrat tu poziciju.Svraki svaka cast na partijama u ligi ali mi na toj poziciji imamo sasvim dovoljno igraca.Za tog Stojana prvi put cujem,mogao je i mene zvati pruzam dobre partije zadnje vrijeme na terminima.Jedini pozitivna stvar je sto je Stevanovica zvao.

                            Umjesto da isprobamo nove igrace pogotovo u odbrani on zove na tim pozicijama 4 igraca a u sredini ih navaljao kao da cemo igrati formaciju 1-8-1.Umjesto Cocalica,Visce,Subasica,Kvesica,Ognjena Vranjesa,Seferovica,Ljevakovica,Mahmutovica pa mozda i Torlaka (da je makar 2-3 pozvao od ovih sto sam nabrojao) on opet zove svoje majstore Ibricica,Maletica pa sad izvlaci nekakvog Stojana i Vrancica pa onda je tu Rahimic koji realno ne moze odigrati vise od 30 minuta itd,a neki dan izricito govori kako Ibricic nece dobit poziv.

                            Bitno je da se drustvo okupilo i da se zaglavi negdje dan prije utakmice.
                            TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                            "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                            LFC:18+5=THE GREATEST

                            Comment


                            • "Morate biti standardni u svome klubu, da biste dobili poziv u reprezentaciju."
                              Koliko puta smo čuli selektora kako napominje da je osnovni uslov za poziv biti standardan u klubu? I koliko puta smo se uvjerili da navedeni kriterij ne postoji?!

                              Možda nikad do sada nije izražena veća nepovezanost objavljenog spiska sa klupskom formom, te postignućima igrača na njemu.

                              Safet Sušić je svoj kriterij standardnosti najredovnije kršio na primjeru Elvira Rahimića. Naime, tridesetšestogodišnji nezamjenjivi reprezentativac je u posljednje tri godine odigrao manje od 1200 minuta za svoj CSKA, za što je potrebno tek 13 čitavih utakmica. Cifra preko koje svaki iole standardan igrač ide za polusezonu.

                              Emira Spahića ni povreda nije mogla ostaviti bez poziva, pa će biti uz reprezentaciju u ulozi animatora, dok je sa Harisom Medunjaninom apsurdnija situacija nego sa Muslimovićem svojevremeno, pa skoro i sa Rahimićem. Vezista Maccabija iz Tel Aviva je posljednjih 90 minuta za svoj tim upisao u novembru prošle godine, otkada je rijetko sjedao i na klupu izraelskog ponosa.

                              Otprilike je mjesec više prošao od posljednjeg cijelog meča koji je odigrao Senijad Ibričić, kojeg svojevremeno ni otvorena ucjena selektoru nije mogla ostaviti van nacionalnog tima. Treba napomenuti da je to bilo i jedinih 90 minuta, koje je bivši Hajdukovac odradio u protekla 43 kola ruske Premier lige.

                              Ništa veća klupska postignuća nema ni Adnan Zahirović, koji je nerijetko ove sezone napuštao prvih 11 najgoreg ruskog prvoligaša. Ipak, i time bi se rado pohvalio Darko Maletić (31), koji je ne djelidbi osme pozicije u kazahstanskoj eliti. Čini se da je bivši igrač Borca golom Albaniji sebi obezbijedio poziv selektora do kraja karijere, pa ga neće omesti ni igranje 40. takmičenja u Evropi (Premijer liga BiH je 32.). Da stvar bude zanimljivija, Sušić je prekrižio Kinu jer je predaleko da bi je mogao "kvalitetno pratiti", ali mu očito nije problem skoknuti do Kazahstana.

                              Standardnoj ekipi je ovaj put pridodao i novajlije, na koje se valja osvrnuti, u sastavu Stojan Vranješ, Muamer Svraka, Damir Vrančić i Miroslav Stevanović. Posljednja dvojica su i ranije dobili po poziv, ali nisu uspjeli upasti u prvih 18.

                              Dvadesetpetogodišnjeg Vranješa je možebitno osvajanje titule u Rumuniji lansiralo u nacionalnu vrstu, gdje je sa svojim Clujom na prvom mjestu, koji se ipak teško može zahvaliti našem internacionalcu za mogući uspjeh, obzirom na njegovih 6 nastupa od prve minute.

                              Ništa zahvalniji ne može biti ni stabilni drugoligaš Eintracht Braunschweig svom iskusnom vezisti Damiru Vrančiću, koji ih je do zlatne sredine u Cvajti vodio sa tri gola i četiri asistencije. Eksplozija je to kakvu selektor nije mogao ignorisati.

                              Kad smo već kod eksplodiranih, niko ne može poreći da se upravo to desilo Muameru Svraki (24) u dresu Željezničara, ali je definitivno otkriće da vas do reprezentacije može dovesti i sjajno odigranih par mjeseci u Premijer ligi BiH, koja je sve do danas bila na selektorovoj "ignore" listi.

                              Posljednji od prinova, Miroslav Stevanović, poziv je obezbijedio standardnim nastupima u Jelen ligi.

                              Ne ulazeći u kvalitete svih pobrojanih, možda više od svega govori i selektorova izjava kako bi Džeko, koji se također duže vrijeme ne bavi fudbalom, bio pozvan i da u narednih pet godina ne upiše nastup!

                              Kako ovo ne bi bio promotivni članak nepozvanih, nećemo ih ni pominjati, jer svako ko iole prati naše internacionalce, može pobrojati bar desetak imena koja se mogu pohvaliti istaknutijim postignućima od pozvanih.

                              Oni ipak moraju čekati na nekog novog selektora, kojeg će malo više zanimati klupska dešavanja.


                              Dobar text, opisao je trenutnu situaciju. Nemam šta pridodati sem da će opet proći 2 prijateljske utakmice, a da ništa nismo našli. Jedino što raduje je pozivanje Stevanovića i Svrake.
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • Kad Srneca ledja procita ovaj tekst na prvoj pres konferenciji ce se naljutit na novinare koji nikad nisu znali na pravi nacin kritikovati reprezentaciju. Ovo im je jedinstvena prilika da pritisnu jer s ovakvim igracima jos jedno prvenstvo odlazi u nepovrat.

                                Ali ce atmosfera u reprezentaciji biti sjajna .

                                Comment

                                Working...
                                X