Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    1 Spain 1564 0
    2 Netherlands 1365 0
    3 Germany 1345 0
    4 Uruguay 1309 0
    5 England 1173 0
    6 Brazil 1143 0
    7 Portugal 1100 0
    8 Croatia 1091 0
    9 Italy 1082 0
    10 Argentina 1067 0
    11 Denmark 1032 0
    12 Chile 973 1
    13 Russia 971 -1
    14 Greece 964 0
    15 France 915 0
    16 Switzerland 898 1
    17 Sweden 891 1
    18 Côte d'Ivoire 889 -2
    19 Bosnia-Herzegovina 869 1
    19 Japan 869 0
    21 Australia 866 2
    21 Mexico 866 0
    23 Republic of Ireland 864 -1
    24 Norway 788 1
    25 Slovenia 780 1
    26 Ghana 779 3
    27 Paraguay 775 -3
    27 Serbia 775 0
    29 Turkey 769 -1
    30 Korea Republic 752 2

    Novi najbolji plasman u historiji i sada smo 19.reprezentacija svijeta.
    TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

    "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

    LFC:18+5=THE GREATEST

    Comment


    • #62
      Fantasticno, bravo momci! Lijepo vidjeti da smo ispred jedne Turske, Meksika, itd..

      Comment


      • #63
        U NSBiH stigla nova ponuda za prijateljsku utakmicu: Meksiko nas zove u Chicago 31. maja

        Nakon Brazila i Irske, Nogometni savez Bosne i Hercegovine na putu je da izabranicima Safeta Sušića omogući još jednu kvalitetnu pripremnu utakmicu uoči početka kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. u Brazilu.

        Riječ je o selekciji Meksika, s kojim je naš nacionalni tim igrao i u februaru prošle godine. Ta provjera bila je našem protivniku više nego uspješna, i rezultatski i finansijski, s obzirom na to da je tribine stadiona u Atlanti ispunilo više od 20.000 navijača BiH pa su u NSBiH poslali ponudu za reprizu.

        Istinski spektakl

        Ponuđeni termin je 31. maj, samo pet dana nakon okršaja s Irskom u Dablinu. Iako su pregovori još u početnoj fazi, Sušić kaže da ga, u principu, ponuda veoma zanima.

        - To zavisi i od finansija i drugih uvjeta, ali ja sam zainteresiran. Bez obzira na poraz od 0:2, utakmica u Atlanti bila je istinski spektakl, toliko je naših navijača bilo na tribinama. I tada sam rekao da bih uvijek igrao takvu utakmicu, jer se u njima stvara selekcija igrača. Vidjet ćemo da li će se ostale stvari poklopiti - rekao nem je selektor Sušić.

        Put iz Dablina

        S obzirom na to da je termin neposredno nakon onoga u kojem ćemo igrati s Ircima, u slučaju dogovora, reprezentacija BiH putovala bi u Čikago direktno iz Dablina.

        Kada je riječ o Brazilu, s kojim, kao što je poznato, igramo 28. februara u Sent Galenu, Sušić još nije napravio plan, ali kaže da će okupljanje, vjerovatno, biti u nedjelju, 26. februara, u Sent Galenu, s tim što bi igrači koji igraju tog dana, mogli doći u ponedjeljak.

        Još ćemo pričati o Alžiru

        Ideja selektora Alžira Vahida Halilhodžića da naš tim u martu učestvuje na turniru u ovoj zemlji nije loša, ali Pape kaže da nije siguran da li bi se mogla provesti u djelo.

        - FIFA-in termin obuhvata jednu utakmicu, ali ne i turnir. Ako bismo išli u Alžir, ne znam da li bismo mogli okupiti ekipu, jer klubovi ne bi bili dužni pustiti igrače na tako dug period. Znači, morali bismo putovati s ekipom sastavljenom od igrača iz naše lige, a ne znam kako bi to Alžirci shvatili. Još ćemo razgovarati o tome - kaže Sušić.

        Comment


        • #64


          Cocalic debitovao pobjedom protiv Maccabi Tel Aviva.
          TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

          "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

          LFC:18+5=THE GREATEST

          Comment


          • #65
            Protiv Walesa u augustu?


            Na adresu Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine stigla je zvanicna ponuda za odigravanje prijateljske utakmice sa odgovarajucom selekcijom Walesa.
            Wales je prije nekoliko dana poslao zvanicnu ponudu na adresu N/FSBiH sa prijedlogom za odigravanje prijateljske utakmice sa nasom A reprezentacijom 15. augusta u Cardiffu.

            Ova je informacija za SportSport.ba potvrđena i iz N/FSBiH.

            Medjutim, ponuda jos uvijek nije prihvacena, te se prijedlog nalazi u fazi razmatranja.

            Podsjetimo, fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine vec je jednom igrala sa Walesom, 12. februara 2003. godine, kada je susret zavrsio nerijesenim ishodom 2:2.


            Tada je Sliskovic ovo porucio Elviru Bolicu

            Comment


            • #66
              Evo jedan lijep tekst o Miralemu

              Bravo majstore , samo nastavi ovako ;)

              http://sportsport.ba/ino_fudbal/mali...talijane/74095

              Mali Zidane
              https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

              Comment


              • #67
                Potvrdjeno 15. augusta protiv Velsa


                Nogometni/Fudbalski savez Bosne i Hercegovine prihvatio je ponudu za odigravanje prijateljske utakmice sa selekcijom Velsa.
                Najbolje bh. fudbalere u Kardifu ce ugostiti reprezentacija Velsa 15. augusta, saopceno je iz Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, koji je ranije dogovorio meceve s Brazilom, Republikom Irskom i Meksikom.

                Ugovor o odigravanju ove prijateljske utakmice bit će potpisan danas.

                Comment


                • #68
                  Selektor Brazila objavio spisak za prijateljsku koju cemo igrati sa njima krajem mjeseca:

                  Julio Cesar - Internzionale, Diego Alves - Valencia, Rafael - Santos, Adriano - Barcelona, Alex Sandro - Porto, Daniel Alves - Barcelona, Marcelo - Real Madrid, Danilo - Porto, Thiago Silva - Milan, David Luiz - Chelsea, Dedé - Vasco, Luisão - Benfica, Elias - Sporting, Fernandinho - Shaktar Donetsk, Hernanes - Lazio, Sandro - Tottenham, Paulo Henrique Ganso - Santos, Lucas - São Paulo, Ronaldinho - Flamengo, Neymar - Santos, Leandro Damiao - Internacional, Jonas - Valencia, Hulk - Porto

                  Odlican sastav,ovo je velika cast za nasu reprezentaciju i bit ce ovo siguran sam odlicna utakmica.
                  TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                  "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                  LFC:18+5=THE GREATEST

                  Comment


                  • #69
                    Hoho , krasno

                    Shvataju nas bas ozibljno , da je drugacije 90 % ovih igraca ne bi bilo ..

                    Samo hrabro momci , pa sta bude
                    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                    Comment


                    • #70
                      Susic objavio spisak za Brazil

                      Pozvani su: Asmir Begovic, Ibrahim Sehic, Boris Pandza, Emir Spahic, Sasa Papac, Sanel Jahic, Mensur Mujdza, Miralem Pjanic, Elvir Rahimic, Zvjezdan Misimovic, Adnan Zahirovic, Sejad Salihovic, Senad Lulic, Haris Medunjanin, Mehmed Alispahic, Darko Maletic, Senijad Ibricic, Edin Dzeko i Vedad Ibisevic.


                      Ponovo Pape bez novi imena, pojedini igraci su to zasluzili. Jedino pozitivnoo je sto medju pozvanima nema Mravca.

                      Vlado Jagodic selektor mlade reprezentacije za mec sa Srbijom (29.februara) pozvao je sljedec igrace: Semir Bukvic, Almin Abdihodzic, Benjamin Colic, Mateo Susic, Toni Markic, Enes Sipovic, Amer Dupovac, Slavko Brekalo, Josip Kvesic, Ermin Bicakcic, Muhamed Besic,Srdjan Grahovac, Kenan Handzic,Armin Tankovic,Ognjen Gnjatic, Sanjin Prcic, Miroslav Stevanovic, Goran Zakaric, Nemanja Bilbija, Edin Visca, Amer Bekic, Milan Djuric.
                      Last edited by danijelkr; 17-02-12, 18:43.

                      Comment


                      • #71
                        Stavio sam da ce biti nerjeseno, jbg treba biti objektivan i glasati realno. Ne kazem da Bosna ne moze pobjediti i iznenaditi, ali to je mnogo manje realno u odnosu na ono sto sam ja glasao. Brazil vise nije onaj stari, prije je Brazil bio svetinja reprezentativnog fudbala, a sada kada neko kaze Brazil, kao da nista nije ni rekao. Naravno, bio bi najsretniji sa pobjedom, ali ni nerjesen rezultat nije los

                        Comment


                        • #72
                          Dobra provjera protiv Brazila, peterostrukog prvaka svijeta. Eh sada ekipa koju je Pape izabrao mi se sviđa, možda šteta što priliku neće dobiti npr. Višća ili Stevanović, ali možda je i Pape kada je ugledao spisak brazilske repke se malo prepao pa želi izvesti najjači sastav protiv njih. U svakom slučaju biće to pravi spektakl. Nadam se barem neriješenom rezultatu jer bi i u tom slučaju dobili dobar broj bodova, a da ne pričam za pobjedu.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • #73
                            Meni nije ovo najbolji 22 igraca. Jer na njemu nama Visce, Stilica, Cocalica i Nadarevica. Pape ima toliko nerezeonski poteza od kad je selektor koji mi se ne svidjaju. Od njega samo ocekujem da poziva najbolje, ali on to ne cini.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by danijelkr View Post
                              Meni nije ovo najbolji 22 igraca. Jer na njemu nama Visce, Stilica, Cocalica i Nadarevica. Pape ima toliko nerezeonski poteza od kad je selektor koji mi se ne svidjaju. Od njega samo ocekujem da poziva najbolje, ali on to ne cini.
                              I ja sam očekivao Višću ili Stevanovića, te Cocalića... Safet je rekao da ove mlađe (Višća, Stevanović) neće pozvati zbog toga jer je bolje da igraju čitavu utakmicu protiv Srbije nego 10-ak minuta protiv Brazila, i u pravu je.

                              Meni se ne sviđa to što je pozvao recimo Maletića, jer je mogao nekog drugog od tih što si nabrojao. Ali opet nije loše.
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • #75
                                Stavio sam pobjedu , al realno poraz cemo tesko izbjeci , Ogromna je razlika u kvaliteti kako bog da
                                Daj nam Brazil da se igramo

                                Comment

                                Working...
                                X