Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts





  • Samo da se ovako nastavi i dalje.
    sigpic
    Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
    don't support us when we win."

    Comment


    • Spisak za Grcku i Litvaniju:
      Asmir Begović, Ibrahim Šehić, Asmir Avdukić, Emir Spahić, Tonji Šunjić, Ognjen Vranješ, Mensur Mujdža, Ivan Sesar, Sejad Salihović, Adnan Zahirović, Ervin Zukanović, Muamer Svraka, Miroslav Stevanović, Muhamed Bešić, Miralem Pjanić, Zvjezdan Misimović, Haris Medunjanin, Senad Lulić, Senijad Ibričić, Avdija Vršajević, Edin Džeko, Vedad Ibišević.
      Volio bih da Zukanovic dobije priliku,ali vjerovatno ce igrati Sunjic ili Vranjes.Sto se tice ostatka spiska dobro je kako je znalo biti,a valjda se i Avdija negdje proda pa da ga ne moramo vise gledati.
      TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

      "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

      LFC:18+5=THE GREATEST

      Comment


      • Grčki selektor Santos je također objavio spisak igrača na koje računa za meč sa nama.

        Karnezis, Glykos, Lambrou, Vyntra, Torosidis, Papadopoulos, Papastathopoulos, Spyropoulos, Malezas, Maniatis, Karagounis, Katsouranis, Ninis, Fortouinis, Samaras, Mitroglou, Athanasiadis, Gekas i Salpingidis.

        Dobar igrački kadar ima na raspolaganju Santos i sasvim je jasno da nam neće biti nimalo lako igrati u Grčkoj, što zbog njihove jačine što zbog atmosfere na tribinama kakvu Grci prave. Ne znam zašto Panagiotis nije pozvan, vjerujem da momak ima kvalitet za ovu reprezentaciju Grčke.
        sigpic
        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
        don't support us when we win."

        Comment


        • Evo javljaju da Grci nece moci racunati na Papadopoulosa, sto je veliki problem, ali misljenja sam da ne trebamo gledati sa kakvim ce oni sastavom igrati. Imamo dobro ekipu i na Papetu je da odabere najboljih 11 za Grcku. Nisam zato da Pjanic i Misimovic igraju u prvih 11, jedan bi trebao na klupu jer ce nam u ovoj tekmi vise kopaca u vezi.

          Ako je ikako moguce da desno krilo igra Stevanovic, jer na europskom prvenstvu se vidjelo kolio je lijeva strana Grcke ranjiva i Miroslav bi mogao dosta stete napraviti Grckoj.

          Comment


          • Uzeti bod iz ove utakmice po meni bi bio odlican rezultat,a sa tri bi se mogli lagano koferi spremat za Brazil.

            Slazem se da ne mogu Miske i Pjanic zajedno igrati u Grckoj pogotovo ako krenemo sa dva napadaca,a sve su prilike da hocemo.Ja bi krenuo samo sa Dzekom naprijed,iza Pjanic,desno Stevanovic,lijevo Lulic,ali opet je grehota ostavit Ibisevica u ovakvoj formi na klupi.



            Oko ovog momka bi se trebali potrudit,vec sa 16 godina je dobar igrac i ako se bude dobro razvijao mogao bi postati igrac svjetske klase.Po njegovim izjavama cini mi se da je blize nama nego Hrvatskoj pogotovo zbog oca i to treba iskoristiti.
            Tata je prije rekao da ću igrati za BiH i ja sam htio igrati za BiH, no došao je poziv iz Hrvatske, pa sam ga i prihvatio. Trenutno ne razmišljam za koju ću reprezentaciju igrati, ima još mnogo vremena, pa mi to ne prestavlja neki teret. Iskreno, još nisam odlučio
            Dečki su me sjajno prihvatili, ali Meho je moj Bosanac, našli smo se", kaže simpatični Dinamov klinac.
            Last edited by Joe Cole 10; 05-10-12, 23:52.
            TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

            "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

            LFC:18+5=THE GREATEST

            Comment


            • Dobro je Grci imaju dosta problema sa povredama - Papadopoulos definitivno neće igrati, zamijeniti će ga Christodoulopoulos (igrač iz domaćeg prvenstva štoper PAOa), Holebas se povrijedio proteklog vikenda te bi umjesto njega trebao igrati Tzavelas. Pored toga zbog povreda još vjerovatno neće moći nastupiti Karagounis koji je povrijedio oko, dok je Samaras povrijedio ruku.

              Ćiro ponovo uvjeren u pobjedu i u svom stilu - "ma yebat ćemo im majku".
              sigpic
              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
              don't support us when we win."

              Comment


              • Lijeva strana im je dosta skripala na europskom prvenstvu gdje je bio Holebas, sad ce izgleda jos vise.

                Comment


                • Begović, Spahić, Zukanović (Vranješ), Mujdža, Salihović, Zahirović, Misimović, Lulić, Medunjanin, Ibišević i Džeko.

                  Ovakav sastav bi vjerovatno trebao biti. Zukanović ima prednost u odnosu na Vranješa. Pojavila se i još jedna formacija sa Stevanovićem na desnom krilu što je po meni i bolje jer ko zna u kakvoj je formi Medunjanin + što je Stevanović mnogo ofanzivniji igrač, dosta brži i njegova brzina će nam trebati sutra.
                  sigpic
                  Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                  don't support us when we win."

                  Comment


                  • Sutra vjerovatno Stevanovic umjesto Pjanica u odnosu na zadnji mec mada bih ja volio vidjeti i Zukanovica umjesto Vranjesa.Takodjer ocekujem da bi i Pjanic mogao uci pred kraj,ako bude bilo potrebe za to.Kada se pogleda sastav Grcke ne izgleda to nista spektakularno,ali nije ni 2004 pa su osvojili Euro.Zna se kako igraju,cvrsto i cekaju najmanju pogresku.Ne treba nasjedati na provokacije i njihov ciganluk jer su majstori u tome.Sretno momcima sutra i da se vrate neporazeni.

                    Takodjer i sretno svima koji su otisli u Grcjz jer sigurno ovo vazi za jedno od "nezgodnijih" gostovanja.
                    TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                    "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                    LFC:18+5=THE GREATEST

                    Comment


                    • Moja prva utakmica reprezentacije koju sam gledao uzivo je bila utakmica 2.4.1997. na Kosevu upravo protiv Grcke, kada smo mi bili reprezentacija koja je napadala i stvarala prilike, a oni su mislim gol zabili nakon greske Dedica (koliko me sjecane sluzi). Nadam se da cemo mi opet biti reprezentacija koja ce napadati, ali na kraju izaci kao pobjednici.

                      Pape bi trebao u vatru gurnuti Stevanovica, koji bi mogao napraviti dar mar po desnoj strani sa Mujdzom.

                      Comment


                      • -----------------------------Begović---------------------------

                        Mujdža-------------Spahić----------Zukanović---------Salihović

                        ---------------------------Zahirović--------------------------------

                        Stevanović----------------Misimović----------------------Lulić

                        ---------------Ibišević----------------------Džeko---------------

                        To je to, bolje trenutno ne može.

                        Pjanić u drugom poluvremenu može ući i odraditi nekih 20/30-ak minuta.

                        Ako se Pape odluči za nešto defanzivniju formaciju to bi izgledalo vjerovatno ovako:

                        -----------------------------Begović---------------------------

                        Mujdža-------------Spahić----------Zukanović---------Salihović

                        -----------------Zahirović----------Medunjanin----------------

                        Stevanović----------------Misimović----------------------Lulić

                        ---------------------------Džeko--------------------------

                        Dakle sa jednim napadačem, a to bi vjerovatno bio Džeko. Međutim, grijeh bi bio da Džeko i Ibišević sada ne igraju zajedno, tako da se nadam da će oba početi meč od prve minute.

                        Idemo po pobjedu i da akobogda poslije utakmice slavimo još jedan uspjeh ove repke. Možemo to, samo hrabro i ponosno nisu Grci nepobjedivi iako bih ja lično bio zadovoljan i sa bodom.

                        sigpic
                        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                        don't support us when we win."

                        Comment


                        • Nakon prespavane noci mislim da smo sinoc dobro prosli, iskljucivo zbog promasaja Gekasa i fenomenalne odbrane Begovica. Ponovo je Pape pokazao kako nema muda i da je ziheras pravi. Hajde nema veze sto je izveo ne bas najbolji 11 na teren, ali ako si vec kod prvog izbora pogrijesio, red je na najbolji nacin se ispraviti izmjenama. Pored Papeta sinoc medju losijim su bili Dzeko i Ibisevic, ova prvi tokom 90 minuta nije nista uradio, dok je Ibisevic dao odlicnu loptu Lulicu koji budimo realni ne zna osutat.

                          Bez Pjanica smo dosta losija reprezentacija.

                          Comment


                          • Primijetilo se sinoć dosta ne igranje Pjanića koji je važna karika u našoj igri. Al' kao što si već rekao Ćiro je dao najbolji komentar da smo igrali bez 4 najbolja igrača - Džeke, Ibiševića, Misimovića i Pjanića, a definitivno su sva trojica zakazala sinoć odnosno nisu bili na nivou. Da li je to što su se ispucali u prethodne 2 utakmice ili do granitne odbrane Grka ili je to ipak bila samo loša noć vidjeti ćemo već u utorak.

                            Igrali smo dosta defanzivno, više smo vodili računa da ga ne primimo nego da ga damo što se posebno vidjelo pred kraj meča. Očigledno je da smo željeli Grčku napustiti neporaženi i da je bod bio zadovoljavajući za Safeta i igrače. Odbrana je bila dosta dobra, samo je dosta propusta načinio Vranješ, a to se i očekivalo ipak je on još uvijek mlad i neiskusan u odnosu na recimo Spahića pa se dešavaju onakve greške. Begović još jednom pokazao klasu i spasio nas u nekoliko navrata, nadam se da će dosta manje posla imati protiv Litvanije gdje trebamo ponovo krenuti sa 2 napadača, ali i sa Stevanovićem na desnoj strani. Još bih volio vidjeti od 1. minute Zukanovića na poziciji štopera.

                            Last edited by Merlin; 13-10-12, 21:31.
                            sigpic
                            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                            don't support us when we win."

                            Comment


                            • Vranjes je odigrao lose, ali kad malo bolje pogledamo nije mu ni Mujidza pomagao, kao sto je Salihovic to cinio Spahicu na suprotnoj strani. Mujdza je ne igranjem pravog krila (Stevanovica), morao je biti dosta ofanzivniji i odbranbene obaveze je zaboravio. Samo je Vranjes kod one prve situacije trebao ispasti gospodin kao sto to voli da kaze Braco i nabit loptu u aut i ne bi bilo kasnije nervoze.

                              Comment


                              • To i jeste plod panike i straha koja se osjetila kod njega tokom sinoćnjeg meča. Zbog tih njegovih grešaka bih protiv Litvanije volio vidjeti Zukanovića među početnih 11, da vidimo njegov domet i da li se može računati na njega jer su ovakve utakmice kao što je naredna pogodne za to.
                                sigpic
                                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                                don't support us when we win."

                                Comment

                                Working...
                                X