Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sad kad procita post JC-a u temi Premijer liga BiH posjeti me koliko sam se danas ponovo razocarao u Papetov spisak pozvani igraca. Dokaz da Pape nije pogledao utakmicu nase lige i da nije vidio dvojcu bolji igraca od Svrake (igraca koji je se danas izgubio). Clan je kluba kojeg ne mogu smisliti, ali je zaluzio odavno poziv a to je Bekric. Sve manje vjerujem u ovu reprezentaciju i misljenja da ce nasi pozvani reprezentativci doci totalno ne spremni, sto nam se desilo u ovom periodu godine kada smo igrali protiv Njemacke.

    Comment


    • Nikad laksa grupa,nikad losiji selektor.

      Legenda je kluba ali ja jedva cekam dan kad ce otici.Da li on sam sastavlja spisak ili je neko tu jos ukljucen ne znam,ali ovo mi lici na vrijeme kad se Jakirevic pozivao.Ovo su za Spahica i Papca zadnje kvalifikacije,za Misimovica mozda,Dzeko ne postaje mladji i ako ne odemo na iduce prvenstvo on nece moci prije svoje 30.godine zaigrat na Svjetskom ili Europskom i steta bi bila da ova generacija ne ode na prvenstvo.
      TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

      "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

      LFC:18+5=THE GREATEST

      Comment


      • Svraka je konstantno dobro odigrao ovu polusezonu i u poredjenju sa Bekricem je sigurno vise zasluzio poziv. Bekric je proigrao u zadnje 2-3 utakmice,a do tada je bio prosjecan,da ne kazem los. Jedna slaba utakmica,u kojoj je jos par igraca odigralo ispod prosjeka, ne moze izbrisati sve ono sto je do sada uradio.

        Comment


        • shminka ti najbolje znas kako je ko igrao od igraca Zeljeznicara i to izuzetno postujem, ali Bekric je za razliku od Svrake mudonja koji zivi za velike utakmice i koji je pravi pobjednik sto nama treba. Bekricu je malo vremena trebalo da se nadje, ali je on poziv u repku trebao dobiti u proslim kvalifikacijama. Ali je igrao za prvaka Kazahstana i nije mogao, jer ne igra za osmoplasiranu ekipu kazahstanskog prvenstva kao Maletic.

          Comment


          • Sigurno je da mu forma ide uzlaznom putanjom i da jos dosta moze da napreduje. Ako tako nastavi vjerovatno ce i on dobiti poziv
            Svraka je poziv zasluzio,a vidjet cemo sta ce se dalje desavati...
            Kako god da okrenes,tesko je ocekivati da ce bilo ko iz PL u neko skorije vrijeme igrati znacajniju ulogu u reprezentaciji

            Comment






            • Bundesliga i Premiership,ne moze se puno igraca pohvalit sa tim.

              Sretno mu u nastavku karijere i nadam se da ce jos mnogo ovakvih trofeja biti.
              TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

              "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

              LFC:18+5=THE GREATEST

              Comment


              • I Misimović ga danas zabi Kubanu i to ponovo u sudijskoj nadoknadi. Fino je ovo što su on Džeko i Ibišević u odličnoj formi. Još da Pape zna sastaviti pravi spisak i zvati igrače koji nam mogu pomoći sve bi bilo dobro.
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • Sutra dakle prijateljska utakmica protiv Irske sa početkom u 16:00h.

                  Begović - Mujdža, Jahić, Pandža, Salihović - Zahirović/Rahimić, Pjanić, Misimović, Lulić - Džeko, Ibišević.
                  Ovo je po meni naš najjači sastav trenutno. S tim da za poziciju defanzivnog veznog bih stavio Zahirovića, ali znamo šta Rahimić znači ovoj reprezentaciji tako da mislim da i on može početi od 1. minute.


                  Stadion na kome se igra sutrašnja utakmica:





                  Utakmica protiv Mexica će biti na rasporedu u noći sa četvrtka na petak sa početkom u 03:00h.
                  sigpic
                  Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                  don't support us when we win."

                  Comment


                  • Iz Dablina :



                    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                    Comment


                    • Evo, kako sam bez obaveza ovog nedjeljnog popodneva, te nemam pametnijeg posla sem da piskaram po forumu, vrijeme je da prokomentiram i jučerašnju utakmicu. icon_mrgreen.gif

                      Prije svega, moram reći da nemam(o) mnogo razloga za zadovoljstvo, posebno zbog loše partije naše ekipe. Da, izgubili smo minimalnim rezultatom 1:0 od Republike Irske (ne mogu reći ni da rezultat nije bio u prvom planu; bio je, ali nije najprioritetniji), no ono što treba zabrinuti sve nas (posebno Papeta i stručni štab) je loša igra ekipe. Razumijem podatak da su mnogi naši reprezentativci već odavno na odmoru, ali očekivao sam nešto više od naših asova. Jednostavno, osim Begovića (bio je fenomenalan; trebamo biti ponosni što imamo tako rasnog golmana među stativama) rijetko ko je odigrao dobro i zadovoljio kriterije za kvalifikacije (izuzev možda mladog Stevanovića, te donekle agilnog Mensura Mujdže).

                      Najveće problema imali smo u odbrani, koja je djelovala neuigrano, sporo i pasivno. Tačnije, kompletna defanziva je podbacila i definitivno bi primili 3-4 gola da Asmir nije stajao na golu, te da Irci nisu upropastili mnoge prilike. Jahić i Pandža (bio je katkad i preagresivan prema Robbieu Keanu ), uprkos trudu i požrtvovanosti, nisu dobro funkcionirali u tandemu, što se može i razumjeti kako nikad prije nisu igrali zajedno u takvim ulogama. Mujdža je naš Alves.icon_mrgreen.gif Kakvo kretanje i pozicioniranje po desnoj strani.icon_eek.gif Dobro se otkrivao, ubacivao, slao pasove, al' nekako nije imao dosta prilike za igru i dobrih lopti. Ne shvatam zašto ga je Sušić (pre)rano izveo s terena Aviva Arene. S druge strane, Lulić me pomalo razočarao, al' i iza njega je teška sezona adaptacije u Seriji A, koju je veoma lijepo podnio. Ipak, da sve ne bude tako crno, jako sam zadovoljan kako smo parirali Irishima u skok igri. ;)

                      Što se tiče napada, jalovo brate. icon_mrgreen.gif Moglo je biti puno bolje i ubojitije, onako kako mi znamo, svjevnuti brzu kontru i baciti protivnika u delirijum. icon_e_biggrin.gif Jučer to nije bio slučaj; Džeko, Ibišević i Miske su potpuno zakazali, dok je Pjanić bio nešto raspoloženiji i imao je rezantan šut iz slobodnjaka (radilo se o velikoj udaljenosti). Medunjanin i Rahimić su bili solidni, ni dobri ni loši s obzirom kakvu minutažnu imaju, odnosno nemaju u svojim klubovima. icon_mrgreen.gif

                      Ah, što se tiče novajlija, Miroslava Stevanovića i Damira Vrančića, oni su, ali samo donekle, opravdali povjerenje selektora. Ovo se pogotovo odnosi na prvog, koji je pokušao pokrenuti letargične suigrače i napraviti nešto više, dok je Vrančić, pored nekoliko pogrešaka i predanih lopti protivniku, presjekao jedan pas, otklonio nekoliko opasnosti i imao niz tačnih pasova. Međutim, ne bih dalje polemisao o navedenom dvojcu, tim više što im je ovo tek prva utakmica u dresu Svetinje.

                      Naravno, ono što je još od ranije jasno je nemamo kvalitetne alternative za povrijeđene/suspendovane igrače koje bi zamijenile standardne prvotimce. Dakle, deficitarni smo na mnogim mjestima u timu, a to Safet mora pod hitno promijeniti i isprobati što više mladića u repki. Mada, nikako ne treba ići grlom u jagode i zalijetati se sa anonimusima, te previše mijenjati pozicije igračima.

                      Comment


                      • Dobrodosao Goalgetter

                        Meni ne smeta kada izgubimo ako igraci pruze svoj maksimum ali smeta mi kada se igraci vuku ko babe na teren.Dzeko koji je meni najdrazi igrac u reprezentaciji sinoc ko maneken,namjestio frizuricu i to je to.Da ne bi Begovica moglo je svega biti.Ostali nisu vrijedni pomena osim mozda jos 2-3 igraca koji su solidno igrali.Onaj Vrancic krenu da udari loptu glavom obori ga lopta

                        Ne znam ima li smisla cekat ih u petak u tri ujutro ako ce se vuci kao prebijene macke.
                        TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                        "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                        LFC:18+5=THE GREATEST

                        Comment


                        • Originally posted by Joe Cole 10 View Post
                          Dobrodosao Goalgetter

                          Meni ne smeta kada izgubimo ako igraci pruze svoj maksimum ali smeta mi kada se igraci vuku ko babe na teren.Dzeko koji je meni najdrazi igrac u reprezentaciji sinoc ko maneken,namjestio frizuricu i to je to.Da ne bi Begovica moglo je svega biti.Ostali nisu vrijedni pomena osim mozda jos 2-3 igraca koji su solidno igrali.Onaj Vrancic krenu da udari loptu glavom obori ga lopta

                          Ne znam ima li smisla cekat ih u petak u tri ujutro ako ce se vuci kao prebijene macke.

                          To je to, Džeko je jučer bio među najgorim na terenu, iako niko nije posebno zadivio sem Begovića. Džeko je nekako izgledao bez volje, želje i motiva za igru, a to se ne treba dešavati jer se od njega očekuje najviše. Vrančić da nije imao tremu mogao je i bolje odigrati, ali uprkos tome imao je dosta dobrih i tačnih pasova, te je nekoliko puta presjekao napade Iraca što se u biti od njega i očekuje. Stevanović se baš trudio i trčao je dosta, a i Džeko ga je pohvalio i rekao da je iznenađen njime, dok onaj Vranješ bukvalno se izgubi na terenu.
                          I mnogo je se osjetilo neigranje Spahića i Papca vidi se da su to 2 jako bitne karike u igri BiH.

                          A i ja baš razmišljam da li vrijedi ostajati tako kasno da bih gledao utakmicu, ako će biti zalaganje kao protiv Iraca onda bih radije sačuvao svoje živce.
                          sigpic
                          Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                          don't support us when we win."

                          Comment


                          • Dobrodoslica i od mene Goalgetter.

                            Poslije utakmice su me vise iznervirale njihove izjave, pogotovo Miralema Pjanica da je utucen nakon poraza. Pa on nije nista uradio, odnos prema reprezentaciji mu je jedna velika nula. Al je bitno da je Dzeko na twitteru dao svoje misljenje utakmice. Nece Pape da zove Viscu koji bi jucer izbezumio one Irce. Mi smo odigrali par dupli pasova i stvorili dobre prilike za gol, pa sta bi bilo da smo cijelo vrijeme to radili.

                            Kako mi je zasmetalo kad je Misimovic navukao dvojcu igraca i umjesto da doda Dzeki koji bi se sam nasao ispred golmana on puca i prilika ode u nepovrat.

                            Comment


                            • Meni je najviše žao prilike Alispahića pred sami kraj kada je izašao sam pred golmana, a pored sebe imao samog Džeku. On se odluči šutati, ali loše je udari i ništa na kraju, a baš sam se ponadao evo gola.

                              Što se tiče Višće, trenutno iskorištava pauzu u prvenstvu. Ali i dalje stoji čvrsto na zemlji i nije zaboravio ko je i odakle potiče.
                              Jedan vrlo lijep gest od njega:



                              Riječ o MNK-u iz njegovog kraja. Za ovo mu svaka čast. ;)
                              sigpic
                              Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                              don't support us when we win."

                              Comment


                              • Samo sto Pape nece igraca koji odigra 35 utakmica za svoj klub, ali zato zove covjeka koji nema minute u polusezoni. Sto je najbitnije Visca je jedan dobar momak koji je na zemlji i za pohvalu je potez.

                                Comment

                                Working...
                                X