Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novak ne želi da se bakće mastersima više. Ima najviše titula, i oni su njemu kao ostalim igračima dvestapedesetice, turniri za uigravanje za GS.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • 😊😊

      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post

        Dakle slazemo se da je za pobjedu u mecu kao jucer neophodna bolja motivacija. To je jedino bitno..
        Naravno da je neophodna, jer motivacija koju je imao u ta 2 kola nije dovoljna za napore koje je iziskivao mec sa Evansom.

        Comment


        • sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Joker View Post
            Naravno da je neophodna, jer motivacija koju je imao u ta 2 kola nije dovoljna za napore koje je iziskivao mec sa Evansom.
            U MCu nije bilo do motivacije koliko do fizičke spreme...
            A svi znamo da Novak kada nije fit fizički u potpunosti onda postaje i nemotivisan...na nekim turnirima...

            Zna Ledeni šta sam mu pisala pre MCa...
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Jako tezak poraz Novaka. Steta, na momente je igrao kao u najboljim danima. Vise je razloga za poraz.

                1.
                Novaku definitivno ne odgovara sljaka. Sve slabosti koje neminovno dolaze sa godina se najvise pokazuju na sljaci. Neefikasni napad je najveca, medjutim danas se pokazalo da ni kretanje na sljaci nije sto je nekad bilo.

                2.
                Novak je usao nedovoljno koncetrisano u mec. Karacev mu je poklonio 3:0 vodjstvo. Da li se tada ponadao da ce biti lako? U svakom slucaju nastupila je zuta minuta pri rezultatu 3:1. Neshvatljiva nervoza, nedostatak fokusa, nezainteresovanost, pasivnost...Mozad se radilo o nekom nenadanom napadu treme. Tek se u sedmom gemu se pribrao. Do tada se Karacev ne samo vratio u mec nego i razigrao. Da nije imao srece sa mrezicom, Novak bi izgubi set ranije. Ukupno gledajuci, to bi bilo bolje, ne bi potrosio toliko energije.

                3.
                U drugom setu je Novak bio bitno bolji. Nazalost i Karacev je digao nivo. Problem je bio sto je Karacev lakse dolazio do poena nego Novak. Sto je najgore, Novak ne bi bio u stanju da zaustavi seriju losih poena na svom servisu. On je izgubio samo 9 poena na svom servisu u drugom setu a pritom je dva puta brejknut!

                4.
                Taman kad je sve izgledalo izgubljeno, Novak je digai igru do najviseg moguceg nivoa i preokrenu set. Problem je sto Novak danas moze da drzi takav nivo samo petanaestak minuta. Da je mogao da ga drzi pola sata, dobio bi mec.

                5.
                U trecem setu je Novak igao odlicno. Ne fantasticno kao krajem drugog, ali odlicno. Medjutim, Karacev je tada veci bio dostigao nevjerovatn nivo. Licio mi je na Vavrinku iz najboljih dana. Servirao je odlicno, pogotovo na brejk loptama. Komparacije radi, u Australiji je bio ubacio 52% prvog a danas 68%. Prilicna razlika.

                6.
                Karcevljev servis je bio i te kako potetan. Novak ne bi imao sansi na brejk loptama ako bi Karacev pogodio prvi servis. Nasuprot, Novakov servis na sljaci, pogotovo u sporim uslovima (sa padom mraka su se uslovi usporili) nije neko oruzje. To je ozbiljan nedostatak protiv dobrog returnera.

                7.
                Na kraju je Novak izgubio jer nije imao kondicij da nastavi na istom nivou. Jako lako je izgubio servis u 7. gemu treceg seta. Nije imao snage. Iza toga je ostala nada da se Karacev unervozi.

                8.
                Mislim da nije trebao da igra Beograd. Previse je bilo ocekivanja, ima i odredjene treme sto povecava pritisak na njega. S druge strane, protivnici nemaju sto da izgube, mogu da budu super opusteni.

                9.
                Nije sve tako crno. Novakov nivo karje drugog set je bio fenomenalan. Defanziva je kao u najboljim danima. Mora da nadje nacina da maksimalno fokusiran ulazi u mec. Ne moze da rasipa energiju. Na sljaci, gdje njegov napad nije efikasan, to nije dovoljno. Treba mu i srece!

                10.
                Konacno, osim na slemovima, on ne treba da spasava meceve po svaku cijenu. Prestar je za to. Cak ni u Beogradu!

                Comment


                • Iz Novakovog intervjua:

                  Imao je iz lože podršku cele porodice, njegov sin Stefan je odgledao ceo meč.

                  "Prvi put da je odgledao ceo meč. Nisam uspeo da pobedim, ali tu je bila cela porodica, roditelji, braća... Ovakvi mečevi mnogo bole, ali mi je drago što sam imao svu porodicu uz mene. Deluje da je sin uživao, ali završnica nije bila idealna", uspeo je Novak i da se nasmeje.

                  Na pitanje šta je nedostajalo da dođe do pobede i trećeg finala ovde, nije imao definitivan odgovor.

                  "Ne znam, možda malo sreće u nekim trenicuma. Verovatno kad bih analizirao ceo meč da bih znao više, ovako, sve se svelo na udarac, dva. To je odlučilo pobednika na ovom nivou. To je sport, nekad prevagne na vašu stranu, nekad ne. Kad god je odigrao, bilo je to hrabro. Ja sam se borio, ali nivo igre sa moje strane je bio prilično loš. Nastavljam da radim. Krivo mi je što sam izgubio. Rolan Garos je cilj, nadam se da ću uspeti da vežem nekoliko mečeva do tada. Ne znam da li ću igrati u Beogradu na drugom turniru. Želeo bih da igram, potrudiću se da budem tu", poručio je Đoković.

                  Na pitanje šta ga je onemogućilo da igra agresivnije i kakav mu je dalji plan, rekao je:

                  "On je igrao brzo, onako kako zna. Očekivao sam to. Dobro sam počeo, ali mnogo je bilo različitih faktora. Pad koncentracije, fizičke spreme iz zdravstvenih razloga. U tom trećem setu sam veći deo igrao sa vrtoglavicom, Bilo mi je baš loše, a imao sam protivnika koji me je opritiskao, bio fenomenalan, igrao je precizno. Svaka mu čast. Izvukao je pobedu na najbolji način. Ne želim da pravim planove, smičilo mi se to. Mislim samo na grend slemove, ove druge turnire igram da se spremim za to, videćemo kako će biti", zaključio je Đoković.
                  Mislim da je prisustvo porodice dodatno opterecenje.

                  Padalo mi je na pamet da ima zdravstvenih problema. Onaj pad igre u 1. setu je bio preveliki.

                  Comment


                  • Nema ni dovoljno meceva na sljaci, a to sto je dao sve u ovom trrnutku to je zbog Beograda i on ce tako svaki put, dokle god igra, isto je bilo i u proslosti, Beograd i reprezentativni dres mu mnogo znače, i nema više ni smisla da o tome svaki put pricamo.
                    Da je bio manje raspolozen protivmik, preokrenuo bi.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Kakvi zdravstveni problemi su u pitanju? Nadam se da nije ništa ozbiljno.

                      Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

                      Comment


                      • Negde sam usput procitala da mu se vrtelo, ali nisam njega cula.

                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Vrtoglavica je posledica nedostatka kondicije,mislim da ne zeli da prizna da postaje prestar za sljaku

                          No njegova sreca u toj nesreci je da mu je glavni rival godinu dana stariji i nije ozbiljno fizicki pritisnut na Rg od 2018(mec preko 3h)!!!!!!

                          Sutra se igra jedan vazan mec da se vidi gde je Rafa trenutno

                          Ima jos dosta do Rga

                          Comment


                          • Već godinama pišem da Novak ima problem sa migrenama (to je delom i doprinelo odluci da menja ishranu)...
                            Poslednih par dana vremenski uslovi su takvi da ne pogoduju ljudima koji imaju migrene, a vrtoglavica je jedan od simptoma migrene ili aura( najava) pred početak migrenoznog napada...
                            Pride, Novak još nije fit 100% fizički, a šljaka je prezahtevna.
                            Uz to je Aslan bio jako dobar...
                            Đokovići na tribinama...
                            Sin koji gleda meč...
                            Sve su to sitnice koje su uticale na Novaka, na prvom mestu mentalno...
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Nema ni dovoljno meceva na sljaci, a to sto je dao sve u ovom trrnutku to je zbog Beograda i on ce tako svaki put, dokle god igra, isto je bilo i u proslosti, Beograd i reprezentativni dres mu mnogo znače, i nema više ni smisla da o tome svaki put pricamo.
                              Da je bio manje raspolozen protivmik, preokrenuo bi.
                              Izuzetno cijenim Novakovu posvecenost reprezentaciji Srbije.

                              Cijenim i Novakovu zelju da igra u Beogradu.

                              Pitam se ne bi li bilo pametnije da se turnir u Beogradu igra na hardu u uslovima idealnim za Novaka. Brzina podloge moze uvijek da se namjesti na to sto Novaku odgovara. Je li potreban ovaj stres na sljaci, koja je najzahtjevnija i na kojoj ima podosta Karaceva koji mogu da ga namuce. Uz sve to, ova godina je zbog Olimpijade posebno stresna. Cini mi se da dovoljno znam Novakovo ponasanje da mugu reci da ce ovaj poraz da ga opterecuje. Mozda do te mjere da ce igrati Beograd II.

                              Comment


                              • Originally posted by Marija81 View Post
                                Već godinama pišem da Novak ima problem sa migrenama (to je delom i doprinelo odluci da menja ishranu)...
                                Poslednih par dana vremenski uslovi su takvi da ne pogoduju ljudima koji imaju migrene, a vrtoglavica je jedan od simptoma migrene ili aura( najava) pred početak migrenoznog napada...
                                Pride, Novak još nije fit 100% fizički, a šljaka je prezahtevna.
                                Uz to je Aslan bio jako dobar...
                                Đokovići na tribinama...
                                Sin koji gleda meč...
                                Sve su to sitnice koje su uticale na Novaka, na prvom mestu mentalno...
                                I sam sam patio od migrene. Ona je gotovo uvijek bila izazvana dodatnim stresom.

                                Comment

                                Working...
                                X