Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Ono sto bih takodje podvukao jeste da je Nadalova igra bila drasticno bolja u ranim dvadesetim nego u kasnim... ovo sad nije taj Nadal.
      Nije Nadalova igar bila bolja. Mozda je bila dopadljivija, mozda je bila intenzivnija. Definitvno je bila bolja sa osnovne linije. Ta je igra dozivjela da bude prevazidjena Novakom u 2011. Iza toga je Nadal morao da mijenja igru. I ovo sto danas igra je efikasnije. Efikasnost je ono sto se broji.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Nije Nadalova igar bila bolja. Mozda je bila dopadljivija, mozda je bila intenzivnija. Definitvno je bila bolja sa osnovne linije. Ta je igra dozivjela da bude prevazidjena Novakom u 2011. Iza toga je Nadal morao da mijenja igru. I ovo sto danas igra je efikasnije. Efikasnost je ono sto se broji.
        Efikasnije gde NI? Na šljaci, na Šatrijeu, gde još😉

        Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Nije Nadalova igar bila bolja. Mozda je bila dopadljivija, mozda je bila intenzivnija. Definitvno je bila bolja sa osnovne linije. Ta je igra dozivjela da bude prevazidjena Novakom u 2011. Iza toga je Nadal morao da mijenja igru. I ovo sto danas igra je efikasnije. Efikasnost je ono sto se broji.
          Na osnovnu liniju i mislim. Ja se negde secam, a ovim klipom sam se i podsetio situacija u kojima ga Nole satera u cosak a on krajnjim naporom stigne i iz nemoguce pozicije odradi viner sa puno osecaja. Ti poeni su cesto prelamali mec. To mu sada kao i zadnjih 7,8 godina prolazi samo na Roland Garosu... na ostalim terenima to ne moze da stigne pa uglavnom ode debelo u aut ili u mrezu. 2011 ih je Nole razbijao onom konstantnom granitnom bekend dijagonalom, nakon cega ga je oterao u povredu i od tada ja ne vidim onog istog Nadala... sem na RG.

          Comment


          • Originally posted by cacanin View Post
            Efikasnije gde NI? Na šljaci, na Šatrijeu, gde još😉

            Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
            Ima 4 USO-a, 5 Kanada.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              To je treci put da se Bodov clanak iz 2007. pojavljuje na tennis.comu. Bodo u dusi voli Rafu, sto nije nista strasno. Ako stvarno zeli da pohvali Novaka, onda neka napise novi clanak i kaze zasto je Djokovic bolji od druge dvojice. Ako misli da Novak nije bolji, onda neka napise zasto. Ovako mi lici da misli da je najbolji, ali ne zeli to iz nekog razloga da kaze. Ima takvih i na ovom forumu.
              bodo je zapravo bukvalno zaljubljen u feda,ne rafu...i duboko zali sto uopste mora da pise bilo kakve clanke o djokovicu

              i takav drzi taj prividno neutralni ton kad pise o njemu,plus se svako slovo pomno belezi...

              ali nije otvoreni hejter kao rotenberg,niti tako osvetoljubiv

              (olja,ne vidi se tvit gde si pisala HE HE)
              Wizard

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Ima 4 USO-a, 5 Kanada.
                Ima NI znaš sam i kako, pod kojim okolnostima i kako su mu se složile kockice. Ne umanjujem uspeh naravno.

                Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

                Comment


                • Ne umanjuješ uspeh, ali tvrdiš da su mu se uvek složile kockice...

                  Comment


                  • Sta je problem da se objasni neki uspeh cak i ako bi ga neko protumacio kao umanjenje?

                    Rafa je pre 2011 dva puta osvajao i RG i W u jednoj godini. Danas je to misaona imenica bez obzira na to sto je W podloga sve sporija i sporija. Prosle godine se W nije igrao sto znaci da je trava u boljem stanju i da ce podloga da bude brza.

                    Seca li se neko njegovih udaraca kojim iz zgloba promeni oravac kretanja loptice? Od kada je imao povrede i na kraju operaciju istog takvi udarci su prilicno retki.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Sta je problem da se objasni neki uspeh cak i ako bi ga neko protumacio kao umanjenje?

                      Rafa je pre 2011 dva puta osvajao i RG i W u jednoj godini. Danas je to misaona imenica bez obzira na to sto je W podloga sve sporija i sporija. Prosle godine se W nije igrao sto znaci da je trava u boljem stanju i da ce podloga da bude brza.

                      Seca li se neko njegovih udaraca kojim iz zgloba promeni oravac kretanja loptice? Od kada je imao povrede i na kraju operaciju istog takvi udarci su prilicno retki.
                      Molim te, samo mi objasni kako si dosao do ovog zakljucka?

                      A problem u onoj recenici je sto je rekao: ne umanjujem uspeh, a pre toga ga je skroz umanjio
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Molim te, samo mi objasni kako si dosao do ovog zakljucka?

                        A problem u onoj recenici je sto je rekao: ne umanjujem uspeh, a pre toga ga je skroz umanjio
                        uzrocno posledicno... nije se gazilo na terenima citave godine. Usporenje podloge na W do sada je uvek bilo objasnjavano time sto trava ne moze u toj meri da se regenerise... sada je imala godinu dana vise za to.

                        Ovo drugo sam razumeo, poenta je da je covek zeleo da objasni razloge tj specificnu situaciju za osvajanje tih nekoliko titula, a da mu motiv nije bio da nekoga unizi/umanji pa da onda po svaku cenu trazi nesto sto. i necij uspeh relativizovao. Namera je tu najbitnija.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          uzrocno posledicno... nije se gazilo na terenima citave godine. Usporenje podloge na W do sada je uvek bilo objasnjavano time sto trava ne moze u toj meri da se regenerise... sada je imala godinu dana vise za to.

                          Ovo drugo sam razumeo, poenta je da je covek zeleo da objasni razloge tj specificnu situaciju za osvajanje tih nekoliko titula, a da mu motiv nije bio da nekoga unizi/umanji pa da onda po svaku cenu trazi nesto sto. i necij uspeh relativizovao. Namera je tu najbitnija.
                          Oni svake godine isto spremaju teren, kakvo gazenje trave
                          Kad se zavrsi W, a ove godine kad je trebao da se zavrsi, oni "preoru" sve terene, ostane samo zemlja, posle par nedelja zasade novu travu, gaje je godinu dana, tacno se zna u kom trenutku je na koliko milimetara šišaju i onda je pred sam pocetak osisaju na tacno 8mm.
                          Kvalifikacije se ne igraju na tim terenima, nego na Aorangiju, bas iz razloga da bi se trava sacuvala...
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            :
                            Kad se zavrsi W, a ove godine kad je trebao da se zavrsi, oni "preoru" sve terene, ostane samo zemlja, posle par nedelja zasade novu travu, gaje je godinu dana, tacno se zna u kom trenutku je na koliko milimetara šišaju i onda je pred sam pocetak osisaju na tacno 8mm.
                            Mislis da skidaju ceo sloj trave svake godine i da je ponovo sade? Nisam znao za to, ako je tako kao sto kazes onda sam verovatno ja u krivu... nego samo razmisljam sta je to sad drugacije u odnosu na pre 30 godina pa da bude sporija.

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Mislis da skidaju ceo sloj trave svake godine i da je ponovo sade? Nisam znao za to, ako je tako kao sto kazes onda sam verovatno ja u krivu... nego samo razmisljam sta je to sad drugacije u odnosu na pre 30 godina pa da bude sporija.
                              Da, svake godine cim se zavrsi turnir, odmah u ponedeljak sve preoru i krecu sa sadnjom nove trave.
                              Promenjena je vrsta trave, sad je neki hibrid...
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Molim te, samo mi objasni kako si dosao do ovog zakljucka?

                                A problem u onoj recenici je sto je rekao: ne umanjujem uspeh, a pre toga ga je skroz umanjio
                                To sto su se kockice slozile, ne umanjuje bukvalno nista Bojana. A kamoli da skroz nesto umanjuje.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X