Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Centurion View Post
    Svasta sam cuo ali da slemovi nisu najvazniji, to je nesto novo.
    Ne pretjeruj. Joker je malo mladji a i ima istine da mediji forsiraju uspjehe igraca koga reklamiraju. Pa je tako rekordni broj nedjelja na listi postao preko noci malo manje znacaj od kad je postalo jasno da Novak prestize Federera.

    Comment


    • Pusti ti to sto sam ja "mlad", jer, prvo.. nije tacno a drugo, od sredine 80-ih pratim tenis (neka bude od pocetka 90-ih kao neko ko se nesto razumije), a sve do kraja 90-ih ja nikad nisam cuo ni jednog komentatora da je pricao o tom rekordu Emersona. Tek 2000-e, kad ga je Sampras razbio, nastala je opsta pomama oko toga. Dok su se nedelje i te kako forsirale i stalno pominjale. Ko je br 1, koliko dugo, to sam jos od prvog dana (Beker-Lendl 86) stalno slusao na svakom mecu. Ja nisam rekao, kao sto me neki vrlo talentovani na ovom forumu kapiraju, da slemovi nisu bili vazni. Nego sta nego su bili vazni. Ali su se uspjesi gledali sa drugog aspekta; sta je sve osvojeno, a ne koliko puta ukupno. Mnogo je bitnije bilo sta nedostaje u portfoliu igraca, nego ko je osvojio najvise.

      Ali potvrda svoj ovoj mojoj prici su ti intervjui sto sam slusao. Sad mi bas krivo sto bar taj Agasijev od prije par godina ne mogu da nadjem...
      Last edited by Joker; 24-02-21, 18:26.

      Comment


      • Posto se ova prica pokrenula... I najtvrdokrniji popuste pred istinom koja ih bode u oci ma koliko gorka bila

        Comment


        • Originally posted by Joker View Post
          Pusti ti to sto sam ja "mlad", jer, prvo.. nije tacno a drugo, od sredine 80-ih pratim tenis (neka bude od pocetka 90-ih kao neko ko se nesto razumije), a sve do kraja 90-ih ja nikad nisam cuo ni jednog komentatora da je pricao o tom rekordu Emersona. Tek 2000-e, kad ga je Sampras razbio, nastala je opsta pomama oko toga. Dok su se nedelje i te kako forsirale i stalno pominjale. Ko je br 1, koliko dugo, to sam jos od prvog dana (Beker-Lendl 86) stalno slusao na svakom mecu. Ja nisam rekao, kao sto me neki vrlo talentovani na ovom forumu kapiraju, da slemovi nisu bili vazni. Nego sta nego su bili vazni. Ali su se uspjesi gledali sa drugog aspekta; sta je sve osvojeno, a ne koliko puta ukupno. Mnogo je bitnije bilo sta nedostaje u portfoliu igraca, nego ko je osvojio najvise.

          Ali potvrda svoj ovoj mojoj prici su ti intervjui sto sam slusao. Sad mi bas krivo sto bar taj Agasijev od prije par godina ne mogu da nadjem...
          Ja sam rekao 'mlad' u smislu da si mladji od mene. Sad vidim u cemu je problem. Emerson!

          Godinama je Emerson bio covjek sa 12 slemova, Borg i Lejver su bili drugi i treci sa 11 slemova. Preciznije Emerson je osvojio 11 slem i prestigao Tildena poslije AO 1967. i ostan na vrhu 23 godine. Skinuo ga je Sampras na Uimbldonu 2000.

          Ako bi uzimali samo slemove on je trebao biti smatran najboljim igracem 23 godine, a on je bio daleko iza Lejvera(11 slemova, dvije godine mladji od Emersona) i Rozuola(8 slemova, dvije godine stariji od Emersona). Recimo da je bio klasa Andija Marija a mozda i ispod. Medjutim, on je ostao jako dugo amater. Sve svoje slemove je osvojo kao amater. U open eri nije nikada prosao cetvrtfinale.

          Stariji Rozuol ce osvojiti 4 slema u open eri. Imace 4 polufinala i cetiri finala i skor sa Emersonom 6:3. Mladji Lejver ce osvojiti 5 slemova u open eri (uklucujuci i grand slem), imace jos jedno finale. A sa Emersonom ce imati H2H 17:1.

          Iz tih razloga nisi mogao uzimati broj slemova kao jedino mjerilo. Nije mogao Emerson biti najbolji. Taj paradoks ce da dokine Sampras.
          Last edited by NI; 25-02-21, 11:11.

          Comment


          • Odlicna analiza.
            Ako zelite da naucite da igrate tenis zauvek, ucite od Novaka.

            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Novaka ceka teska odluka sta da uradi sa rasporedom do kraja RGa. Da je skroz zdrav preporucio bih Akapulko i Majami, a zatim pauzu do Rima. Odnosno da je skroz zdrav idealan kalendar bi bio Akapulko, Majami, Rim pa RG. Medjutim zbog povrede otpada Akapulko, a vrlo verovatno i Majami. Do Monte Karla ce vervatno biti zdrav, ali zaista nisam preveliki fan da igra celu sezonu na sljaci. Nema potrebe da juri da igra sa Rafom na sljaci posto poto. Jedino mi je ok da igraju na RGu. Federer je pokazao od 2017. pa na ovamo kako treba tretirati sljaku. Mozda bi mogao Novak da ubaci Beograd. Bas me interesuje sta vi mislite o tome.

              Druga bitna tema jeste velika greska ATPa u novom nacinu bodovanja. Zasto ce poeni iz proslogodnje sezone na sljaci da vaze samo oko pola godine? To je po meni skandalozno. Na primer poeni iz Montreala iz 2019. ce da vaze duze nego poeni sa RGa iz prosle godine, iako je taj turnir u Montrealu odigran vise od godinu dana ranije! Zbog toga je Novakova prva pozicija ugrozena vec oko Rima! Jedino logicno je bilo sacuvati poene sa prosle godisnje sezone na sljaci godinu dana. Odnosno, posle RGa ove godine treba gledati bolji rezultat u odnosu na ovu i proslu godinu do oktobra. Posle oktobra treba racunati samo poene sa ovogodisnjeg RGa. Isto i za Rim. Bukvalno hoce da skinu Novaku 2200 poena pola godine ranije nego sto treba . To bi verovatno znacilo nefer gubitak prvog mesta. Novak mora da se bori za sebe i za pravedno racunanje poena.

              Vec su oko zavrsnog bez ikakve objave promeniili nacin racunanja poena. Siguran sam da to mogu opet da urade. Samo treba neko da "im otvori oci" i da ih uputi u to koliko grese.
              Last edited by 147; 24-02-21, 20:17.

              Comment


              • Pa cekaj, na sljaci je igran RG u septembru i tu Rafa brani 2000 poena. Kada kazes sezona na sljaci sta se jos sem toga igralo?

                Comment


                • Originally posted by Beocca View Post
                  ma da da nije...

                  a koliko ja znam,golden slem je kalendarski osvojena sva 4 slema i koliko znam to ima samo grafova,pa i to neki dijamantni,posto je '88. osvojila i zlato na OI

                  al sto radite ovo na fan temi,imate dole TPF pa pisite o0 tome
                  Eto vidis koliko sam bio u zabludi, to je onda najzajebaniji acivment. A kako mislis da pisemo dole kad pravimo plan Nole da ga osvoji...

                  Comment


                  • Golden slem su sva 4 slema plus zlato na OI, grand slem su sva 4 u jednoj godini, a karijerni su sva 4 bilo kad.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Pa cekaj, na sljaci je igran RG u septembru i tu Rafa brani 2000 poena. Kada kazes sezona na sljaci sta se jos sem toga igralo?
                      Rim i Hamburg. Novak ukupno osvojio 2200 poena u Rimu i na RGu, i umesto da ti poeni vaze godinu dana oni hoce da mu ih skinu mnogo ranije Iskreno skandalozno. ATP se totalno pogubio sto se tice bodovanja. Prosle godine su prvo rekli da ce da skidaju poene sa zavrsnog, a onda ih samo nisu skinuli bez biko kakvog obavestenja. Jako lose rade posao.

                      Comment


                      • Izvini, on brani 3200, jer brani titulu i u Madridu.

                        Comment


                        • To sa poenima ja uopšte ne mogu ispratitiako RF ne bude igrao još jedno po godine on bi mogao i do prvog mesta - kako računaju njemu se ne isplati ni igrati.

                          Comment


                          • Originally posted by Joker View Post
                            Izvini, on brani 3200, jer brani titulu i u Madridu.
                            Slazem se, ali poeni iz Madrida su iz 2019. tako da je ok da mu to skinu kada se bude igrao Madrid. Rim i RG su drugo, to je pre par meseci igrao a oni bi vec da skidaju te poene. Znam da mnogi ne razumeju nova racunanje poena. Iskreno mrzi me da objasnjavam, imate sve na sajtu ATPa, nije tesko naci. Otpilike gledaju se bolji rezultati u odonosu na 2019. i 2020. godinu za svaki turnir. Jedino sto mozete da mi verujete da je nefer, to je 100% tacno. I ne zbog Rodzera koji je i dalje peti, vec iskljucivo zbog poena iz Hamburga, Rima i RGa. Ako to ostane tako bice velika sramota.

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post
                              Slazem se, ali poeni iz Madrida su iz 2019. tako da je ok da mu to skinu kada se bude igrao Madrid. Rim i RG su drugo, to je pre par meseci igrao a oni bi vec da skidaju te poene. Znam da mnogi ne razumeju nova racunanje poena. Iskreno mrzi me da objasnjavam, imate sve na sajtu ATPa, nije tesko naci. Otpilike gledaju se bolji rezultati u odonosu na 2019. i 2020. godinu za svaki turnir. Jedino sto mozete da mi verujete da je nefer, to je 100% tacno. I ne zbog Rodzera koji je i dalje peti, vec iskljucivo zbog poena iz Hamburga, Rima i RGa. Ako to ostane tako bice velika sramota.
                              Nek ubace i 2006-tu

                              Comment


                              • Originally posted by 147 View Post
                                Slazem se, ali poeni iz Madrida su iz 2019. tako da je ok da mu to skinu kada se bude igrao Madrid. Rim i RG su drugo, to je pre par meseci igrao a oni bi vec da skidaju te poene. Znam da mnogi ne razumeju nova racunanje poena. Iskreno mrzi me da objasnjavam, imate sve na sajtu ATPa, nije tesko naci. Otpilike gledaju se bolji rezultati u odonosu na 2019. i 2020. godinu za svaki turnir. Jedino sto mozete da mi verujete da je nefer, to je 100% tacno. I ne zbog Rodzera koji je i dalje peti, vec iskljucivo zbog poena iz Hamburga, Rima i RGa. Ako to ostane tako bice velika sramota.
                                Ma, sve je meni jasno, nego mi se ucinilo da si rekao da Novak brani 2200 bodova. Moja greska.. Bice mnogo hebeno sacuvati dobar komad tih bodova, ujedno ostati na prvom mjestu, a ne pretrositi se za RG.
                                Mozda ne bi bilo lose da izgubi br 1 neposredno pred slem, jer na RG drugi nosilac igra prvi, jel tako?

                                Comment

                                Working...
                                X