Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Jedini lik koji ima sve: sva cetiri slema, zavrsni masters i OI je Agasi.
    Agasi je sampion sa kraja jedne ere u kojoj slemovi nisu bili najbitnija stvar. Tek kad je Sampras postavio rekord pocela je histerija oko toga i tako je do danas. Prije njega su najbitniji bili broj nedelja na poziciji 1 i kompletnost. Dakle, jurilo se da se osvoji sve sto se igra, a ne koliko puta. Lendl je najbolji primjer, Covjek je znao da preskoci RG, na kom je bio izvanredan (3 puta ga osvajao), samo da bi se valjano spremio za W, jer mu je on falio. Eto koliko je to bilo bitno tada. A danas je takav pristup nezamisliv. Zamisli danas neki sampion da preskoci slem na kom ima ozbiljne sanse da ga osvoji, samo da bi se potpuno posvetio turniru koji mu nedostaje. Nema sanse...

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      On je napisao da je veci uspjeh osvojiti 9 Australija nego 13 RG-ova. Razlog je sto je mnogo teze dominirati na hardu nego na sljaci.
      Ovo mogu da razumijem u pogledu konkurencije, jer danas svako igra i grize na betonu. Ali, ipak.. sljaka je ubjedljivo fizicki nazahtjevnija, iscrpljujuca, gladijatorska podloga. Zato mi je malo nefer ovako nesto izjaviti u korist betonske podloge, samo zato sto smo svjedoci ere u kojoj jedan nadcovjek nema milosti na sljaci i ne zna za poraz na njoj. Previse olako to dozivljavamo, navikli smo..

      Comment


      • Slemovi su uvek bili bitna stvar, jedino moze da se prica o AOu, koji je jedno vreme bio slem 3.reda, ali 90-tih to sigurno nije vazilo.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Bitni naravno, ja kazem sta je bilo najbitnije. Broj slemova to nije bio. Gledao o tome, slusao intervjue tadasnjih sampiona. Ovo nije moj utisak, nego ambicije i prioriteti tadasnjih sampiona. Naveo sam Lendla kao klasican primjer. Borg takodje, koji je na samo 1 slem od istorije digao ruke od svega. Prosto nije bila najbitnija stvar. Ali nije mogao nista na betonu, samo i dalje da trpa na travi i sljaci.
          Isti Agasi je pricao o tome, takodje. Kako se sa Samprasovim rekordom sve promijenilo u tom pogledu.
          Last edited by Joker; 24-02-21, 13:46.

          Comment




          • Comment


            • Originally posted by Joker View Post
              Agasi je sampion sa kraja jedne ere u kojoj slemovi nisu bili najbitnija stvar. Tek kad je Sampras postavio rekord pocela je histerija oko toga i tako je do danas. Prije njega su najbitniji bili broj nedelja na poziciji 1 i kompletnost. Dakle, jurilo se da se osvoji sve sto se igra, a ne koliko puta. Lendl je najbolji primjer, Covjek je znao da preskoci RG, na kom je bio izvanredan (3 puta ga osvajao), samo da bi se valjano spremio za W, jer mu je on falio. Eto koliko je to bilo bitno tada. A danas je takav pristup nezamisliv. Zamisli danas neki sampion da preskoci slem na kom ima ozbiljne sanse da ga osvoji, samo da bi se potpuno posvetio turniru koji mu nedostaje. Nema sanse...
              Gde si ti to gledao i citao, bas bih voleo da znam....
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Nemojte da se stresirate oko toga, Novak će postaviti sve rekorde do kraja karijere. Kada prođe dosta vremena, istorija pojede svakoga osim najboljeg i najtrofejnijeg. To će biti Novak Đoković iz male zemlje sa brdovitog Balkana.

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Jedini lik koji ima sve: sva cetiri slema, zavrsni masters i OI je Agasi.
                  Novaku i Federeru fali zlato sa OI, Nadalu fali zavrsni ...
                  Jel u golden slam ulazi i zavrsni masters?

                  Skontah da Feder ima zlato sa OI samo u dublovima a to nije isto.

                  Comment


                  • Originally posted by Joker View Post
                    Agasi je sampion sa kraja jedne ere u kojoj slemovi nisu bili najbitnija stvar. Tek kad je Sampras postavio rekord pocela je histerija oko toga i tako je do danas. Prije njega su najbitniji bili broj nedelja na poziciji 1 i kompletnost. Dakle, jurilo se da se osvoji sve sto se igra, a ne koliko puta. Lendl je najbolji primjer, Covjek je znao da preskoci RG, na kom je bio izvanredan (3 puta ga osvajao), samo da bi se valjano spremio za W, jer mu je on falio. Eto koliko je to bilo bitno tada. A danas je takav pristup nezamisliv. Zamisli danas neki sampion da preskoci slem na kom ima ozbiljne sanse da ga osvoji, samo da bi se potpuno posvetio turniru koji mu nedostaje. Nema sanse...
                    GS su uvek bili najbitniji. Mozda su za neke neki GS vredniji od drugih, WB je uvek bio nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu pa iz tog razloga vidim Lendlovu zelju da ga osvoji posto-poto.

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Gde si ti to gledao i citao, bas bih voleo da znam....
                      Eh, sad.. Kao sto rekoh, to su uglavnom intervjui tadasnjih sampiona koje sam gledao tokom godina. Sjecam se bas da sam citao o tome kako, recimo, za vrijeme Borgove dominacije uopste nije bilo te pompe oko slem-rekorda. Mediji uopste nisu potencirali pricu "jos samo jedan, jos samo jedan..." prosto nije bilo toliko bitno ko ima najvise.

                      Comment


                      • Ne mozes da poredis Borgovo i Agasijevo vreme, totalno druge decenije su u pitanju.
                        Ali slemovi su uvek bili vazni i uvek su bili stvar prestiza, jedino je AO bio malo nize rangiran, ali 90-tih su svi bili vazni.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by Joker View Post
                          Ovo mogu da razumijem u pogledu konkurencije, jer danas svako igra i grize na betonu. Ali, ipak.. sljaka je ubjedljivo fizicki nazahtjevnija, iscrpljujuca, gladijatorska podloga. Zato mi je malo nefer ovako nesto izjaviti u korist betonske podloge, samo zato sto smo svjedoci ere u kojoj jedan nadcovjek nema milosti na sljaci i ne zna za poraz na njoj. Previse olako to dozivljavamo, navikli smo..
                          To je tvoje misljenje kojem se vecina priklanja.

                          Ja takodjer smatram da su 13 RG-ova vise od 9 AO. Doduse, iz drugih razloga. Razlika je 4, sto nije malo. Da pricamo 12:13, pa i 11:13, mozda bih se priklonio Brnsu. Svejedno, mislim da je valjalo iznijeti njegovo misljenje. Ja sam citao njegove clanke o tenisu barem 5-6 godina prije pojave Novaka. On je specijalista za tenis, prati tenis i zna sto prica. To misljenje pokazuje da se medju pravim poznavaocima tenisa i te kako cijene Novakova dostignuca.

                          PS

                          Od otprilike kraja sedamdestih, slemovi su daleko najbitniji. U vrijeme prije open ere, oni nisu mogli imati znacaj koji imaju danas. Jednom kad je pocela open era, trebalo je vise od 5 godina da stavri dodju na svoje. Navike se ne mijenjaju preko noci. Lejver je prvi slem osvoji prije open ere a drugi u ovom prelaznom periodu dok se prioritete, na tada novom turu, nisu izbistrili.

                          Australija ce postati jednako znacajan slem tek u drugoj polovici osamdeseti. Otuda da Borg, Konors i mekinro imaju izmedju sebe 26 slemova i od toga samo jednu Australiju.
                          Last edited by NI; 24-02-21, 15:38.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Jel u golden slam ulazi i zavrsni masters?

                            Skontah da Feder ima zlato sa OI samo u dublovima a to nije isto.
                            ma da da nije...

                            a koliko ja znam,golden slem je kalendarski osvojena sva 4 slema i koliko znam to ima samo grafova,pa i to neki dijamantni,posto je '88. osvojila i zlato na OI

                            al sto radite ovo na fan temi,imate dole TPF pa pisite o0 tome
                            Wizard

                            Comment


                            • inace,ja sam i dalje

                              ,sm,ok je morgado,al ovako otvoreno da se suprotstavi kristoferu

                              Wizard

                              Comment


                              • Svasta sam cuo ali da slemovi nisu najvazniji, to je nesto novo.

                                Comment

                                Working...
                                X