Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I dalje mi nije sasvim jasno zašto je Novak toliko bolji na AO negoli na USO...
    Dosta toga je jasno, dosta Srba u Australiji, igranje večernjeg termina u završnici, sporiji beton na početku. Jeste imao peh 2020. i povredu 2019, 2017 nije učestvovao.

    Ali opet. Mnogo izgubljenih finala. Ok 2007, 2010 su bilo bolji rivali, 2016 se provukao.
    Ali USO je nekako uvek bio konstantniji slem, praktično sem zadnja dva izdanja, uvek je dolazio minimum do polufinala. A sada mi deluje kao da ni podloga nije puno drugačija, bio je jako brz prethodni USO, deluje isto ili jako slično kao ovaj AO. I generalno mu sada više odgovara medium, medium-fast beton.
    Last edited by Kule; 22-02-21, 22:18.

    Comment


    • Mislim da bi bio obratan skor kad bi AO i USO zamijenili termine. Novak na USO dolazi umoran, to je poslednji slem u godini, a Novak jednako napada svaki slem, svaku podlogu. Ne vjerujem da brzina podloge igra ikakvu ulogu, samo doba godine. Ok, mozda i publika donekle ima uticaja, Ameri znaju stvarno da budu stoka..

      Comment


      • Meni su dvije stvari glavni razlozi. Pocetak godine i to sto se zavrsnica AO igra u vecernjem terminu sa moze se reci hermetickim uslovima bez ikakvih vanjskih faktora koji uticu na igrace. Zbog takve konstrukcije RLA da bukvalno kao laboratorija za igranje tenisa. Dok je na USO puno drugacije. Puno tezi uslovi, kraj godine, vjetar, godinama SF I F bili dan za danom.
        Nije slucajno da najvise razlicitih sampiona ima upravo na USO.
        Last edited by DinoFC; 22-02-21, 22:32.

        Comment


        • Onda je još čudnije što Rafa dolazi često povređen ili polupovređen na AO.

          Comment


          • Kule,

            Na to pitanje niko nema puni odgovor. Osim faktora koji su drugi pobrojili, s tim sto ja mislim da je pocetak godine bitan u prvom redu zbog povreda, Novak je izgubio dva USO zbog povrede (2016. i 2019.) Kuburio je s povredom i 2011. Postoji jos nekoliko razloga.

            Inicijalno Novak nije bio ofanzivac i najvise mu je odgovarao spori hard. Uporedi Sinsinati i Miami. Dugo je AO bio na sporom hardu. Recimo do 2017. Naravno, to nije faktor danas. Ali danas je Novak u 10 najboljih servera na turu.

            Drugi faktor je vezan sa pozitivnim iskustvom koje je stekao tokom godina na AO. Ono dolazi kao stimulus kad zatreba. Odnosno negativno sjecanja na USO, ona dolaze kao faktor nervoze i iritacije.

            Novom tipu igraca vise odgovaraju uslovi na USO. Federer je 2008. imao 3 Australije i 5 USO. Danas, 12 godina kasnije, ima 6 Australija i istih 5 USO.

            Konacno, obadva djeteta su Novaku rodjena u vrijeme USO. Mislim da je 2014. to bio faktor. 2017, nije ni igrao. Doduse, povrijedjen, pitanje da li bi sto napravio.
            Last edited by NI; 22-02-21, 23:16.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Kule,

              Na to pitanje niko nema puni odgovor. Osim faktora koji su drugi pobrojili, s tim sto ja mislim da je pocetak godine bitan u prvom redu zbog povreda, Novak je izgubio dva USO zbog povrede (2016. i 2019.) Kuburio je s povredom i 2011. Postoji jos nekoliko razloga.

              Inicijalno Novak nije bio ofanzivac i najvise mu je odgovarao spori hard. Uporedi Sinsinati i Miami. Dugo je AO bio na sporom hardu. Recimo do 2017. Naravno, to nije faktor danas. Ali danas je Novak u 10 najboljih servera na turu.

              Drugi faktor je vezan sa pozitivnim iskustvom koje je stekao tokom godina na AO. Ono dolazi kao stimulus kad zatreba. Odnosno negativno sjecanja na USO, ona dolaze kao faktor nervoze i iritacije.

              Novom tipu igraca vise odgovaraju uslovi na USO. Federer je 2008. imao 3 Australije i 5 USO. Danas, 12 godina kasnije, ima 6 Australija i istih 5 USO.

              Konacno, obadva djeteta su Novaku rodjena u vrijeme USO. Mislim da je 2014. to bio faktor. 2017, nije ni igrao. Doduse, povrijedjen, pitanje da li bi sto napravio.
              Pa, dobro, sada je Novak Servebot , returnbot S obzirom da nema razorne udarce sa osnovne, sada mu verovatno medium fast podloga najviše odgovara.

              Ali, kako to misliš da Novom tipu igrača više odgovaraju uslovi na USO? Zašto?

              Comment


              • Originally posted by Kule View Post
                Pa, dobro, sada je Novak Servebot , returnbot S obzirom da nema razorne udarce sa osnovne, sada mu verovatno medium fast podloga najviše odgovara.

                Ali, kako to misliš da Novom tipu igrača više odgovaraju uslovi na USO? Zašto?
                Mislim da su moderni igraci sa dobrim servisom i dobrim kretanjem i obicno razornim FH vise opasni na brzom hardu nego na sporom. Na primjer, Delpo je samo dva puta igrao cetvrtfinale u Australiji. Oba puta je lako izgubio od Federera. Na USO je dva puta pobijedio Federera, igaro 6 cetvrtfinala od kojih je 3 dobio.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Mislim da su moderni igraci sa dobrim servisom i dobrim kretanjem i obicno razornim FH vise opasni na brzom hardu nego na sporom. Na primjer, Delpo je samo dva puta igrao cetvrtfinale u Australiji. Oba puta je lako izgubio od Federera. Na USO je dva puta pobijedio Federera, igaro 6 cetvrtfinala od kojih je 3 dobio.
                  Ali u tome je i stvar. AO više nije spori beton. Oba GS na betonu su sada medium fast kategorija. AO se promenio, možda US open postane spori beton.

                  Comment


                  • NI promenio avatar posle 100 godina
                    Wizard

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post
                      Ne znam zašto se veštački stvorila ta "značajnost" Olimpijskih igara.. I to psolednjih 20 godina.. Fino je osvojiti medalju.. Novak već ima jednu.. Lepo je igrati za svoju zemlju i narod.. Ali Novak to radi svake nedelje.. Uvek je uz njegovo ime i zastava..
                      Igraće on oba turnira maksimalno ozbiljno..
                      Nije niko vestacki stvorio neku atmosferu vec su Olimpijske igre najstarije sportsko takmicenje gde se susrecu najbolji sportisti iz svih zemalja uz neke izuzetke. To je najprestiznije takmicenje na svetu i nakon SP u fudbalu i najgledanije. U tenisu se sem znacajnog broja bodova ta titula racuna i u tkzv. Golden Slam dostignuce i Federer ga ima a mislim i Nadal, pa je stoga neophodno ga osvojiti, pogotovo posto je ovo poslednja sansa jer se OI ne igraju svake godine.

                      Comment


                      • Meni je zelja da osvoji do kraja karijere jos jedan Us Open, nekako bi mi malo popravilo utisak.Ne ide da Rafa ima vise titula tamo, uz svo postovanje koje on zasluzuje.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Nije niko vestacki stvorio neku atmosferu vec su Olimpijske igre najstarije sportsko takmicenje gde se susrecu najbolji sportisti iz svih zemalja uz neke izuzetke. To je najprestiznije takmicenje na svetu i nakon SP u fudbalu i najgledanije. U tenisu se sem znacajnog broja bodova ta titula racuna i u tkzv. Golden Slam dostignuce i Federer ga ima a mislim i Nadal, pa je stoga neophodno ga osvojiti, pogotovo posto je ovo poslednja sansa jer se OI ne igraju svake godine.
                          Pričam za tenis.. Nisu OI imala "ovakav značaj" u eri Lendla, Edberga, Bekera itd..
                          Za mene i dalje nemaju kada je tenis u pitanju..

                          Comment


                          • Sveukupno možda nema značaj ali njemu ima itekako.

                            Comment


                            • Istina

                              Comment


                              • Mislim da neće mnogo tenisera ići u Majami zbog tih karantina. Tako da ne verujem ni da će Medvedev i Thiem. Mislim da će Nole do Wimbledona uspeti da se održi na prvom mestu a posle je nebitno.

                                Comment

                                Working...
                                X