Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dobro ta lista ni ubraja sve moguce. i fed je ispred noleta samo zahvaljujuci duzem periodu na vrhu a stariji je 6 godina a jos uvjek u vrhu. tako da to nije nista cudno. 35p je manje nego sto nole prosjecno osvoji za sezonu. lista boduje sve i SF i QF i male titule i top10 itd. ono sto je upitno jeste bodovanje istog. po meni su tu slemovi precjenjeni a neke extraordinarne stvari potcjenjene. tu slem donosi 8p. a 10 sedmica na vrhu poen. znaci jedan slem je vazniji od godinu i po na br1. WTF isto donosi cak 6 poena (znaci vise nego cijela godina kao br1) a cak i ispadanje u RR donosi 1p sto je kao 10 sedmica na vrhu. sa druge strane noletovih 4 u nizu donose samo 4 extra poena (kao pola slema ili isto kao slem finale a manje od WTF titule). ako drzis rekord u necemu isto dobijas poena ali mislim da noletovih YE#1 ne donose extra poene dok rekord u slemovima donosi. itd. tako da je i ovdje kao i u svemu slicnome dosta subjektivno sta koliko vrijedi. mada, ako nole ostane zdrav on je ubjedljiv favorit da i ovdje bude vodeci. jer kao sto rekoh na pocetku. zaostatak u poenima za fedom je manji nego njegov prosjek u sezoni. za proslu, osakacenu, sezonu je dobio 41p, pretproslu 48 a 2018. 46 poena. a fed je i cijelu godinu dobijao poene za visok rejting iako je to tehnikalija a ne zasluga igrom recimo. tako da, kao i sve ostalo, i ovo ima dobrane mane. svidja mi se sa druge strane da ne prate slijepo ATP statistiku. tako da im je nole br1 po W% a rafa br2 iako je na ATP sajtu zvanicno obratno. razlog je sto je ATP sajt RETROAKTIVNO (i to par godina retroaktivno, vjerovatno na fedov pritisak) preinacio lejver kup meceve sa exibicije na takmicarske. sto je skandalozno iz najmanje 3 razloga. 1- igraci su igrali egzibicije da bi im se naknadno racunalo kao sluzbeni mecevi. 2- mecevi ne donose poene i ako jos igras egzibiciono onda ne vidim smisao preinake jer i dalje ne donose poene. 3- mecevi se igraju u potpuno drugacijem formatu gdje se pri 1-1 u setovima igra super TB. tako se recimo na tom sajtu noletov poraz na lejver kupu u super TBu od andersona ne racuna kao ni fedovih 6 pobjeda ili rafinih mislim 3-1. pa je nole tu u najblazoj mogucoj prednosti sa W% u odnosu na rafu.
    Last edited by talicni; 08-03-21, 15:39.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Broj slemova je najvazniji!

      Medjutim, i broj nedjelja na vrhu je i te kako vazan, pogotovo ako je razlika u broju slamova mala ili je uopste nema. U zadnjih 20 godina, manje vise isti igrac je imao rekord u broju slemova i u broju nedjelja.

      Nekada nije bilo tako. Ako zanemarimo Emersona, ko je bio bolji? Borg sa 11 i 109 ili Konors sa 8 i 268 odnosno Lendl sa 8 i 270? Vjerujete, da su svi birali Borga. Dakle, prirodno je da ce Novak da da prednost slemovima, samo da ne pretjera iako mi ovo igranje Miamia ukazuje da nece da pretjera.
      Originally posted by dekkard View Post
      Novakova kvalitetA u odnosu na protivnike je sledeća:
      Novak VS Deda 27:23
      Novak VS Rafa 29:27

      Kraj priče.
      Baš sam hteo ovo NIu da napišem. Veoma, veoma bitno. Kad dodamo sva četiri GSa u vlasništvu u isto vreme, sve mastrese x 2, rekordan broj istih...


      Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Federer je jos uvijek prvi, s pravom! Kazi, gdje lista pravi veliku gresku.
        Odje cemo se lako sloziti. Goat lista na UTS je sasvim ok, nego neka onda bude da sam ja pogresno shvatio ono tvoje: "Slemovi su najvazniji!" Ja sam to skapirao kao da je dovoljno imati jedan slem vise od najveceg rivala, pa nebitno sto imas 10 mastersa manje od njega, ti si i dalje bolji. Nisi...

        Marej je izgubio mnogo titula zbog najteze moguce konkurencije, ali je zato bio u gomili polufinala na najvecim turnirima, osvojio dosta mastersa, pa ih jos i lijepo rasporedio (7 od 9, isto kao Rodzer, Rafa i Agasi)...

        Ali ja bih njega ipak stavio ispred Edberga.

        Comment


        • Comment


          • Cestitke Nole!!! Mocan rekord Koji ce ici 350+

            Comment


            • pogledajte video sa ATPovog sajta. i obratite paznju na noletovu crvenu adidas majicu. e bas ta majica mi je do nedavno bila uokvirena na zidu radne sobe!



              Spoiler
              Last edited by talicni; 08-03-21, 19:18.

              Comment


              • Originally posted by talicni View Post
                Fali mi ovde neko...

                Comment


                • to je sponzorski klip,ne znam s koji igraju ti što fale
                  Wizard

                  Comment


                  • Originally posted by cacanin View Post
                    Baš sam hteo ovo NIu da napišem. Veoma, veoma bitno. Kad dodamo sva četiri GSa u vlasništvu u isto vreme, sve mastrese x 2, rekordan broj istih...
                    Neces vjerovati ali H2H nije toliko bitan. Iz nekoliko razloga:

                    1.
                    Nadal ima jako dobar H2H sa Novakom zato sto su dispropocijalno puno meceva igrali na slajaci.

                    2.
                    Postoji generacijska razlika. Za Novaka i Nadala je ona relativno mala ali postoji u korist Nadala. Nadal je imao 9:0 na sljaci dok je Novak stasao. Sa Federerom je bolje balansirano. Na pocetku je Federer bio stariji i iskusniji pa je pobjedjivao. Kasnije su godine ucinle da Federer malo padne i to traje. Zato u tome H2H generacijski gap igra u Novakovu korist.

                    3.
                    H2H zna da oscilira. Zamislimo da Nadal dobije 3 puta Novaka na sljaci ove godine, potom padne u formi tako da se Novak i on vise ne sasatanu i onda Nadal objavi da se povlaci u novembru 2021. Malo vjerovatan, ali ne i nemoguc scenario. Nadal bi ima 1 pobjedu vise od Novaka. Da li bi to nesto promijenilo kad sudimo ko je veci igrac? Za mene ne bi nista.

                    4.
                    Najvaznije. U tenisu je bitan match-up. Jednostavno Novak ne odgovara Nadalu. A godinama Nadal nije odgovarao Federeru. Vazniji su ukupni rezultati, protiv svih tipova igraca.



                    Originally posted by Joker View Post
                    Odje cemo se lako sloziti. Goat lista na UTS je sasvim ok, nego neka onda bude da sam ja pogresno shvatio ono tvoje: "Slemovi su najvazniji!" Ja sam to skapirao kao da je dovoljno imati jedan slem vise od najveceg rivala, pa nebitno sto imas 10 mastersa manje od njega, ti si i dalje bolji. Nisi...

                    Marej je izgubio mnogo titula zbog najteze moguce konkurencije, ali je zato bio u gomili polufinala na najvecim turnirima, osvojio dosta mastersa, pa ih jos i lijepo rasporedio (7 od 9, isto kao Rodzer, Rafa i Agasi)...

                    Ali ja bih njega ipak stavio ispred Edberga.
                    Dobro si me shvatio. Ako zanemaris velike ljubitelje tenisa, vecina nas na forumu su takvi, ljudi nece da se bave kompleksnim brojevima. Oni hoce jednostavno. Broj slemova, broj nedjelja...
                    Dalje, jedna djevojka je u onom tvom podkastu rekla: "Mi smo ucinili slemove najvaznijim, zato ge Nadal, Federer i Novak koncetrisu na slemove. Da smo ucinili nesto drugo najvaznijim, oni bi se koncetrisali na to drugo." 100% je u pravu.

                    Ja sam dao primjer ove kompleksne tabele da bih ti docarao da brojevi mogu puno da pokazu.

                    Mari ili Edberg? Oni su dovoljno blizu da je osjecaj presudan. Ti kazes Mari, ja kazem Edberg. Mozda si ti u pravu a mozda sam ja. Na primjer Edberg ili Vavrinka, tu su brojevi previse u Edbergovu korist da bi bilo ko minimalno objektivan mogao dati predost Vavrinki.
                    Last edited by NI; 08-03-21, 16:42.

                    Comment


                    • Da parafraziram vrhunske poete Public Enemy - 311 is a joke [emoji41]
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • H2H je najvažniji i jedini presudan parametar.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Neka nam je sa srecom... [emoji3059][emoji3059][emoji3059]


                          Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

                          Comment


                          • Comment


                            • Ni,

                              Declimicno se slazem oko H2H. Naravno da ces ti, kao i vecina Novakovih navijaca da razume da su Novak i Rafa precesto igrali na sljaci. Medjutim vecina tenskih fanova ce samo gledati h2h. Tu Novak ima trenutno plus dva. Nadam se da je za sve ove godine naucio da ne treba posto poto da juri da igra sa Rafom na sljaci. Po meni je 2017. i 2019. napravio gresku sto je toliko trudio kako bi u losem stanju dosao Rafi "na tacnu" u mecevima u Madirdu i Rimu. Sa druge strane 2018. mi je ok jer se vracao u formu i svako pobeda mu je bila jako bitna. Sto se RG 2020. tice, slem je slem, i uvek treba dati maksimum. Nadam se da ove godine nece juriti da posto poto igra sa Rafom na sljaci(osim na RGu). Ne kazem da bezi, ali ne treba ni 100% da se trudi.

                              Najbolji primer je Federer. On je doduse tek 2017. shvatio kako da pristupa sljaci. Pa je tako 2019. u Rimu mudro odustao mec ranije pre nego sto je trebao da igra sa Rafom. Na RGu je usao opusteno u mec i to mu nije stvorili komplekse. Tako nije ponovio gresku iz 2008. kada je RG imao uticaj na Wimbledon, a kasnije i AO. Slicno je Novak napravio gresku pre svega 2013. Rafa je uvek bio majstor kako da mentalnu prednost sa sljake prebaci i na ostale podloge. Zato sam srecan sto u ovom trenutku Novak nije igrao protiv Rafe na AOu. vec kada prodje vise od pola godine je drugacija prica.

                              Da se Rafa kroz svoju karijeru trudio da na betonu stigne redovno do Rodzera i Novaka mozda bih imao drugacije misljenje. Posto nije, misljenje mi je jasno. Novak ima 500 poena iz Rima, i ako je Rafa tada u top formi Novak moze da odigra par meceva i da se ne lomi protiv njega. Pogotovo sto u Rimu nisu bili fer ni 2016. ni 2018. da ih stave u vecernji termin. Za Monte Karlo bi mozda vredelo da proba da ga pobedi, ali je to jos daleko za analiziranje.

                              Nadam se da ce Serbian Open da ostane barem narednih par sezona. Onda bi taj turnir i Rim bili idealna priprema za Novaka za RG. Monte Carlo moze da odigra jos ove godine, a posle to ne bih igrao. Neka se trudi na betonu ( Dubai, Indian Wells, Miami) u buducnosti.
                              Last edited by 147; 08-03-21, 16:54.

                              Comment


                              • Originally posted by talicni View Post
                                dobro ta lista ni ubraja sve moguce. i fed je ispred noleta samo zahvaljujuci duzem periodu na vrhu a stariji je 6 godina a jos uvjek u vrhu. tako da to nije nista cudno. 35p je manje nego sto nole prosjecno osvoji za sezonu. lista boduje sve i SF i QF i male titule i top10 itd. ono sto je upitno jeste bodovanje istog. po meni su tu slemovi precjenjeni a neke extraordinarne stvari potcjenjene. tu slem donosi 8p. a 10 sedmica na vrhu poen. znaci jedan slem je vazniji od godinu i po na br1. WTF isto donosi cak 6 poena (znaci vise nego cijela godina kao br1) a cak i ispadanje u RR donosi 1p sto je kao 10 sedmica na vrhu. sa druge strane noletovih 4 u nizu donose samo 4 extra poena (kao pola slema ili isto kao slem finale a manje od WTF titule). ako drzis rekord u necemu isto dobijas poena ali mislim da noletovih YE#1 ne donose extra poene dok rekord u slemovima donosi. itd. tako da je i ovdje kao i u svemu slicnome dosta subjektivno sta koliko vrijedi. mada, ako nole ostane zdrav on je ubjedljiv favorit da i ovdje bude vodeci. jer kao sto rekoh na pocetku. zaostatak u poenima za fedom je manji nego njegov prosjek u sezoni. za proslu, osakacenu, sezonu je dobio 41p, pretproslu 48 a 2018. 46 poena. a fed je i cijelu godinu dobijao poene za visok rejting iako je to tehnikalija a ne zasluga igrom recimo. tako da, kao i sve ostalo, i ovo ima dobrane mane. svidja mi se sa druge strane da ne prate slijepo ATP statistiku. tako da im je nole br1 po W% a rafa br2 iako je na ATP sajtu zvanicno obratno. razlog je sto je ATP sajt RETROAKTIVNO (i to par godina retroaktivno, vjerovatno na fedov pritisak) preinacio lejver kup meceve sa exibicije na takmicarske. sto je skandalozno iz najmanje 3 razloga. 1- igraci su igrali egzibicije da bi im se naknadno racunalo kao sluzbeni mecevi. 2- mecevi ne donose poene i ako jos igras egzibiciono onda ne vidim smisao preinake jer i dalje ne donose poene. 3- mecevi se igraju u potpuno drugacijem formatu gdje se pri 1-1 u setovima igra super TB. tako se recimo na tom sajtu noletov poraz na lejver kupu u super TBu od andersona ne racuna kao ni fedovih 6 pobjeda ili rafinih mislim 3-1. pa je nole tu u najblazoj mogucoj prednosti sa W% u odnosu na rafu.
                                Nijedna kompleksna lista nije perfektna. Ova je dosta dobra.

                                Novak ce skoro sigurno prestici Federera. ima prosjek 54.4 bodova godisnje u zadnjih 10 sezona. 2015. je osvoji 91 bod. Zadnje tri godine ima 46-2018 (los prvi dio sezone) 48-2019 (povreda u drugom dijelu sezone) 41-2020 (kratka sezona). Federer je imao u prosjeku 28.2 poena u zadnjih 10 sezona. Najvise 84 2006. A zadnje 4 sezone ima 4(2020),27(2019),32(2018) i 50(2017). Realno je da Novak smanjuje razliku 20-30 poena godisnje.
                                Last edited by NI; 08-03-21, 17:17.

                                Comment

                                Working...
                                X