Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novak je danas sampinoski dobio mec protiv igracki boljeg protivnika. Nije mi jasno kako je uzeo 4 set.

    On je ocigledno povrijedjen. Na pocetku meca mu je glavni prioritet bila povreda a ne Zverev i rezultat. Kasnije, kad se zagrijao, sve je izgledalo skoro normalno. Medjutim, nedostajao mu je ofanzivni, ubojiti FH. Je li to posljedica manjka treniga ili ogranicenje izazvano povredom? Mogu samo da nagadjam. U svakom slucaju to je imalo veliki uticaj na odnos snaga na terenu. Jako je tesko dolazio do vinera, a Sasa se pokazo odlican u razmjenama. BH mu nije bio losiji od Novakovog.

    Sasa je izgubi mec iz tri razloga. Opustio se poslije dobijeno TB. Novak je to iskoristio. Kad mu se pobjeda nasmijesila pri 1:1 i 4:1 posta je nervozan. Servis je poce da skipi, pojavile su se duple. Olako je dopustio Novaku da preokrene. U cetvrtom setu je promijenio taktiku i vise ulazio u razmjene. Malo je grijesi a inicijativu je prepustio Novaku. Kako ga je izgubio? Novak mu ga je u principu ukrao. U prvom redu odlicnim serviranjem.

    Novak je fantsaticno servirao u zadnja dva seta, 86% prvog unutra u 3. i 77% u 4. To mu je donijelo mec. Odlicno je i returnirao. Konacno, sampionski je igrao kljucne poene, ukljucujuci i 2. mec loptu. Da je FH bio pravi, sve bi bilo lakse.

    Sasa ima igru, a nema glavu. Mentalno, njemu vise odgovara da igra defanzivno.

    PS
    Po prvi put od pocetka turnira kladionice daju Novaku sanse da osvoiji turnir vece od 50%.
    Last edited by NI; 16-02-21, 15:30.

    Comment


    • Naravno da kladionice sada daje velike sanse jer ga vec "vide" u finalu, dok je s druge strane poprilicna guzva.

      Karatsev ocito ima neki negativan uticaj na svoje rivale, neverovatno je da prvo pocisti Svarcmana koji bar kad gubi posteno gine, zatim se Aliasime zaledi nakon lako dobijena dva seta, a sinoc Dimitrov nestane sa terena od sredine drugog seta. Nadam se da Novak nece imati nikakvih problema tokom meca, mada znajuci ga kako ne voli da vidi s druge strane one koje igracki ne zna, svasta se moze ocekivati.
      Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
      Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
      30 consecutive match wins - Stands alone
      3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
      Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

      Comment


      • Sustina.

        https://twitter.com/mzemek/status/13...410741263?s=19
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Pravi sampion!

          Comment


          • Originally posted by Joker View Post
            Ja ne znam kapiras li ti sta znaci kad se neko pribojava teskog zrijeba. To ne znaci da se ja bojim da ce se on okliznuti na prvoj ozbiljnijoj prepreci. Ja nisam nidje rekao da mislim da ce Zverev dobiti. Vec se bojim od teskog zrijeba da ce ga iscijediti. A to se vec desava.. Svako uzima komad njega, nadam se samo da ce polufinale pregaziti kao plitak potok. Sjeti se sta je Timu napravilo cijedjenje kroz tezak zrijeb na proslom AO. Najspremniji covjek je ostao bez snage u finalu.

            Ali se bojim da ces poceti krug iz pocetka, vrtis stvari u beskonacnu petlju, pa mozda bolje da pritisnem esc odmah...

            U svakom slučaju se ne slažem jer ne smatram da je žreb težak jer Raonić uopšte ne utiče na Novakovu spremnost u svakom smislu. Thiem je po mom mišljenju mentalno podlegao. Jako blizu pobede je bio. Idalje pričaš samo o tehnici i on fizičkoj spremnosti. U drugoj nedelji slema, pogotovo SF to se podrazumeva.

            To je moje mišljenje, nema šta ja da vrtim tu u krug. Mene samo zanima zašto se pribojavaš nečega što ne postoji.

            I Dominik i on nisu ista klasa.

            Cede ga sad jer je povređen. Polemišemo sada kad je povređen. Dok je bio zdrav, ovaj žreb je odličan i na kraju je ispalo da on ima najlakši žreb, kad ih ovako dobija sa 70% i da im hendikep set.
            Last edited by Ljubitelj tenisa; 16-02-21, 16:27.

            Comment


            • Dobro, vazi.. Tiafo, koji mu je otkinuo set dok je bio zdrav.. Raona, Zverev, Tim i Medvedev/Nadal je, kako velis.. odlican zrijeb! Bravo!

              Ne slazemo se nikako i tu valja staviti tacku.

              Comment


              • Da li neko zna kada je Novak poslednji put imao više od 20 as servisa?

                Comment


                • Ne znam, ali dobrim dijelom treba zahvaliti i brzini podloge na tome. Novak je skoro cijelu karijeru igrao na sporom hardu..

                  Ali, opet, imati u 4 seta vise aseva od jednog Zvereva.. stvarno jeste uspjeh.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Novak je danas sampinoski dobio mec protiv igracki boljeg protivnika. Nije mi jasno kako je uzeo 4 set.

                    On je ocigledno povrijedjen. Na pocetku meca mu je glavni prioritet bila povreda a ne Zverev i rezultat. Kasnije, kad se zagrijao, sve je izgledalo skoro normalno. Medjutim, nedostajao mu je ofanzivni, ubojiti FH. Je li to posljedica manjka treniga ili ogranicenje izazvano povredom? Mogu samo da nagadjam. U svakom slucaju to je imalo veliki uticaj na odnos snaga na terenu. Jako je tesko dolazio do vinera, a Sasa se pokazo odlican u razmjenama. BH mu nije bio losiji od Novakovog.

                    Sasa je izgubi mec iz tri razloga. Opustio se poslije dobijeno TB. Novak je to iskoristio. Kad mu se pobjeda nasmijesila pri 1:1 i 4:1 posta je nervozan. Servis je poce da skipi, pojavile su se duple. Olako je dopustio Novaku da preokrene. U cetvrtom setu je promijenio taktiku i vise ulazio u razmjene. Malo je grijesi a inicijativu je prepustio Novaku. Kako ga je izgubio? Novak mu ga je u principu ukrao. U prvom redu odlicnim serviranjem.

                    Novak je fantsaticno servirao u zadnja dva seta, 86% prvog unutra u 3. i 77% u 4. To mu je donijelo mec. Odlicno je i returnirao. Konacno, sampionski je igrao kljucne poene, ukljucujuci i 2. mec loptu. Da je FH bio pravi, sve bi bilo lakse.

                    Sasa ima igru, a nema glavu. Mentalno, njemu vise odgovara da igra defanzivno.

                    PS
                    Po prvi put od pocetka turnira kladionice daju Novaku sanse da osvoiji turnir vece od 50%.
                    Meni nije jasno kako je uzeo treći set. U četvrtom su bili egal mada je zverev igrao najbolje u tom delu meča. Kao i obično, presudila je Novakova glava. Tužno je što mnogi i dalje ne shvataju kakvog sportistu imamo. Ovo majka jednom rađa. Ja i dalj ne shvatam kako je on dobio onaj meč protiv fritza gde bukvalno nije mogao da se kreće ni da riternira posle povrede do 5. seta a i onda je jedva udarao sa forhend strane. Ni danas nije bio na nivou pa je ipak dobio izuzetno kvalitetnog i insipisanog protivnika pre svega zahvaljujući sevrisu. Novak nije bio nadmoćan u dužim razmenama kako što to obično jeste, verovatno zbog povrede, ali je zato servirao nerealno i u tom segmentu nadjačao jednog od najboljih servera današnjice. Ovo me podseća na onaj momenat kada su svojevremeno kritikovali Džordana da ne šutira dobro trojke, pa on u finalu protiv portlanda saspe 6 trojki za poluvreme. Svaka ćast Nadalu i ostalima ali ovakva glava se rađa jednom u 100 godina.

                    Comment


                    • Originally posted by Profesor Z View Post
                      Meni nije jasno kako je uzeo treći set. U četvrtom su bili egal mada je zverev igrao najbolje u tom delu meča. Kao i obično, presudila je Novakova glava. Tužno je što mnogi i dalje ne shvataju kakvog sportistu imamo. Ovo majka jednom rađa. Ja i dalj ne shvatam kako je on dobio onaj meč protiv fritza gde bukvalno nije mogao da se kreće ni da riternira posle povrede do 5. seta a i onda je jedva udarao sa forhend strane. Ni danas nije bio na nivou pa je ipak dobio izuzetno kvalitetnog i insipisanog protivnika pre svega zahvaljujući sevrisu. Novak nije bio nadmoćan u dužim razmenama kako što to obično jeste, verovatno zbog povrede, ali je zato servirao nerealno i u tom segmentu nadjačao jednog od najboljih servera današnjice. Ovo me podseća na onaj momenat kada su svojevremeno kritikovali Džordana da ne šutira dobro trojke, pa on u finalu protiv portlanda saspe 6 trojki za poluvreme. Svaka ćast Nadalu i ostalima ali ovakva glava se rađa jednom u 100 godina.
                      U trecem setu se Zverev raspao pa je Novak dobio 5 gemova za redom. Od 1:4 do 6:4. Ukuno gledajuci, Novakove brojke u trecem setu su bolje od Sasinih.

                      U cetvrtom setu se Zverev nije raspao. Sve su brojke na njegovoj strani. Jednostavno nije mogao da pretoci tu igracku prednost u rezultat.

                      Comment


                      • Originally posted by Joker View Post
                        Ja ne znam kapiras li ti sta znaci kad se neko pribojava teskog zrijeba. To ne znaci da se ja bojim da ce se on okliznuti na prvoj ozbiljnijoj prepreci. Ja nisam nidje rekao da mislim da ce Zverev dobiti. Vec se bojim od teskog zrijeba da ce ga iscijediti. A to se vec desava.. Svako uzima komad njega, nadam se samo da ce polufinale pregaziti kao plitak potok. Sjeti se sta je Timu napravilo cijedjenje kroz tezak zrijeb na proslom AO. Najspremniji covjek je ostao bez snage u finalu.
                        aferim,brate sve prepisujem...ne,zapravo,mislio sam da ce zverev dobiti


                        glede asova,zar nije preko nekoliko imao 23 asa kad se zahvaljivao ivanisevicu
                        Last edited by Beocca; 16-02-21, 23:53.
                        Wizard

                        Comment


                        • Od sutra opet sa publikom.
                          Nesto bas i nisam odusevljena previse, jer odmah pomislim na delirijum koji ce da nastane u slucaju da autsajder "poludi", a kako nikada nije igrao sa njim i kako to uvek donese neku dozu mucenja.... -.-
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by Panchev9 View Post
                            Da li neko zna kada je Novak poslednji put imao više od 20 as servisa?
                            https://www.index.hr/sport/clanak/dj...f=key_topics_d

                            dakle,protiv tiafoa-26
                            Wizard

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              U trecem setu se Zverev raspao pa je Novak dobio 5 gemova za redom. Od 1:4 do 6:4. Ukuno gledajuci, Novakove brojke u trecem setu su bolje od Sasinih.

                              U cetvrtom setu se Zverev nije raspao. Sve su brojke na njegovoj strani. Jednostavno nije mogao da pretoci tu igracku prednost u rezultat.
                              Ne bih rekao da se Zverev baš raspao. Bilo je dosta kvalitetnih poena na njegov servis i gemovi su bili tesni. Isto tako i u Novakovom gemu nakon što je vratio brejk mislim šasa je imao šansu da mu uzme servis ponovo. Novak je imao pad nakon drugog seta, verovatno zbog nedostatka treninga usled povrede, pa je zverev to iskoristio, ali je i pored svega fascinantno da je uspeo dva servis gema za redom da oduzme takvom serveru. Međutim, s obzirom kako igra Medvedev mislim da neće imati šanse u finalu ukoliko ne bude blizu 100%

                              Comment


                              • Originally posted by Beocca View Post
                                da, protiv lebrona je pao licni rekord

                                26 vs Tiafoe AO 2021 2R
                                23 vs Zverev AO 2021 QF
                                23 vs Nadal WB 2018 SF
                                22 vs Del Potro WB 2013 SF
                                .....

                                ubrzalo podlogi


                                ok

                                Novak Djokovic’s serve is now ‘like John Isner’ but Australian Open court speed could work against him

                                The world No 1 is serving better than ever after remodelling his action with Goran Ivanisevic, but his next opponents will provide their own deadly test

                                https://inews.co.uk/sport/tennis/nov...n-isner-865922

                                Comment

                                Working...
                                X