Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
    Ima li neka izjava Novaka o tome šta on misli o svojoj igri sinoć? Ili ćemo da slušamo samo teme za žutu štampu?
    Sta ima da izjavljuje.Inferioran totalno igrac u odnosu na Medu, barem trenutno, a mladji da bude nece.Tesko nam je da se pomirimo da je na zalasku karijere i da mozda vise ne moze da se takmici na najvisem nivou.Sada znamo kako je Fedovim navijacima.

    Comment


    • @NI - pretpostavio sam da mislis samo na prvih 7 gemova, ali se nisi precizno izrazio, pa je moglo da se shvati da generalno tako mislis. Meni se kalkulisanje nikako ne svidja, slazem se da dobiti Zverava ili mu uzeti set se gotovo svodi na isto, ali sta da ocekujemo u petak ako bude opet trebalo da se rudari, a sutradan ga ceka Tim pa onda mozda i finale gde ce opet biti tezak mec, bilo ko da bude sa druge strane. U 3 dana 3 vrlo teska meca, a Novak bas ne deluje kao neko ko ce 3 dana u nizu ginuti za pobede. S druge strane salje se polako protivnicima poruka da ako dovoljno "zapnu" i uspeju da drzi visok nivo neke vreme, mozda Novak sam pusti mec niz vodu.
      Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
      Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
      30 consecutive match wins - Stands alone
      3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
      Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

      Comment


      • Pogledah izjavu. Dva pitanja samo o tome. Teška nezainterrsovanost za tenis.

        Comment


        • Sezona se završila ovako, tu boga nema

          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Pobediće Zvereva sutra. Saša se brani ko Zvezda u Ligi Šampiona. Momak se potpuno deklasirao. Ako Nadal danas izgubi, Novak će tek onda da zableji na turniru... Totalno sam razočaran.

            Comment


            • Не бих ја доносио закључке о томе да ли је на заласку каријере, све ово може да буде логично собзиром на постигнут циљ у овој рањивој години...
              Чекамо нову сезону и онда да проценимо шта Новак планира даље... има играча од којих лако губи, то је нормално, сваки играч има свог мучитеља на туру, не игра само са њим мечеве целе године.... баш једва чекам нову сезону...
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                @NI - pretpostavio sam da mislis samo na prvih 7 gemova, ali se nisi precizno izrazio, pa je moglo da se shvati da generalno tako mislis. Meni se kalkulisanje nikako ne svidja, slazem se da dobiti Zverava ili mu uzeti set se gotovo svodi na isto, ali sta da ocekujemo u petak ako bude opet trebalo da se rudari, a sutradan ga ceka Tim pa onda mozda i finale gde ce opet biti tezak mec, bilo ko da bude sa druge strane. U 3 dana 3 vrlo teska meca, a Novak bas ne deluje kao neko ko ce 3 dana u nizu ginuti za pobede. S druge strane salje se polako protivnicima poruka da ako dovoljno "zapnu" i uspeju da drzi visok nivo neke vreme, mozda Novak sam pusti mec niz vodu.
                1.
                U pravu si, nisam se precizno izrazio.

                Ja gledam stvari ovako, u srijedu Novak ima dva izbora:

                A)
                Da rudari, sa neizvjesnim ishodom, a potom ga cekaju 3 teska meca petak, subota i nedjelja. Sami za sebe, ta su tri meca veliki fizacki izazov. AKo udje umoran, smanjice sebi sanse da uzme trofej.

                B)
                Da preda, smanji sebi sanse za 20% da udje u polufinale. Ali isto tako doceka petak odmoran i poveca sebi sanse 10% da osvoji turnira ako udje u polufinela.

                Elementarna racunica kaze da je jedini razumni izbor B). To zna jednako svaki investitor i svaki kockar i svaki ozboljni sportski trener.

                Ako u petak bude imao slicnu situaciju, ja mu necu zamjeriti ako napravi slicno.

                2.
                Nekada je zvrsni turnir bio jako visoko kotiran. U medjuvremenu je, neopravdano, izubio na znacaju. Pobjednik igra 5 meceva protiv jakih protivnika.

                Nas je Novak razmazio. Bio je toliko bolji od rankiranih 5.-8. da se pobjeda nad njima smatrala formalnost. Protiv Nadala i Marija je, u danim uslovima, bio je prican favorit. Jedino mu je ostajao Federer kao pravi protivnik. Bio je mladji, imao je bolju kondiciju. "Lako" je bilo igrati bez kalkulacije. (iako moslim da je u grupi protiv Federera 2015. kalkulisao.)

                Vremena su se promijenila. Sest od sedam ovogodisnjih ucesnika on ne moze lako da pobijedi. Uz to je stariji, kondicija mora biti losija. Dakle, kalkulisanje je neophodnost!
                Last edited by NI; 19-11-20, 17:19.

                Comment


                • Nisam pisao 4 godine, ali redovno čitam sve...

                  Nole je sada na putu do 34. godine. A setimo se svi, od kada smo Federera počeli zvati “deda”.
                  Ona čuvena finala 2014. i 2015. Federer je imao godina kao Novak sada i ceo svet mu se divio kako je bio blizu osvajanja 3 GS-a, protiv momka od samo 27 godina (koliko ih ima Tim trenutno).
                  Novaka nikada niko nije nazvao “deda”!!!

                  Dalje, mislite li da je Nole fit? Da nema niz povreda sitnih ili malo ozbiljnijih zbog čega nije u stanju da drži formu 6 meseci neprestano. Jednostavno, formu je tempirao za US open, sve posle toga je na leru. Suviše je zgusnut raspored da bi imao vremena da je obori i ponovo izgradi.

                  Na pojedinim GS-ovima pikira formu. Recimo da je to 2 puta godišnje. Sa AO i za W, što je i realno. Ni u 20 nije lako osvajao RG, pa ni US.

                  Njegova igra danas je možda i najbolja tehnički, ali fizički ne može/ne želi da je isprati.

                  Deluje da u svakom trenutku zna šta hoće i uopšte mi ne smeta njegovo taktiziranje.

                  Čitam knjigu od Karol Bušar “Pohod” i puno toga se može saznati i naučiti, čak mi, najverniji navijači.
                  Iako je jako mučno čitati je zbog svih lomova na RG-u...

                  Djoković je fizički uništio mladog Cicipasa u polufinalu RG-a u 5. setu. Ne brinite za njegov nivo kondiciono, imaće ga kad on to poželi.

                  Svako dobro i pozdrav svima!

                  Comment


                  • 400 поена овде, па се питај одакле он први, само пакује ко лову у банци...
                    sigpic

                    Comment


                    • Odlicna pobjeda Novaka protiv odlicnog Sase. Da budem iskren moze se reci da je Novak ukrao pobjedu.

                      1.
                      Sasa je bio ocajan prva 3 gema, a iza toga odlican. Problem je sto je to proslo nekako nezapazeno, bili smo pod utisko njegovog ocajnog pocetka. Koliko Zverev dobro igra postalo je jasno tek tokom 2. seta.

                      2.
                      To je bio u osnovi serverski duel. Novak je osvojio samo 28% poena, a ako se izuzme prvi servis gem Zvereva, samo 23%. Komparacije radi, protiv Medvedeva je imao slicnih 27%. Razlika je da je Sasa poklonio servis gem a Danil nije.

                      Ja sam prezadovoljan kad god Novak dobije serverski duel. Danas mu je to poslo za rukum jer je sampionski servirao u kriticnim trenutcima. Na brejk loptama je ima 3:0, na 30:30 i djus poenima 10:1, u TB 5:1. Ukupno nevjerovatnih 18:2. Ako se izuzme prvi servis gem, i Zverev je bio jako dobar sa 7:1. Novak je imao mnogo vise takvih situacija.

                      3.
                      Bilo je kritika na racun Novakovog kretanje. Mislim da je ono bilo OK. Problem je sto Zverev jace udara lopticu od mnogih drugih, pa izgleda da se Novak ne krece dobro. Za razliku od Danila, Sasa je napadao i imao 38 vinera uz 19 neiznudjenih. Kad se uzme Novakova izvanredna defanziva, to je fantasticno.

                      S druge strane, bilo je problema sa BH, pogotovo sa BH paralelama. One su nedostajale. U jednom trenutku je Novak pokazao na lakat lijeve ruke. Bojim se da se radi o nekoj laksoj povredi.

                      4.
                      Novakova pobjeda se moze svesti na tri stvari. Inicijalna Sasina nervoza, odlicno Novakovo serviranje u kriticnim trenutcima i izanredni TB. On zna kako da digne intenzitet i nivo u TB.

                      Ali ostaje cinjenica da Novak tesko moze pobijediti Sasu ako mu Njemac malo ne pomogne.

                      5.
                      Novak moze odvojiti turnir ali bice jako tesko.

                      Comment


                      • Kada su kladionice "izasle" sa kvotama za mec izmedju Novaka i Tima, Novak je bio negde na 1.4 . Sada je vec na 1.6, a kvota na njega i dalje raste. Tolika promena se retko vidja. Ljudi su iz nekog razloga ubeceni da je Tim favorit, iako brojke ne govore tako. Kladionice idu na to da sigurno zarede. Tim mozda pobedi, i njegove sanse nisu male, ali ne moze biti favorit.

                        Comment


                        • Originally posted by 147 View Post
                          Kada su kladionice "izasle" sa kvotama za mec izmedju Novaka i Tima, Novak je bio negde na 1.4 . Sada je vec na 1.6, a kvota na njega i dalje raste. Tolika promena se retko vidja. Ljudi su iz nekog razloga ubeceni da je Tim favorit, iako brojke ne govore tako. Kladionice idu na to da sigurno zarede. Tim mozda pobedi, i njegove sanse nisu male, ali ne moze biti favorit.
                          Diskutabilno. Na papiru je Novak favorit ali forma mu je u silaznoj putanji. Dominik mu je u smislu dvomeča ušao na teritoriju. Po mom mišljenju u igračkom smislu Dominik ima veće šanse za pobedu. Pishološki malo zaostaje i nije favorit samo zato što je izgubio u Australiji. Inače bi sada bio izraziti favorit. Mlađi je i poslednji turnir je. Ima snage. Idalje više igra na kondiciju nego na sve ostalo. Novak u odnosu na njega ima i znanje i iskustvo. Nije mu potreban maksimum kondicije ali dovoljno kondicije u kombinaciji sa mentalnom pripremom biće dovoljno. Protiv Medvedeva Novak je pokazao da kondiciju nema a fokus ume itekako da izda. Danas je maltene potvrdio da kondicije nema uz mali tračak nade.

                          Daleko je Novak od prave forme. Trenutno igra u 3.brzini a ima 6.brzina. Peta mu treba za pobedu sutra.

                          Ako se Dominik malo raspadne eto šanse za Đokovića.

                          Novak se mudro najmanje potrošio do polufinala. Nadal deluje mi najviše. Pa onda Thiem. I posle Danil. U tom grmu možda leži zec... Ali samo možda.

                          Comment


                          • Mene samo muci to da li se mudro trosio ili "mudro" nam se samo cini, nagadjamo, a on ne moze vise ili nece, kako god.

                            Sa ovim izdanjima, prevelik je Tim sada zalogaj.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Smešan je raspored. Al nema veze. Biću zadovoljan ako da sve od sebe, inače sezona je bila odlična. Zalihe poena su ok. Da se završi ovo i na zasluženi odmor.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Mene samo muci to da li se mudro trosio ili "mudro" nam se samo cini, nagadjamo, a on ne moze vise ili nece, kako god.
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X