Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    NI, nije Andrej nego Danil
    Dobro je da nisam napisao Dmitrij!

    Comment


    • To je neko nepisano pravilo, kom su se morali pokoriti sva trojica od njih. Ne mozes da dominiras preko par godina. Moras da posrnes posle toga jedan period. Kod njega se to tako manifestuje, kao da zivota u njemu nema.. Uzeo je bio 5 od 7 slemova, bio u strahovitom jurisu, ali dvije godine su iscurile i.. jbg. Sad mora ponovo period akumulacije i mentalne i fizicke snage. Ali godine ce opasan problem biti, nisam siguran da ce on moci jos jedan udarac da napravi, kao npr Federer u nekoj 36-oj..

      Comment


      • Da ostane i ovde

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Imam utisak da i ovo sve sto je zagovnao sebe oko saveta igraca ima uticaja, ali ocigledno je da Novak vise ne moze da igra teske meceve.Da li ce osvojiti jos jedan slem do kraja karijere?Mislim da hoce, ali da mu se poklope neke kockice.Da ispadne Medo i jos jedan klinac do finala.Mislim da u narednih 8 slemova moze da otkine jedan.Nadal ce uzeti mininum jos dva.Koliko je Us Open njega kostao, ne samo ovaj zadnji, vec par njegovih poraza tamo su ga izbacili iz trke za slemove.Sam je kriv...

          Comment


          • Ljudi, stvarno, šta ste očekivali?
            Pa znamo da nije trenirao, sad, nije bilo ni vremena ni prostora za neku promenu. Da je umoran, ispražnjen, da su USO i RG ostavili traga...
            Da dolazi u London reda radi.
            Ja sam se pomirila sa činjenicom i lakše mi je da ne gledam.
            Od ove odvratne godine samo očekujem da što pre prodje, pa da vidimo na čemu smo.
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • Originally posted by Zile90 View Post
              Da li ce osvojiti jos jedan slem do kraja karijere?
              Neće.

              Comment


              • @NI - ne mogu se sloziti da je Novak jako odigrao dobro. Prvih 7 gemova, do brejka, je imao dobar nivo, ali ni tada nije bilo konstantnosti. Nakon toga se ne moze ni govoriti o nekoj ozbiljnijoj igri gde on pokusava da istinski preokrene mec. Bez obzira na nivo Medvedeva, nije ni pokusao da sebe dovede u situaciju da mozda iskoristi neki pad kod Rusa u igri, vec je bas kako si rekao pustio mec. Tih par gemova ne pocetku ne mogu puno reci, meni je izgledao da zeli, medjutim cim je izgubio kontrolu, pustio je mec niz vodu, po meni prelako.

                Za petak nisam optimista, bojim se da ce mec vise zavisti od "raspolozenja" Zvereva i toga da li ce servirati kao danas u trecem setu i dobiti mec kao u Rimu ili Londonu, nego od Novakove igre. Nemam trenutno poverenje u Novakov ritern da ce u toj situaciji odraditi posao.
                Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                30 consecutive match wins - Stands alone
                3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                Comment


                • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                  @NI - ne mogu se sloziti da je Novak jako odigrao dobro. Prvih 7 gemova, do brejka, je imao dobar nivo, ali ni tada nije bilo konstantnosti.
                  Ja pricam samo o 7 prvih gemova. Iza toga je odlucio da nece da rudari, da nece da igra.

                  Imao je u tom periodu konstanost. Nije to problem. U pocetku je Novak bio nesto bolji u dugim razmjenama. To bi bilo dovoljno da su se duge razmjene igrale jednako na Novakov i Medvedevov servisu. Problem je da je prosjecan poen na Medvedevovom servisu trajao 4 udarca a na Novakovom 7. Da bi se u tim uslovima pobijedilo, trebaju koncetracija i energija. On potrebnu energiju nije imao sinoc. Mozda je nikada vise ne bude imao.

                  Ukupno gledajuci nisam totalni pesimista. Novak mora da bolje rasporedjuje snagu i varaira taktiku. To vec naveliko vidmo. Svi ti dropovi, igra na mrezi itd. su prilagodjavanje situaciji. Ipak, kljuc je servis! U ovakvim mecevima, on mora odlicno da servira, nije dovoljno dobro da servira. I mora da cuva energiju. Kakav sindikat i bakraci. Odsutvo publike djeluje negativno na njegov nivo energije. Do sada ni jedan mladji, osim mozda Tima, nema konstantnost. Realno je da ce se tu i tamo stvoriti prilika na slemovima, pogotovo Uimbldonu.

                  Medjutim, vrijeme Novakove dominacije je proslo. Prije dva mjeseca se govorilo o godini bez ijednog poraza. Takva ideja danas izgledaju kao fantazija.
                  Last edited by NI; 19-11-20, 09:41.

                  Comment


                  • Takvim kalkulisanjem on izlazi iz forme, iz igre, iz svoje zone iz koje dotiče zenit. Da bi ga postigao, on mora da igra stalno i da grize. Toga nema više kod njega. Mislim da on ne ume da se fokusira na turnir kao što to radi Nadal recimo, da napravi i oblikuke plan. Njemu treba dosta više da digne formu, treba mu da bude konstantniji na duži period. Kalkulacijom ka GS titulama i nonšalantne šetnje po mastersima neće uraditi ništa. Videćemo u petak šta će se desiti. Mogao bi da zaigrize ako ima goriva i da ide do kraja. Nakon ovoga sledi dug odmor.

                    Comment


                    • Novak ne može da servira odlično. Može malo bolje ali kad se koncentriše na igru a ne na PTPA.

                      Odigrao je sinoć bukvalno isti meč kao protiv Rafe na RG. Sad bar znamo da tamo nije imao problem sa povredom nego sa boloku*cijom. Malo sam iznerviran ali njegova stvar...

                      Comment


                      • Originally posted by Zile90 View Post
                        I...Sam je kriv...
                        kao što je i sam "kriv" za osvojenih 17 slemova i čega sve još...

                        ne razumem,čemu taj optužujući ton i stvarno se čovek zapita da li vi volite tenis,novaka ili samo pobede

                        larisa pametno...
                        Wizard

                        Comment


                        • Valja uzeti jos jednu stvar u razmatranje. Jednom kad je Novak zaostao 5:3 u prvom setu, najbolje sto je mogao postici je bila pobjeda 2:1 u setovim. To znaci da bi morao uzeti Zverevu set da bi isao dalje. Zverev je igrac koji ili igra strasno ili se raspadne. Svi mecevi Novaka i Sase su bili uvjerljivi za jednog od protivnika. Uzeti Zverevu set nije mnogo lakse nego uzeti mu mec. U svakom slucaju, teze mu je uzeti umoran set nego odmoran mec. Jos kad se doda da nastavak rudarenja nije davao garancije za pobjedu nad Medvedevom...
                          Last edited by NI; 19-11-20, 10:43.

                          Comment


                          • medvedev nece ući ni u finale
                            Wizard

                            Comment


                            • Neverovatno mi je samo da je Novaku toliko drasticno opao fitnes posle karantina.Ja se ne secam da je bio ovakav u Australiji i u Dubaiju.Sledece godine je kraj Big 3 na slemovima, samo Rafa uzima RG i to je to.Jebeni Us Open, presudan slem u Novakvoj karijeri.

                              Comment


                              • Ima li neka izjava Novaka o tome šta on misli o svojoj igri sinoć? Ili ćemo da slušamo samo teme za žutu štampu?

                                Comment

                                Working...
                                X