Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Prle! View Post
    Čitavih mjesec dana guglam, tražim, regam se na forume, pitam po youtube klipovima i onda konačno nađem, ponadam se i opet belaj.
    Opet kažem, najgore mi je što sam imao taj meč na laptopu, ali od onog Wimbledonskog finala kada je HDD otišao, sa njim je otišlo u historiju i sve što je bilo na njemu.

    CW, do mene je, nisam se fino izrazio.

    Bojana, Cash vs Wilander iz Melbourna 1988.
    Opusteno meni je neki dzanki koji je radio u pc servisu unistio hard, odneo da mi zamene kulere i unisti mi hard, kad ga nisam ubio, ali to i onako ne bi napravilo razliku pa i nisam.

    Moraces da drzis upaljen komp pa kad ti skine, skine. Jbg, sve sto nije hit hit, je jebacina za skinuti, pogotovo tenis pre 30 godina.

    Comment


    • Prle druze uradicu ja danas prvi set meca Graf Evert iz Melburna 1988.. za vise nemam vremena jer kasnim sa mladim igracima, treba da obradim pedesetak Fjucersa i 10 Celindzera
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • CW, odlično, ja ću pokušati u dogledno vrijeme odraditi drugi set. Nadam se da ću u suboti imati dovoljno vremena.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Krecem da radim, srecom trajao je manje od pola sata

          Necu stavljati nista vezano za mec, cisto kretanje rezultata po ustaljenom principu
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Pocetak slavne sezone Stefi Graf i 11. duel sa velikom rivalkom. Prvo betonsko finale Australian Opena i prvo finale u istoriji Mejdzora koje se igralo u dvoranskim uslovima

            1. gem - Stefi Graf

            1. 15-0 / p.s / 1 / servis viner
            2. 30-0 / d.s / 2 / servis viner, Evert je imala lopticu na forhendu ali je salje u mrezu
            3. 40-0 / d.s / bh / 3 / viner Grafove kratkom forhend dijagonalom sa osnovne linije
            4. 40-15 / d.s / bh / 17 / neiznudjena greska Grafove bekhend slajs paralelom pola metra iza osnovne linije nakon dobre razmene
            5. 40-30 / p.s / bh / 19 / neiznudjena greska Grafove forhend paralelom sa osnovne linije nakon dobre razmene
            6. Gem / p.s / bh / 3 / viner Grafove forhend paralelom metar iz terena nakon dobrog servisa

            2. gem - Kris Evert

            1. 15-0 / p.s / fh / 20 / iznudjena greska Grafove forhend paralelom iz trka metar i po iza osnovne linije nakon jos jedne iscrpljujuce razmene
            2. 30-0 / p.s / fh / 12 / neiznudjena greska Grafove bekhend slajsom metar iza osnovne linije
            3. 40-0 / d.s / 2 / servis viner, Grafova je imala lopticu na forhendu ali je salje u aut
            4. 40-15 / p.s / fh / 5 / neiznudjena greska Evertove forhend paralelom metar iza osnovne linije
            5. Gem / d.s / fh / 10 / neiznudjena greska Grafove bekhend slajsom sa osnovne linije

            3. gem - Stefi Graf

            1. 0-15 / d.s / 1 / dupla servis greska
            2. 0-30 / p.s / bh / 16 / viner Evertove bekhend dijagonalom pola metra iza osnovne linije nakon sto je prethodnim udarcem oterala Grafovu od sredine terena
            3. 15-30 / d.s / bh / 5 / viner Grafove sjajnom visokom forhend dijagonalom metar iza osnovne linije
            4. 30-30 / d.s / bh / 12 / neiznudjena greska Evertove bekhendom pola metra iza osnovne linije
            5. 40-30 / d.s / fh / 4 / neiznudjena greska Evertove bekhendom pola metra iz terena
            6. Djus / d.s / bh / 9 / neiznudjena greska Grafove bekhend slajsom sa osnovne linije
            7. Pred. Graf / p.s / fh / 12 / neiznudjena greska Evertove forhendom dva metra iza osnovne linije
            8. Gem / p.s / fh / 4 / neiznudjena greska Evertove forhendom metar iza osnovne linije

            Pocinje da pada kisa i mec se u nastavku igrao pod zatvorenim krovom

            4. gem - Kris Evert

            1. 0-15 / d.s / 1 / dupla servis greska
            2. 15-15 / p.s / bh / 10 / neiznudjena greska Grafove forhend paralelom pola metra iza osnovne linije
            3. 15-30 / p.s / fh / 10 / viner Grafove forhendom sa osnovne linije nakon sto je loptica udarila u vrh mrezice i lobovala Evertovu koja je izasla napred
            4. 15-40 / d.s /1 / dupla servis greska
            5. 30-40 / p.s / bh / 6 / neiznudjena greska Grafove bekhendom dva metra iza osnovne linije nakon prilaznog udarca Evertove forhend slajsom
            6. Brejk / p.s / bh / 3 / neiznudjena greska Evertove bekhendom metar iza osnovne linije

            5. gem - Stefi Graf

            1. 0-15 / d.s / fh / 6 / viner Evertove bekhendom metar iza osnovne linije nakon sto je loptica pogodila vrh mreze i presla na stranu Nemice
            2. 0-30 / p.s / bh / 9 / neiznudjena greska Grafove bekhend slajsom metar iza osnovne linije
            3. 15-30 / p.s / fh / 8 / neiznudjena greska Evertove bekhendom tri metra iza osnovne linije
            4. 30-30 / p.s / fh / 6 / neiznudjena greska Evertove bekhendom tri metra iza osnovne linije, pratkicno sa istog mesta kao i u prethodnom poenu
            5. 40-30 / d.s / fh / neiznudjena greska Evertove bekhend dijagonalom dva metra iza osnovne linije
            6. Gem / p.s / 2 / servis viner

            6. gem - Kris Evert

            1. 0-15 / p.s / bh / 15 / iznudjena greska Evertove bekhend paralelom sa osnovne linije
            2. 0-30 / p.s / bh / 5 / neiznudjena greska Evert forhendom metar i po iza osnovne linije
            3. 0-40 / d.s / fh / 5 / neiznudjena greska Evertove bekhend volejom sa servis linije nakon dobrog bekhenda Grafove
            4. 15-40 / p.s / fh / 4 / neiznudjena greska Grafove forhendom sa osnovne linije
            5. Brejk / p.s / fh / 3 / iznudjena greska Evert forhendom sa osnovne linije nakon odlicnog riterna Grafove

            7. gem - Stefi Graf

            1. 15-0 / p.s / fh / 5 / viner Grafove forhendom oko servis linije nakon dobro izgradjenog napada
            2. 30-0 / d.s / bh / 9 / viner Grafove sjajnom forhend paralelom sa osnovne linije nakon je slajsom oterala Evert od te strane terena
            3. 40-0 / d.s / 2 / servis viner
            4. Gem / d.s / bh / 8 / neiznudjena greska Evertove forhendom pola metra iza osnovne linije
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • ovde iskoristis template- neiznudjena greska evertove bekhendom i pola posla odradjeno
              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

              Comment


              • Set je bio cista katastrofa, ona jedva da je uzela neki poen nakon pauze i navlacenja krova

                Bas me zanima drugi set koji ce Prle da obradi, skoro do kraja je bio identican ovom prvom a onda je ili Evert konacno proradila ili se Stefi uplasila od pobede
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • ATP World Tour
                  Former #ATP World No. 1 #Ferrero announces today he will retire after @valencia_open next month.
                  http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                  Comment


                  • bas sam ocekivao da ce uskoro objaviti imao sam neki los osecaj... koliko se samo ljudi uz koje sam poceo da pratim tenis penzionisalo ove godine.
                    jos samo da batale Haas, Hewitt i Nalby i mogu da prestanem da pratim tenis
                    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                    Comment


                    • Pih, niko jos nista da napise sa tvitera o novim promenama od sledece sezone
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        Pih, niko jos nista da napise sa tvitera o novim promenama od sledece sezone
                        Kakve promene?
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Prati tviter, a neće da postavi.

                          Da vidimo i ovo.


                          ATP BOARD APPROVES CHANGE IN TIME VIOLATION PENALTY

                          "No let" serve set for three-month trial on ATP Challenger Tour in 2013

                          NEW YORK — At its recent meetings in New York, the ATP Board of Directors approved a rule change and a trial for the 2013 season, both proposed by the new ATP Competition Committee.

                          From 2013, on both the ATP World Tour and ATP Challenger Tour, a time violation between points (25 seconds) will be penalised in the first instance with a warning. For the second and all subsequent violations, the penalty will be a fault for the server and a point penalty for the receiver. Currently, the rule is a warning and then point penalty for both the server and receiver.

                          “There’s been a lot of discussion about the amount of time taken between points,” said ATP Executive Chairman and President Brad Drewett. “We believe this modification will give officials a useful tool and allow for more consistent enforcement of the current time violation rule.”

                          The ATP Board also approved a trial elimination of the service let on the ATP Challenger Tour only, for the first three months of 2013.

                          “Although this change will not materially reduce the length of a match, we believe it should have a positive impact on the flow of the match,” said Drewett. “We’re certainly not ready yet to eliminate the service let, but believe a trial at the ATP Challenger level will be a good way to test this initiative in a competitive environment and get feedback from players and the public before deciding if it could be adapted more broadly.”

                          The new ATP Competition Committee serves in an advisory capacity, with any recommended changes or innovations requiring approval by the ATP Board of Directors.

                          The six-person committee consists of two representatives designated by the ATP Tournament Council, two representatives designated by the ATP Player Council, and one at-large member and a committee chairman, both selected by the ATP Executive Chairman and President.
                          http://www.atpworldtour.com/News/Ten...n-Penalty.aspx
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Interesantno, ajde da vidimo hoce li se sudije striktno pridrzavati ovoga i naravno Rafina reakcija, mada mislim da je on izmedju ostaloga i zbog ovoga napustio Savet igraca...Podrzavam potpuno...Sada ce Rafa neki ritual morati izbaciti da se uklopi u vreme
                            sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                            Comment


                            • Prvo pravilo i treniranje strogoce samo predstavlja pokazatelj nemoci ATP-a u prethodnim godinama, sad je za to kasno

                              Medjutim, pravilo ukidanja leta je smislio neki genijalac! Ne znam uopste kako im je to palo na pamet, i shvataju li da prvi put posle 40 godina menjaju neko bazicno tenisko pravilo, jos od uvodjenja taj brejka. Sve bi bilo u redu da nije nerazumno i smesno. Objasnjenje da ce se time skratiti mecevi ne bi proslo ni kod dece iz vrtica.. ako je tokom 11 sati fizickog bezidejnog mucenja u finalima Australian i US Opena ove godine otislo sve skupa 15 minuta na letove, pojescu komplet teniskih loptica sa kutijom. I zamorcici na 3 meseca trebaju da budu Celindzer turniri, bas u prva tri meseca kada se igraju neki dvoranski turniri koje najvise volim. Posle toga ce nadam se pravilo biti zaboravljeno iznenada kako je i doneseno
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Bas je Vilander prije par mjeseci rekao da bi ukinuo let, da moze. Meni je smijesno! Situacije kada samo masinica registruje dodir sa mrezom su ok, ali bi stvarno bilo glupo da meceve odlucuju servisi koji udarce u mrezu i samo se spuste u protivnicko polje. Cekas Isnerov servis od 200 i kusur na 3 metra od osnovne, a dobijes savrseni DS. Ritam igre bi bio apsolutno promijenjen!

                                Comment

                                Working...
                                X