Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa ako nema taj kvalitet, isti ti likovi će ga preslušati bez problema. Šuplja priča, baš šuplja. Ne igra se tenis zbog rankinga, nego turnira. Baš će neko taktički preskakati turnire i propustiti da uzme lovu kako bi zadržao ranking

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Da, recimo Nadal je osvojio Rim 2019., a Djokovic 2020., obojici je zagarantovano 500 poena.
      Samo Novaku je zagarantovano 500 poena posle Rima. Brisu se svi poeni sa turnira iz 2019. godine koji su igrani prosle godine i koji ce da se igraju i ove. Inace sto se tice tih Novakovih poena, logicno je da budu zasticeni barem do septembra/oktobra, posto je tada odigran turnir prosle godine. Slicno mislim i za RG i Hamburg. Sve ostalo nema smisla.
      Last edited by 147; 05-03-21, 14:07.

      Comment


      • Originally posted by 147 View Post
        Samo Novaku je zagarantovano 500 poena posle Rima. Brisu se svi poeni sa turnira iz 2019. godine koji su igrani prosle godine i koji ce da se igraju i ove.
        I oni koji su se odigrali u drugom terminu, gde spadaju sljakasti turniri, Hamburg, Kicbil, Rim, RG.

        Results from rescheduled 2020 events (Kitzbühel, Hamburg, Rome & Roland Garros) will also be included for an additional 52 weeks at 50% from their originally scheduled drop date and be compared against the 2021 event in a ‘Best Of’ logic.

        @shminka
        apsolutno nije suplja prica, ovo sto su smislili nema logiku, nema objasnjenje
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          I oni koji su se odigrali u drugom terminu, gde spadaju sljakasti turniri, Hamburg, Kicbil, Rim, RG.

          Results from rescheduled 2020 events (Kitzbühel, Hamburg, Rome & Roland Garros) will also be included for an additional 52 weeks at 50% from their originally scheduled drop date and be compared against the 2021 event in a ‘Best Of’ logic.

          @shminka
          apsolutno nije suplja prica, ovo sto su smislili nema logiku, nema objasnjenje

          The ATP has extended the ‘Best Of’ logic for the FedEx ATP Rankings through the week of 9 August 2021 (inclusive of Toronto). Results from all events between 4 March – 5 August 2019, which were not played in 2020, will be extended a further 52 weeks and weighted at 50%. Kljucno je ovo which were not played in 2020. To znaci da Rafa gubi svih 1000 poena iz Rima iz 2019. godine. Tj. ostaje mu pola poena od 180 koliko je prosle godine osvojio za QF. To su uradili da se ne bi gledao najbolji rezultat iz 3 godine vec samo iz 2. Za Madrid je drugacije posto se nije igrao prosle godine, i Novak tu sigurno ima 500 poena.

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            Izgubit će od Baene u prvom kolu

            Suštinski se ništa ne mijenja, ranking je samo broj, nivo igre je bitan
            xooxoxox,al bi se drugacije pisalo da novaku fali recimo jedna nedelja do obaranja rekorda...mrtve majke bi se pominjale
            Wizard

            Comment


            • Da ovo steti Djokovic, to bi bila zavera svetskih razmera, ne smem ni da pomislim sta bi se ovde pisalo
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by 147 View Post
                The ATP has extended the ‘Best Of’ logic for the FedEx ATP Rankings through the week of 9 August 2021 (inclusive of Toronto). Results from all events between 4 March – 5 August 2019, which were not played in 2020, will be extended a further 52 weeks and weighted at 50%. Kljucno je ovo which were not played in 2020. To znaci da Rafa gubi svih 1000 poena iz Rima iz 2019. godine. Tj. ostaje mu pola poena od 180 koliko je prosle godine osvojio za QF. To su uradili da se ne bi gledao najbolji rezultat iz 3 godine vec samo iz 2. Za Madrid je drugacije posto se nije igrao prosle godine, i Novak tu sigurno ima 500 poena.
                Da, pogresno sam procitala, ali ne menja moj stav, ocajno je pravilo i smatram da je rang lista od Majamija cista smejurija.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Slazem se Bojana, lista ce biti smejurija. Medjutim dok god je Novak prvi u poenima osvojenih u poslednje 52 ( akvivne ) nedelje, po meni je on zasluzeno prvi. To trenutno vazi tako da po meni zasluzeno obara Rodzerov rekord. Ako to ne bude bilo tako ja cu prvi da priznam da nije zasluzeno prvi. Doduse sada kada su poznata ova "suluda pravila" svi ce da kalkulisu pa ce biti relativno sta je zasluzeno a sta ne.

                  Sto se tice racunanja nedelja na prvom mestu ATP je imao dve opcije po meni:

                  1) Da se Novaku ne racunaju 22 nedelje prosle godine kada se nije igrao tenis ( sto su i uradili) i da se gledaju 52 zadnje nedelje bez te 22 nedelje. Novak je po tome u svakom trenutku bio prvi. Trenutno cak ubedljivo prvi.

                  2) Da se Novaku racunaju te 22 nedelje i da se u svakom trenutku gleda broj osvojenih poena u poslednje 52 nedelje. I tu bi Novak sve vreme bio prvi, s tim sto bi sada Medvedev bio blizu. Doduse da su vazila ovakva pravila Novak ne bi igrao Bec vec Pariz i sve bi bilo drugacije, tako da ne moze tek tako da se gleda "Sta bi bilo kada bi bilo".

                  ATP je izabrao nesto trece i sa pravom je zastitio neke tenisere. Medjutim u tome su preterali. I slazem se, moze da se desi da ovo poprilicno odgovara Djokovicu. To ce jedino biti slucaj ako nakupi dosta nedelja na prvom mestu koje inace ne bi imao. Federeru jeste pomoglo da bude nesto bolje rangiran nego sto treba, ali u poredjenju sa prvim mestom to nije toliko bitno.
                  Last edited by 147; 05-03-21, 14:47.

                  Comment


                  • Ma Djokovic je posteno oborio rekord, tu se ne postavlja pitanje niti ce se ikad postavljati, ali od Majamija je lista smejurija i nece biti realna, moguca su taktiziranja, polutankovanja pred RG itd.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      Pa ako nema taj kvalitet, isti ti likovi će ga preslušati bez problema. Šuplja priča, baš šuplja. Ne igra se tenis zbog rankinga, nego turnira. Baš će neko taktički preskakati turnire i propustiti da uzme lovu kako bi zadržao ranking
                      Ti ga sad kao mali djokica. Pa odakle ti izvlacis koliki kvalitet ima kada nije igrao godinu dana? Kvalitet dokazujes na terenu igrama u kontinuitetu. Cicipas, Zverev i masa drugih su pruzali odlicnu igru poslednjih godinu dana i odakle si ti izvukao zakljucak da Federer u ovom trenutku ima bolji kvalitet od njih... gledao si u carobnu kuglu?

                      Comment


                      • Novaku bi dobro bilo da napadne MC, a skartira Madrid i zadrzi 500 od te titule. Rim i MC su, valjda, blizi uslovima RG, nego sto je to Madrid.

                        Comment


                        • Gledajuci sve ovo, uz par povoljnih rezultata mogao bi ostati skoro blizu 400 nedelja na no.1.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Verujem da su napravili rešenje najbolje što su mogli. Ima tu aspekata koje prosečan gledalac ne uzima u obzir. Obaranjem rekorda Novaka postaje potpuno nebitan ranking, bar meni.

                            Slažem se da je nebitan ranking i zbog toga što je bitan turnir i valjda je bitno da se takmiče za trofej.

                            Ovi klinci nek se dovedu u red jer ovo postaje smešno šta im rade matoraći. Razmišljao sam malo, ne treba ih previše osuđiblvati. Realno Novak jeste imao Rafu i Rogera ali on je ta klasa. Ovi ostali su boranija bili za njega i njih. Ali ovi momci su egal između sebe i treba da dobiju jedni druge a posle i Novaka ili Rafu, ili obojicu.

                            Comment


                            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                              Verujem da su napravili rešenje najbolje što su mogli. Ima tu aspekata koje prosečan gledalac ne uzima u obzir. Obaranjem rekorda Novaka postaje potpuno nebitan ranking, bar meni.

                              Slažem se da je nebitan ranking i zbog toga što je bitan turnir i valjda je bitno da se takmiče za trofej.

                              Ovi klinci nek se dovedu u red jer ovo postaje smešno šta im rade matoraći. Razmišljao sam malo, ne treba ih previše osuđiblvati. Realno Novak jeste imao Rafu i Rogera ali on je ta klasa. Ovi ostali su boranija bili za njega i njih. Ali ovi momci su egal između sebe i treba da dobiju jedni druge a posle i Novaka ili Rafu, ili obojicu.
                              A da odgovara Nadalu i da on skuplja nedelje na no.1, zivi ne bi ostali od teorija zavera.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Deda se nalazi previsoko na ATP lestvici s obzirom u kakvom je stanju trenutno. Kad jednom počne da igra padaće još više. Ispadanje iz top 20 mu sledi vrlo brzo.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X