Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Niko ovde i nije rekao da Lejver nije svestran, nego da je Novakovo dostignuće veće.

    Ne samo Novakovo. Slemovi jesu među najvažnijima ali nisu presudna stvar. U ovom momentu od Lejvera su veće uspehe postigli i Rafa i Roger i Novak. Suludo je koliko je to trofeja na gomili.

    Novakovi rekordi su nerealni, 2x svi Mastersi, 1x 4 Slema za redom, 9 Australija, brojni nizovi bez poraza, 17 turnira za redom plasman u finale (ili 19), mnogo i osvojenih drugih mesta. Najviše pobeda na sva 4 Slema, preko 70 na svakom Slemu. 9x polufinale svakog Slema... Šou

    Spektakularne pobede, preokreti.
    Last edited by Ljubitelj tenisa; 27-02-21, 17:13.

    Comment


    • To bi bilo kao da ja sad kazem da Djokovic ne moze nikako da bude u konkurenciji za OGAT-a jer nema titulu na tepihu i ti mi kaze: cekaj, pa kako da ima kad je ta podloga ukinuta, a ja kazem: kao da je to bitno, on je nema

      Svaka era nosi nesto svoje...
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ma Laverov slem je obicna sprdacina ali treba rispektirat taj poduhvat za to vrijeme. Ali problem je sto se predstavlja kao najvece dostignuce u historiji sporta, hahahahahah.

        Pa Novakova 4 vezana slema vrijede 10 puta vise od Lejverovog kalendarskog ali ipak bato to je pravi grand slem , jes jes...
        Last edited by DinoFC; 27-02-21, 19:30.

        Comment


        • Originally posted by DinoFC View Post
          Ma Laverov slem je obicna sprdacina ali treba rispektirat taj poduhvat za to vrijeme. Ali problem je sto se predstavlja kao najvece dostignuce u historiji sporta, hahahahahah.

          Pa Novakova 4 vezana slema vrijede 10 puta vise od Lejverovog kalendarskog ali ipak bato to je pravi grand slem , jes jes...
          Nemoj pretjerivati. Prve godine open ere su bile dezorganizovane. Nije bilo takvih nagrada na slemovima. Oni nisu imali prioritet koji danas imaju. Svejedno, Lejver je osvoji GS uz pristojnu konkurenciju.

          Novakovih 4 u nizu se najvise racunaji, ali, igracki, Novak je imao i impresivnijih dostignuca. Medjutim, u sportu se broji rezultat.

          Comment


          • Ne moze se porediti konkurencija iz Lejverove epohe i Novakove gde imas Nadala, Federera plus Mareja tako da ta prica o Lejverovom kalendarskom kao o nekom ultimativnom teniskom dostignucu ne pije vodu. Cak su mi Federeova 2009-2010 sezona kao Nadalova 2008-2009 jaca teniska dostignuca kada se govori o vezanim GS a da ne pominjem Novaka koji je jedini uspeo da sve to i materijalizuje.

            Comment


            • Federer
              Slams: 40.000
              ATP finals: 9.000
              Masters 1000: 28.000
              Weeks at #1: 31.000
              Total: 108.000

              Djokovic
              Slams: 36.000
              ATP finals: 7.500
              Masters 1000: 36.000
              Weeks at #1: 31.000
              Total: 110.500

              Nadal
              Slams: 40.000
              ATP finals: 0
              Masters 1000: 35.000
              Weeks at #1: 20.900
              Total: 95.900

              __

              1 Slam = 2.000 pts
              1 ATP finals = 1.500 pts
              1 Masters 1000 = 1.000 pts
              1 week at #1 = 100 pts

              Comment


              • uzima kalendarski ove godine, tema može pod ključ
                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                До поновног сусрета, твој Швабо

                mala H2H 2018/19
                suicide
                2019
                velika H2H 2019/20

                Comment


                • Nije lako trpeti dominaciju jednog tenisera ako nisi njegov fan.

                  Comment


                  • Djokovic je GOAT, Nadal iza njega. Federer im nije ni blizu.

                    Comment


                    • Zašto nadul ispred feda?
                      Wizard

                      Comment




                      • Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

                        Comment


                        • lejver je osvojio GS na prelazu 2. ere. 1. godine open ere kada je sve jos bilo u povoju (ATP osnovan tek 4 godine nakon toga). 3 slema su bila na travi i 1 na sljaci. AO je imao skraceni kostur jer je malo koga van OZIlenda zanimao. putovanja su bila teza nego danas naravno. za pobjedu tamo mu je trebalo 5 meceva a mahom su ucestvovali domaci igraci koji su cinili veliku vecinu kostura na AO. naravno da se o noletovom dostignucu malo pise i malo ga se hvali i da bi to bilo neuporedivo da je to uradio npr rodja. evo vidimo koliko je glasna ova tisina oko noletovog obaranja jednog od najvecih rekorda u tenisu. odavno je osiguran broj sedmica na vrhu ali o tome nema puno u medijima a ko je pratio sjetit ce se koliko se sve ove godine to isticalo za rodjera. u medijima i po forumima se cesto nipodastava noletov uspjeh uz komentar da njegov slem nema tzv cenel slem koji se smatra necim posebno teskim. kombinacija RG-W sto imaju i rodja i rafa. i cesto se to navodi i ispred noleslema kao neki njihov uspjeh pa je eto nerjetko 2>4. praksa je medjutim pokazala da RG-W kombinacija i nije bas toliko teska koliko je se zeli prikazati i daleko je cesca nego recimo AO-RG kombinacija koja je i najrjedja kombinacija 2 slema u muskom tenisu. ali nole ima upravo tu kombinaciju u noleslemu pa nije vrijedna pomena. i naravno da su i noleslem i 2x zlatni masters nesto nevidjeno i nenormalno i vazno i veliko i da je jedini razlog zasto se to ne velica dovoljno upravo i jedino sto je to uradio nole a ne neko drugi!
                          Last edited by talicni; 28-02-21, 23:27.

                          Comment


                          • Neko ti je ukrao veliko slovo...
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Neko ti je ukrao veliko slovo...
                              ...ono kad ubodes poentu cele diskusije...

                              LM,glede slema-imate savrseno cist golden slem '88. stefi graf...ili je zenski tenis stvarno drugi sport?
                              Wizard

                              Comment


                              • Ja tako dugacke nepismene postove ne citam...

                                A ne znam sta ti znaci ovo za Stefi Graf, pa poznato je da ona ima golden slem.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X