Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovde treba nekima da se crta. Formalno ne jer nije u istoj godini, sustinski naravno da ima. U cemu je razlika izmedju AUSOpen-RG-WB-USOpen i RG-WB-USOpen-AUSOpena?

    Comment


    • ne ujedaj se lako za lakat-razliku traži ti,definicija tako kaže i nema ALI...
      Wizard

      Comment


      • Ovde ocigledno ljudi ne znaju termine, postoje

        1. Grand Slam - sva 4 velika turnira u istoj kalendarskoj godini
        2. nekalendarski Grand Slam - sva 4 u nizu, ali ne u istoj godini i zato se obicno zovu i "ime igraca" Slem, pa imamo Serena slem, Novak slem
        3. karijerni Slem - sva 4 bilo kad u toku karijere
        4. Golden Slem - sva 4 plus olimpijsko zlato

        A ako se kaze kalendarski Grand Slam to je neka vrsta pleonazma...
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by Beocca View Post
          ne ujedaj se lako za lakat-razliku traži ti,definicija tako kaže i nema ALI...
          Ja ne pricam o definiciji nego o sustini jer zna se sta je kalendarski Grand Slam. Nije isto uzeti 2 slema u jednoj pa 2 slema u drugoj godini i sva 4 slema u jednoj godini. Ali uzeti 3 slema u jednoj godini sa RG-WB konekcijom plus jedan u drugoj je sustinski ekvivalent cak iz mog ugla je teze osvojiti redom RG-WB-USOpen-AUSopen nego kalendarski Grand Slam jer je vremenski razmak najmanji.

          Comment


          • I bez licnih kvalifikacija da je neko povrsan ili neznalica, brisem svaki sledeci post. Za pocetak.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by skeptik View Post
              Ja ne pricam o definiciji nego o sustini jer zna se sta je kalendarski Grand Slam. Nije isto uzeti 2 slema u jednoj pa 2 slema u drugoj godini i sva 4 slema u jednoj godini. Ali uzeti 3 slema u jednoj godini sa RG-WB konekcijom plus jedan u drugoj je sustinski ekvivalent cak iz mog ugla je teze osvojiti redom RG-WB-USOpen-AUSopen nego kalendarski Grand Slam jer je vremenski razmak najmanji.
              širiš priču bezveze,kakva suština ako se priča o terminu-eno bojana je stvarno i nacrtala
              Wizard

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Ovde ocigledno ljudi ne znaju termine, postoje

                1. Grand Slam - sva 4 velika turnira u istoj kalendarskoj godini
                2. nekalendarski Grand Slam - sva 4 u nizu, ali ne u istoj godini i zato se obicno zovu i "ime igraca" Slem, pa imamo Serena slem, Novak slem
                3. karijerni Slem - sva 4 bilo kad u toku karijere
                4. Golden Slem - sva 4 plus olimpijsko zlato

                ...
                pa to je sustina...u sustini svi misle isto, a da li je stvarno bitno dali neko ono pod1 zove samo GS ili kalendarski GS da bi jasnije naznacio razliku u odnosu na broj2, pa da zasluzuje merenje patke? Ja mislim da nije stoga nema potrebe nastavljati dalje.

                Comment


                • Oko cega se vodi diskusija. Besmisleno, ako nekome treba neki termin, ili medalja da shvati kakvo je dostignuce biti u bilo kom trenutku poslednji sampion sva 4 GS-a, i kao takvog ga postuje jednako kao i uraditi to u jednoj kalendarskoj godini (sustinski u tome nema nikakve razlike), onda taj, mogu slobodno da kazem, nema pojma o tenisu i ne vredi objasnjavati.

                  A kako ce ko sta da naziva, to je nebitno.
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    pa to je sustina...u sustini svi misle isto, a da li je stvarno bitno dali neko ono pod1 zove samo GS ili kalendarski GS da bi jasnije naznacio razliku u odnosu na broj2, pa da zasluzuje merenje patke? Ja mislim da nije stoga nema potrebe nastavljati dalje.
                    Ja ti pricam o terminima koji su ustaljeni u tenisu i ne sluze za "merenje patke" kako si ti to zamislio u svojoj glavi.
                    I bitno je, zato sto u muskoj konkurenciji iskljucivo Lejver ima pravi Grand slam koji je osvojio 2 puta, jednom u open eri, jednom pre i to se stalno napominje.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Slazem se sa Bojanom da nije isto, ali osvojiti 4 u nizu je takodje veliki uspeh. I cinjenica je da se nije dovoljno pisalo o tome kada je Novak osvojio RG. Jedino cu da ispravim Bojanu ako mozda nije bila dovoljno jasna: Golden slem je kada igrac osvoji sva cetiri slema i OI ( u singlu) u istoj kalendarskoj godini. Mislim da je to jedino Stefi Graf osvojila.

                      Inace pogledajte sta Mekenro kaze pre finala RGa 2006. godine https://www.youtube.com/watch?v=oPqfRm2zwps (prvih par minuta klipa, recimo od 01:00 do 05:00). Secam se da se i 2007. godine pricalo slicno kako bi to bio neverovatan uspeh. Kada je Novak to uradio uopste nije bilo toliko prica. Nefer, ali kada su mediji bili fer prema Novaku.

                      Comment


                      • Originally posted by Beocca View Post
                        širiš priču bezveze,kakva suština ako se priča o terminu-eno bojana je stvarno i nacrtala
                        Mora opet crtanje. Nije prica o terminu nego o vezivanju 4 slema za redom. Za mene je teze osvojiti redom RG-WB-USopen-AUSOpen nego kalendarski Grand Slam. Jel to uradio neko u open eri?

                        Comment


                        • ali kako si uspeo/la(?) da se ti uopšte nađeš u priči i kako si stigao dotle "šta je za tebe teže"

                          priča je bila šta je grand slam...
                          Wizard

                          Comment


                          • Ha,ha,ha... pa pricam iz svog ugla gledanja mada ovo vazi i za svakog ko ima IQ veci od broja cipela. I opet masis temu, prica je bila o vezivanju 4 GS-a.

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post
                              Slazem se sa Bojanom da nije isto, ali osvojiti 4 u nizu je takodje veliki uspeh. I cinjenica je da se nije dovoljno pisalo o tome kada je Novak osvojio RG. Jedino cu da ispravim Bojanu ako mozda nije bila dovoljno jasna: Golden slem je kada igrac osvoji sva cetiri slema i OI ( u singlu) u istoj kalendarskoj godini. Mislim da je to jedino Stefi Graf osvojila.

                              Inace pogledajte sta Mekenro kaze pre finala RGa 2006. godine https://www.youtube.com/watch?v=oPqfRm2zwps (prvih par minuta klipa, recimo od 01:00 do 05:00). Secam se da se i 2007. godine pricalo slicno kako bi to bio neverovatan uspeh. Kada je Novak to uradio uopste nije bilo toliko prica. Nefer, ali kada su mediji bili fer prema Novaku.
                              bukvalno isti likovi na novakovom meču

                              https://www.youtube.com/watch?v=p2n9UvIvSGo

                              Originally posted by skeptik View Post
                              Ha,ha,ha... pa pricam iz svog ugla gledanja mada ovo vazi i za svakog ko ima IQ veci od broja cipela. I opet masis temu, prica je bila o vezivanju 4 GS-a.
                              možeš da pričas ko sofronije,na kraju mu isto dođe-grand slam je kalendarski a ti udri dalje
                              Wizard

                              Comment


                              • Jbg tako je to kad se ostane bez argumenata u raspravi. Muk.

                                Comment

                                Working...
                                X