Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pise ovako:

    • Tour-level tournament points added in 2020 that count in a player’s Ranking Breakdown will remain on a player’s ranking for 52 weeks, or until the event in question is played again in 2021, whichever comes first.

    znaci kad dodje 2021., ti turniri sa pocetka 2020. otpadaju
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Šta ovo znači za Federeramože i u penziju a bodovi ostaju.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Pise ovako:

        • Tour-level tournament points added in 2020 that count in a player’s Ranking Breakdown will remain on a player’s ranking for 52 weeks, or until the event in question is played again in 2021, whichever comes first.

        znaci kad dodje 2021., ti turniri sa pocetka 2020. otpadaju
        Mozda se nisam dobro izrazio, ali bas na to sam i mislio. To je totalno nefer. Trebali su i te poene da zasiste, do Indian Wellsa sledece godine. Bukvalno ce poeni iz prva tri meseca ove godine da vaze oko 6 meseci sto je totalno nefer. A poeni iz Indian Wellsa i Miami 2019. ce da vaze godinu i 6 meseci ( ne racunam nedelje tokom suspenzije). Nadal ima cak sansu da se vrati na prvo mesto cak i da ne igra ni jedan turnir do Australije, sto je totalno suludo, ali je tako. Poprilicno su tu podbacili po meni. Moraju svi poeni da vaze minimum 52 aktivne nedelje. Ok jedini izuzetak moze za zavrsni turnir da se napravi.
        Last edited by 147; 06-07-20, 20:28.

        Comment


        • Kako ce da vaze 6 meseci, pa vazice godinu dana
          Ti turniri nisu ni obuhvaceni, jer bi onda Nadal mogao da uzme poene iz 2019. kad je stigao do finala, a ne da mu se racuna ova godina kad je stigao do qf
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Kako ce da vaze 6 meseci, pa vazice godinu dana
            Ti turniri nisu ni obuhvaceni, jer bi onda Nadal mogao da uzme poene iz 2019. kad je stigao do finala, a ne da mu se racuna ova godina kad je stigao do qf
            Pa ne mozemo racunat da vaze za vrijeme perioda korone kad se nisu brojale nedjelje aktivno, valjda na to misli

            Comment


            • Originally posted by DinoFC View Post
              Pa ne mozemo racunat da vaze za vrijeme perioda korone kad se nisu brojale nedjelje aktivno, valjda na to misli
              Apsolutno na to mislim. Od kako je zamrznuta lista, sredinom marta, do sredine avgusta nista se ne racuna. Dobro nije 6 meseci, nego 5, ali sustina je ista. To je po meni jedina velika greska ATP, ali nadam se da ce da isprave to.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Kako ce da vaze 6 meseci, pa vazice godinu dana
                O cemu pricas, mogu da vaze samo za ono vrijeme za koje ranking bude odmrznut. Kakve vajde od tog "racunanja" za vrije zamrznutog rankinga. Ono kao, racunaju se, ali nedelje na br 1 se ne racunaju. Kako ne...

                Inace, jel ovo sad ispada da Novak samo treba da dogura do polufinala USO i miran je do kraja godine?

                Comment


                • Ali kako mislis da ubace AO, kad se on regularno odigrao ove godine, kao i svi turniri do IW?
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Ali kako mislis da ubace AO, kad se on regularno odigrao ove godine, kao i svi turniri do IW?
                    Lepo. Kao sto su uradili i za turnire sa kraja 2019. Gleda se bolji rezultat. Dakle na AOu 2020. svakom se gleda bolji rezultat u odnosu na 2019. i 2020. godinu. Dakle nikome se ne skidaju poeni do Indian Wellsa sledece godine i to je to.

                    Originally posted by Joker View Post
                    O cemu pricas, mogu da vaze samo za ono vrijeme za koje ranking bude odmrznut. Kakve vajde od tog "racunanja" za vrije zamrznutog rankinga. Ono kao, racunaju se, ali nedelje na br 1 se ne racunaju. Kako ne...

                    Inace, jel ovo sad ispada da Novak samo treba da dogura do polufinala USO i miran je do kraja godine?
                    Mnogo je komplikovanije od toga. Zavisi da li ce da se igra master u Parizu, da li ce da se igra kineska turneja...I dalje je Novak favorit da bude prvi, ali manje nego pre.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Ali kako mislis da ubace AO, kad se on regularno odigrao ove godine, kao i svi turniri do IW?
                      Fino, sve isto kao i iz 2019-e koji imaju privilegiju da traju duze. Ako Novak ili Tim podbace na sledecem AO, da im se racuna rezultat iz 2020 i mirna Bosna.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Ali kako mislis da ubace AO, kad se on regularno odigrao ove godine, kao i svi turniri do IW?
                        Pa jedino sto mogu uradit jeste da se do Indian Welsa 2021. racuna na isti nacin kao do kraja ove godine. Onda bi rekli da favorizuje Djokovica jer bi se bodovi iz 2020 racunali do 2022 hahahah

                        Comment


                        • Meni je to glupo, svi turniri do IW su odigrani skroz regularno i ne vidim razlog zasto bi se racunali duze, skidaju se kad dodje taj turnir na red 2021.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by DinoFC View Post
                            Pa jedino sto mogu uradit jeste da se do Indian Welsa 2021. racuna na isti nacin kao do kraja ove godine. Onda bi rekli da favorizuje Djokovica jer bi se bodovi iz 2020 racunali do 2022 hahahah
                            Ne smiju oni to da urade, jesi normalan. To bi bio ozbiljan udarac na Fedjin legacy. Ako bi i sledece godine Novak mogao da sacuva bodove sa blistavog pocetka 2020, to bi bilo vec mnogo gadno.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Meni je to glupo, svi turniri do IW su odigrani skroz regularno i ne vidim razlog zasto bi se racunali duze, skidaju se kad dodje taj turnir na red 2021.
                              Pa sto se onda i ove godine lepo ne skinu poeni sa Us Opena, i ostalih turnira koji se "igraju u svoje vreme"? I Us Open prosle godine je odigran skroz regularno, kao i svi ti turniri kojima ce poeni da vaze 18 meseci.


                              Originally posted by Joker View Post
                              Ne smiju oni to da urade, jesi normalan. To bi bio ozbiljan udarac na Fedjin legacy. Ako bi i sledece godine Novak mogao da sacuva bodove sa blistavog pocetka 2020, to bi bilo vec mnogo gadno.
                              Ako ovako ostane, bice strasno tesko za Novaka da sacuva prvo mesto posle Australije, koje mu je neopodno da srusi Rodzerov rekord. Otpilike mu treba do Indian Wellsa da bude prvi da obori ROdzerov rekord, a iz ATPa ce dati sve od sebe da se to ne desi.
                              Last edited by 147; 06-07-20, 20:41.

                              Comment


                              • Originally posted by Joker View Post
                                Ne smiju oni to da urade, jesi normalan. To bi bio ozbiljan udarac na Fedjin legacy. Ako mi i sledece godine Novak mogao da sacuva bodove sa blistavog pocetka 2020, to bi bilo vec mnogo gadno.
                                Preterujes vise sa Federerom, on nece ni igrati do 2021. niti je u trci za no.1
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X