Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DrMr View Post
    WTF

    Navijačima iz Srbije zabranjena kupovina karata za Rolan Garos!

    http://www.kurir.rs/sport/tenis/skan...clanak-2186707

    Jedan od komentara :

    Nije to nista novo... Francuzi su da nekazem sta... Ja kada sam sluzbeno bio 2012 u Prizu sa kolegom sam hteo da pogledam jedan Noletov mec i nisu hteli da nam prodaju karte pitali odakle smo i trazili pasose i rekli da nema vise karata...a ja ko za inat tada nisam nosio moj americki pasos... onda smo smo tu nahvatali neke momke i zamolili ih da nam kupe karte francuze i oni nam kupili bez problema... Tako da me to nista ne cudi...
    Baš čudno. Francuska i Srbija su u istoriji uvijek bili saveznici. Kako moguče, takva nenaklonjenost do ljudi iz Srbije?

    Ali iskreno publika u Parizu ni Rafi nikad nije bila naklonjena a kamoli voljela. Sve samo da Rafa in Nole ne osvoje Roland Garros.

    Comment


    • Originally posted by jacques9 View Post
      Baš čudno. Francuska i Srbija su u istoriji uvijek bili saveznici.
      off topic

      jel' to možda misliš npr na Prvi svetski rat kad su nam francuzi prodali topove bez municije a kasnije nam poslali pogrešnu municiju?

      Comment


      • Originally posted by DrMr View Post
        WTF

        Navijačima iz Srbije zabranjena kupovina karata za Rolan Garos!

        http://www.kurir.rs/sport/tenis/skan...clanak-2186707

        Jedan od komentara :

        Nije to nista novo... Francuzi su da nekazem sta... Ja kada sam sluzbeno bio 2012 u Prizu sa kolegom sam hteo da pogledam jedan Noletov mec i nisu hteli da nam prodaju karte pitali odakle smo i trazili pasose i rekli da nema vise karata...a ja ko za inat tada nisam nosio moj americki pasos... onda smo smo tu nahvatali neke momke i zamolili ih da nam kupe karte francuze i oni nam kupili bez problema... Tako da me to nista ne cudi...
        Sve informacije sa Kurira uzimajte sa krajnjom rezervom. Radi se zapravo o tome da je Francuska teniska federacija zabranila kupovinu karata preko web-a kreditnim karticama iz Srbije. Da li se radi o nekim malverzacijama sa karticama ili kartama ja ne znam ali karte se u kesu pretpostvljam mogu kupiti. A za ovo prvi put cujem da moras da pokazes pasos kad kupujes kartu na RG.
        Last edited by skeptik; 24-03-16, 10:48.

        Comment


        • Neverovatno

          http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...nav_id=1111948

          Vise mi nista nije cudno u vezi sovinizma i ostalih gluposti, pa ovaj covek ako udahne malo cudnije izbice novinarska ekspliozija.

          Zao mi je sto sam bio klinac pa se ne secam bas najbolje ali mislim da ni Federer nije imao ovoliku pompu kada je dominirao. Doduse promenio se svet mnogo samo za ovih 10god, ne moze se izbeci prisustvo tvitera i ostalih gluposti, za 5 sekundi mogu da saznam sta devojcica sa Barbadosa misli o teroristickom napadu u Briselu. Ni blizu nismo imali takvu dostupnost pre 10 god
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Sve informacije sa Kurira uzimajte sa krajnjom rezervom. Radi se zapravo o tome da je Francuska teniska federacija zabranila kupovinu karata preko web-a kreditnim karticama iz Srbije. Da li se radi o nekim malverzacijama sa karticama ili kartama ja ne znam ali karte se u kesu pretpostvljam mogu kupiti. A za ovo prvi put cujem da moras da pokazes pasos kad kupujes kartu na RG.
            Kada sam kupovao karte za RG morao sam unijeti podatke sa pasosa, kada sam ulazio u kompleks morao sam pokazati taj isti pasos, jer je on jedini validni dokument u svijetu koji dokazuje moj identitet...ljudi misle da mogu kupiti karte sa bilo kojom licnom kartom.Moj kolega iz Danske kada ga zaustavi policija u Banjaluci pokaze clansku karticu iz biblioteke i policajac misli da je to Danska licna karta...zato je pasos jedini validan.
            Ovo sa nemogucnoscu kupovanja karata gradjanima Srbije mi je malo vjerovatno jer opet znam iz svog iskustva da sam kupio 2 karte sa karticom banke iz Banjaluke, vjerovatno nesto nije bilo u redu sa njihovom karticom ili bankom pa nisu mogli kupiti karte.
            sigpic
            http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

            Comment


            • Ovde je koliko znam bilo zabranjeno i sa Blica da se postavljaju informacije, zbog senzacionalizma i neproverenih podataka kojima taj portal obiluje, a ljudima nikako da objasniš da tek Kurir, Informer i sl škart nije nikakvo validno i ispravno informaciono sredstvo.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Pre tačno 10 godina upravo na turniru iz Masters serije u Majamiju, počeo se koristiti čelendžer, takozvano "Oko sokolovo" za ATP i WTA

                On this day 10 years ago. It was during the 2006 edition of the Miami tournament that the "Hawk-Eye" was used on the ATP and WTA circut
                sigpic

                Comment


                • Murray Doesn’t Want Women’s Balls. Naime na mecu sa Istominom Marej je primetio da necijom gresko igraju zenskim lopticama i zahtevao je od Lajanija da mu se dodele muske loptice. Toliko o jednakosti u tenisu. Nesto kratko trajalo.
                  http://www.tennisnow.com/Blogs/NET-P...99s-Balls.aspx

                  Comment


                  • A ja prvi put cujem da postoje "zenske loptice".
                    Sta je tacno razlika i zasto uopste igraju razlicitim lopticama?

                    Comment


                    • WTA loptice su brže od ATPovih

                      Comment


                      • vili kanjas pred nedavni dejvis kup u beogradu (trener kukuskina)
                        prica o novaku federeru gulbisu argentincima,poslu trenera,ranijem tenisu itd

                        Ličnosti

                        Giljermo Kanjas

                        Vojin Veličković | Sportski Žurnal | Četvrtak, 3.03.2016. | 18:00

                        Tog Marta 2007. Rodžer Federer je došao u Indijan Vels kao apsolutni vladar tenisa. Za sobom je imao seriju od 41 pobede, nije bio poražen od avgusta. Delovao je kao da mu niko ništa ne može, da će već tog proleća oboriti rekord Giljerma Vilasa od 46 uzastopnih mečeva bez poraza.
                        A onda je iz kalifornijske pustinje odjeknula senzacija - Federer je već na startu izgubio od Giljerma Kanjasa. Dve nedelje kasnije - još veća senzacija. Ovog puta iz Majamija. Kanjas je u četvrtfinalu ponovo bio bolji od Federera.
                        Ono što u tome trenutku niko nije verovatno ni sanjao - baš ove dve nedelje najavile su veliku smenu na vrhu koja je usledila nekoliko godina kasnije. Jer, iako je Argentinac oba puta nadigrao Švajcarca, od ovakvih ishoda nije profitirao on, nego - Srbin.
                        Novak Đoković je sjajno iskoristio Federerovo odsustvo sa velikih američkih takmičenja i u Indijan Velsu zabeležio prvo finale na mastersima 1.000, a u Majamiji prvu titulu. Počela je velika karijera čiji maksimum upravo doživljavamo.
                        Kanjas je ove nedelje u Beogradu, ali kao trener. Radi sa Mihailom Kukuškinom, prvim reketom Kazahstana. Veoma ljubazno je pristao na intervju.

                        Pobedama protiv Federera ste na neki način otvorili put Đokoviću do prvih velikih uspeha?
                        - Za mene to ipak nije lepo sećanje - smeje se Argentinac - Savladao sam Rodžera dva puta u dve nedelje, ali nisam imao dovoljno snage da pobedim Novaka u tom finalu.
                        U šest duela sa Federerom tri puta ste slavili?
                        - Da, imao sam odlične rezultate protiv njega, uvek sam igrao dobro sa njim. Svi me najviše pamte zbog tih pobeda u Indijan Velsu i Majamiju, iako je on tada bio na vrhuncu, to je bila jedna od njegovih velikih godina. Takvu uspomenu je lepo imati.
                        Igrali ste i protiv Nadala, i protiv Đokovića. Kako to izgleda?
                        - Teško je porediti ih. Neverovatno je vreme da imamo trojicu fenomenalnih šampiona u istoj generaciji a svi su ispisali istoriju. Za mene je Federer najbolji svih vremena, Nadal je imao šansu, a Đoković je u poslednje tri godine bio neverovatan. Ako nastavi ovako, ima šanse da pretekne Federera.
                        Šta Novaka čini toliko opasnim da je gotovo nepobediv poslednjih godina?
                        - Prvo, on ima najbolji retern u istoriji. Drugo, on nema ostale elemente najbolje svih vremena, kada poredite sa drugima, ali u svemu je među tri ili četiri najbolja u istoriji. A kada sve to stavite u jedan paket, on je među najvećim velikanima svih vremena. Treći kvalitet je, čak i za mene koji sam igrao na sličnom nivou, mada ne na istom kao on, njegova sposobnost koju možete da uporedite samo sa Nadalom, Federerom i možda Marijem. Da stalno pobeđuje. Da je normalno da sve osvaja. Jako je teško imati kvalitet da svake godine osvajate skoro sve. Mnogo je teško zadržati takvu motivaciju i zato su ovi momci drugačiji od ostalih iz istorije. Zato Đoković u ovom trenutku pokazuje maksimum svega.
                        Koliko još može da postigne?
                        - Ako nastavi da igra ovako, biće teško pobediti ga. Biće teško i da ne obori rekord od 17 gren slem titula. Ali to je još uvek daleko. Morate da razumete da iza sebe ima neverovatne tri godine a da bi oborio rekord, mora da igra neverovatno još dve-tri. U tenisu je neverovatno da imate trojicu ovakvih fenomenalnih tenisera u istoj generaciji, ali ako on nastavi ovako još dve-tri godine, ima šansu da potane najbolji u istoriji. Ne mogu da vidim daleko, a to je daleko, ali kada vidite kako on igra i dodate sve ostalo, on to može da učini. Zbog mentaliteta koji ima, mislim da je fenomenalan teniser i da poslednje tri godine postiže ono što se nikada nije dogodilo ranije.
                        Otkud vi sa Kukuškinom?
                        - Kada sam se penzionisao, otvorio sam akademiju u Majamiju. Na početku sam imao mnogo posla, a sada sve ide sve bolje. Već šest godina radi, imam puno trenera pa mogu više da putujem. Počeo sam pre pet godina sa Gabašvilijem, pa radio sa Gulbisom godinu dana. Kukuškin živi u Majamiju, pomogao sam mu dve godine a posle pošto je on odličan prijatelj sa Gabašvilijem, pitao me je da li mogu da putujem sa njim. Prvo smo radili u Majamiju a sada idemo zajedno i zato sam u Srbiji.
                        Možete li da objasnite šta se dešava sa Gulbisom. Ima strašan potencijal, ali sada ga nigde nema?
                        - Ernests je jedan od najtalentovanijih tenisera, sjajan je momak ali ponekad je drugačiji od većine. Imao je dve-tri sjajne godine, kada je bio u prvih 20, jednom bio veoma blizu 10. Sada ima malo problema ali uvek je opasan i opet može da se vrati u vrh.
                        Kako radi akademija?
                        - Mislim da je gotovo sve pod kontrolom pa mogu više da putujem. Sada uživam jer sam ponovo deo Tura, mada na drugi način.
                        Zašto ne igrate turnire legendi?
                        - Lenj sam da treniram. Igrao sam nkoliko puta u Argentini ali nisam bio tamo godinu dana. Zvali su me ali ne želim samo da odem da igram. Imam puno motiva da radim sa mladim klincima koji su tek počeli da treniraju, da radim sa igračima kao što su Kukuškin i nemam potrebu da igram. Možda ću u budućnosti igrati zbog uživanja, ali sada ne uživam u tome. Znam da su svi spremni za turnire i da bih morao puno da treniram. Morao bih prvo da treniram bar tri meseca kako bih došao u formu, a sada mi se to ne radi.
                        Zašto mladi igrači ne uspevaju da se probiju u vrh kao nekada?
                        - Kada sam ja bio mlad, ako nisi sa 17-18 godina bio u prvih 100, bilo je loše. Pre tri godine nijedan tinejdžer nije bio u sto, ali sada se stvari menjaju. Ćorić, Zverev, Čung, mladi Amerikanac Fric, iako nemaju 20 godina, igraju dobar tenis, već su ušli u prvih 100. Menjaće se stvari, ali ne brzo. Kada pogledete, ja sam se povukao 2010, a i dalje su isti na vrhu. Novak, Federer, Nadal. Biće teško mladima da se probiju sve dok ovi budu glavni. Kirjos je veoma talentovan.
                        Nekad se znalo ko pobeđuje na šljaci, ko na travi, a ko na betonu. Zašto više nema specijalista?
                        - Zato što su promenili podloge. Ranije su dvorane bile veoma brze, kada sam ja bio mlad, najbolji Agentinci, kao Peres-Roldan, igrali su samo na šljaci. Nije ih interesovao beton. Sada svi moraju sve dobro da igraju. Tenis se promenio fizički, možete svuda da budete dobri, tvrde podloge su postale sporije, šljaka brža i svi sada mogu sve da igraju. Španci i Argentinci su se ranije plašili da igraju na bržim podlogama, a sada su mnogo napredovali svuda.
                        Del Potro se ponovo vratio na teren. Šta očekujete od njega?
                        - Mislim da će to biti odlično za naš tenis. On je jedan od trojice argentinskih velikana iz poslednjih dvadesetak godina, uz Nalbandijana i Koriju, koji je mogao da bude broj 1. Ostali, računajući i mene, Gaudija, Puertu, samo su dobri teniseri. Mi smo bili u top tenu, ali ova trojica su bili drugačiji. A Del Potro je jedini od njih ostao. On je u jednom trenutku mogao da bude broj 1, a sada ne znam, zbog povrede.
                        Šta se desilo sa Korijom koji je preko noći nestao?
                        - Morate njega da pitate, jer to niko ne zna. Znamo samo da je imao problem sa ramenom i servisom, da je imao napade panike kada izađe na teren, ali niko ne zna šta je tačno bilo osim njega. Sve je to bilo veoma čudno. Sada u Argentini radi sa mladim klincima.
                        Zašto više nema velikih igrača iz Južne Amerike?
                        - Mi pripadamo trećem svetu i stabilnost ekonomije nije dobra. Mi Argentinci smo bili srećni u mojoj generaciji jer je ekonomija tada bila mnogo bolja i mogli smo puno da putujemo. Zato je bilo mnogo dobrih tenisera u istom trenutku, Gaudio, Korija, Sabaleta, Nalbandijan, Puerta, Čela, ja... Sada je teško našim igračima da putuju, jer ekonomija ne podržava dovoljno mlade tenisere i zato se oni gube. Argentina je uvek imala kvalitet i dobru istoriju u tenisu, imaće opet, ali mislim da neće biti kao pre deset godina kada smo imali pet ili deset igrača u prvih 100. Iako je Argentina najjača, i Čile je imao dobre tenisere, Brazil je imao Gugu. Uvek ćemo imati dobre igrače ali kvantitet neće biti kao ranije.
                        Imali ste problema sa sistemom anti dopinga, šta mislite o slučaju Viktora Troickog?
                        - Malo znam, samo ono što sam pročitao. Bio sam u nečemu sličnom, tako da znam da je jako teško, ako niste krivi, biti van terena toliko vremena. Znam da je mnogo patio. Srećan sam što je opet na terenu i još više da odlično igra. Svaki slučaj je drugačiji ali mi je drago da je opet u formi i da zbog svega što se desilo maksimalno uživa u tenisu.
                        Šta mislite o meču u Beogradu?
                        - Logično je da ste vi favoriti ako imate najboljeg tenisera sveta koji u poslednje tri godine ima poraze koji se mogu izbrojati na prste jedne ruke. Pun je samopouzdanja jer odlično igra, ali u Dejvis kupu je uvek drugačije nego na turnirima. U 70 odsto mečeva domaćini pobeđuju, možda i više sada, ali kada ekipa nema šta da izgubi, to je uvek opasno.

                        Comment


                        • Comment


                          • Mmmm Has...

                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Opa cika Haas Zna li se nesto za Tipsarevica ?

                              Comment


                              • Madison Keys’ agent confirms she is no longer working with Mats Wilander. The two worked together for a few weeks, wasn’t the right fit.

                                hahaha veliki Wilander

                                Comment

                                Working...
                                X