Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2021. (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gomila nesklada View Post
    Mnogo je dobar lik Danil!
    zato i nije zaslužio ovakvo nepoštovanje sa tribina
    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
    До поновног сусрета, твој Швабо

    mala H2H 2018/19
    suicide
    2019
    velika H2H 2019/20

    Comment


    • Originally posted by Profesor Z View Post
      Misliš osim Nadala i Đokovića? Uz dužno poštovanje federeru, on je svoje odsvirao.
      Pre ce Roger uzeti Wimb nego neko od Nextgena slem

      Comment


      • sigpic

        Comment


        • Originally posted by skeptik View Post
          Publika zvizdi vakcinama, zvizdi vladi Viktorije.. nije prijatno cuti ali na kraju kaze imate pravo na svoje misljenje i dodjite ponovo.
          E moj Srbistane.
          Naravno da zvižde ološu koji ih tretira kao robove i marvu i šprica genetski modifikovanim vakcinama. I koliko znam, turnir je odigran u Australiji, pa me baš interesuje na osnovu čega zaključuješ da su samo Srbi ti koji zvižde. Da nisi možda prebrojalo svaku glavu pojedinačno i njihova krvna zrnca kao naš "predsednik"?

          Comment


          • Originally posted by Nerealan View Post
            zato i nije zaslužio ovakvo nepoštovanje sa tribina
            Koje nepostovanje...mislis na ono jedno dobacivanje pred jedan servis?

            Ne treba takve stvari pricati kada znamo ko je najvise nepostovan sa tribina u zadnjih 15 godina.

            Comment




            • sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Srkisa View Post
                Pre ce Roger uzeti Wimb nego neko od Nextgena slem
                Slažem se, ali neće ni on osim ukoliko Novaka opet ne izbace.

                Comment


                • Originally posted by NukeR View Post
                  Veliki Danil! Uzece knjaz GS, zasluzio je.
                  Hoce, kada sredi malo fh. Ili ako bude imao nevidjene srece sa zrebom.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by skeptik View Post
                    Publika zvizdi vakcinama, zvizdi vladi Viktorije.. nije prijatno cuti ali na kraju kaze imate pravo na svoje misljenje i dodjite ponovo.
                    E moj Srbistane.
                    E moj skeptiku nije tebi lako nikako

                    Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

                    Comment


                    • ...која усредсређеност и прецизност...хируршки... СРПСКИ ЈУНАК!
                      Last edited by gandra; 21-02-21, 11:14.

                      Comment


                      • Originally posted by Profesor Z View Post
                        Naravno da zvižde ološu koji ih tretira kao robove i marvu i šprica genetski modifikovanim vakcinama. I koliko znam, turnir je odigran u Australiji, pa me baš interesuje na osnovu čega zaključuješ da su samo Srbi ti koji zvižde. Da nisi možda prebrojalo svaku glavu pojedinačno i njihova krvna zrnca kao naš "predsednik"?
                        Sta bre lupetas? Citas li ti vesti sta se desava u Australiji i na proteste i nerede protiv vakcinisanja? Govorio sam na stepen demokratije u odnosu na Srbistan i da se uce kako se ponasa u demokratskom svetu na zvizduke. Ovo se isto odnosi i na komentar Orla. Pre nego sto nesto lupite procitajte sta je napisano ali polako i sa razumevanjem.
                        https://rs.n1info.com/svet/protesti-...-koronavirusa/

                        Comment


                        • Wimbldon ce biti Novakovo igraliste u naredne 34 godine, cak vise nego Australija.
                          Na travi ni u najavi nema nekoga ko moze da ga izazove ili ko moze da mu parira.
                          Sto neko iznad rece, pre ce Federer opet u finale nego neko drugi.

                          Comment


                          • Nije bilo realno da Danil i trči onoliko i šalje duboke lopte i da posle toga brutalno servira. Novak je kao bokser bio. Čim padne gard on bombarduje i ne promašuje.

                            Sličan meč kao protiv Delpa 2018.

                            Comment


                            • Prvo, par riječi o finalu.

                              Dakle, Medvedev je pukao, dijelom taktički zbog sebe, drugim i najvećim igrački, zbog Novaka.

                              Recimo da ga je Novak taktički, mentalno i tehnički POJEO i natjerao da robotski izraz i potpunu kontrolu emocija zamijeni širenje ruku, čuđenje, pitanje šta da radi i ostalo. Nije prvi put da radi to protivnicima, ima na youtubeu čitava kompilacija Rafinih gestikulacija prije dvije godine dok ga je ovaj šibao, a sjećamo se i onog pogleda Federera u njihovom okršaju 2016. nakon onog narkomanskog poena pri rezultatu 1:6, 1:3 u fazonu: 'Odakle ti pravo da ovo pogađaš protiv mene, j*bo ti mater svoo juuu..'

                              Dakle, to puknuće Medvedeva je posljedica čiste nemoći, nemoć koju su na druge načine pokazivali svi koji su se našli ovoj budali na putu ovdje.

                              Sjeban sam i ja, prvenstveno Novakovim serviranjem, jer kada najkompletnijem teniseru ikad na onolike opcije u igri sa osnovne linije dodaš i ovakav servis, to izgleda baš kao 'cheat' teški. Nije fer, jel.

                              Šta je Medvedev mogao promijeniti i trebao uraditi drugačije? Po mom mišljenju, lakše je reći nego uraditi, ali morao je ići na kartu defanzive i dužih razmjena i tako se mentalno i tehnički postaviti. Novakov A tenis je bolji, kompletniji, sa mnogo više opcija u napadu, ali Medvedev je morao igrati u okviru svoje komforne zone i uraditi Novaku ono što je Novak uradio njemu - učiniti ga nervoznim. To nije mogao čistom ofanzivom jer mu tehnika to ne dozvoljava, samoubio bi se greškama. To je mogao jedino defanzivom i pokrivanjem terena do one mjere da se Novak osjeti frustriranim, nervoznijim i počne češće griješiti.

                              U određenim aspektima meča to je uspijevao, ali ne dovoljno. U nekim ključnim ili poluključnim poenima pravio je i naivne greške i u drugom i u trećem setu. Dakle, pravio je greške i u napadima i u razmjenama, a i u odbrani. Ne pripisujem ih strahu, niti chokeu, prosto je lik bio u onoj zoni sličnoj u kojoj je Novak bio u finalu RG-a prošle godine, odnosno, nije znao šta da igra, koju taktiku da odabere i da se osjeti dovoljno sigurnom u nju i forsira je do kraja. Kao i Rafi tada, i Novaku ovdje treba treba odati priznanje što je natjerao protivnika da se tako osjeća.

                              Sada, druga hronologija, u nekoj generalnoj slici mnogo bitnija.

                              Medvedev ima 25, Thiem je prošle godine imao 26. Igrali su protiv lika koji ima 32, odnosno 33 godine. Obojica su dobijali Novaka ranije, Thiem dva puta na RG-u, plus i na WTF-u, Medvedev dva puta na hardu. Ispunili su kvotu koju su trebali pokazati i dokazali da imaju nivo ne samo da ga namuče, već i da ga pobjede. No, na AO ih je skinuo oba puta. Momke u najboljim godinama sa dokazanim teniskim nivoom i kvalitetima.

                              Vjerovatno bi pojedinci, možda i većina eventualni Novakov poraz danas opravdavali godinama, kao što su/smo neki drugi poraze od Novaka u finalima Slamova prije nekoliko godina opravdavali time. To je bilo pogrešno tada i to bi bilo pogrešno sada. Konkurente spriječavaš da nabijaju legacy protiv tebe samo ako ih pobjeđuješ, a kad si kvalitetniji od njih to i radiš. Pokazuješ, braniš svoj bastion i ne koristiš izgovore, jer izgovor da si 6 godina stariji ne igra ulogu kada u svim mečevima pokauješ da ti godine NE LIMITIRAJU nivo koji te načinio tim što jesi.

                              Novak je šampionski to pokazao i pokazuje na način na koji to neki protiv njega nisu mogli.

                              Osamnaesta, čestitke.
                              Last edited by Prle!; 21-02-21, 11:20.
                              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Sta bre lupetas? Citas li ti vesti sta se desava u Australiji i na proteste i nerede protiv vakcinisanja? Govorio sam na stepen demokratije u odnosu na Srbistan i da se uce kako se ponasa u demokratskom svetu na zvizduke. Ovo se isto odnosi i na komentar Orla. Pre nego sto nesto lupite procitajte sta je napisano ali polako i sa razumevanjem.
                                https://rs.n1info.com/svet/protesti-...-koronavirusa/
                                Na stranu primitivizam i nedostatak pismenosti, nego ste uz to još i neinformisani. Narod u Australiji protestuje zbog ekstremnih mera koje se tamo sprovode. Zaključavanje u karantine, policijski čas, obavezno žigosanje i slično su neke od mera koje su tamo na snazi. Tako da govoriti o Australiji kao nekakvom "demokratskom svetu" je najblaže rečeno tragikomično.

                                Comment

                                Working...
                                X