Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP Monte Carlo 2021.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Čudo Rafa nije iskoristio to što nema Novaka. Oh wait, MC...
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Eh da su Novak ili Svarcman prosle godine dobili treci set...vidno Rafa ispraznjen,bice bolji na Rg ali ako ga neko odvuce u fizicki tezak mec po meni mu se smanjuju sanse

      Rublev odlican,odgovara mu ova spora sljaka

      Comment


      • Ne moze Rafa vise kao ranije, i kada se izdigne, prevazidje one lose momente, digne igru, smanji greske, opet propadne i udje u los mood, ako protivnik igra na max. To mu se nekada nije desavalo.
        Ok prvi turnir na sljaci, videcemo.
        Moze sad da dodje u Bg 😃

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by Srkisa View Post
          Ovo je ono rovarenje koje Novaku falilo pre 2 dana to sto Rafa sada radi,ali na slemu problema sa tim nece biti,sa tom dodatnom motivacijom
          Ali sad kad znamo kako je prosao Rafa, je li bilo pametno sto novak nije rudario? Godine se moraju postaovati.

          Rafa se sampionski borio, ali Andrej nije htio da daruje mec a Rafa nije ima snage da nastavi kao u drugom setu. Na kraju rezultat nije dolazio u pitanje.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post

            Ali sad kad znamo kako je prosao Rafa, je li bilo pametno sto novak nije rudario? Godine se moraju postaovati.

            Rafa se sampionski borio, ali Andrej nije htio da daruje mec a Rafa nije ima snage da nastavi kao u drugom setu. Na kraju rezultat nije dolazio u pitanje.
            Apsolutno ne,i podrzavam Novaka u tome

            samo slemovi su bitni
            Last edited by Srkisa; 16-04-21, 20:27.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post

              Ti ponekad tesko prihvatas stvari koje mijenjaju ustaljeni red. Mora da si konzervativna.

              Do ovog turnira je Evans igrao 17 meceva na sljaci (ukljucujuci i Devis kup). Imao je 4:13. (Ukljucujuci i dvije pobjede u mrtvim DC mecevima) Uz to je blizu da napuni 31. godinu sto nije idaelno vrijeme za da se usavrsi igra na novoj podlozi. Dakle, dokazani pacer na sljaci!

              Kad ono nanize Lajovica (meni je ta pobjeda bila veliko iznenadjenje), Hurkaca, Djokovic i Gofana. Svaki od njih ima bolje rezultate na sljaci od Evansa. Djokovic i Gofan daleko bolje. Dozvoljavam da je iznenadio sve do Novaka, ali Gofan je znao da nema sele. STo se promijeni?

              Prvo, Evans je shvatio da moze da igra na sljaci, da ima odlicnu igru za sljaku. Kombinacija slajz BH, odlicnog FH i dropshotova cini da nije lako osvajati poene protiv njega. Kad se tome dodaju vise nego pristojni servis i voleji te odlicno kretanje imamo pristojan paket.

              Drugo, potpuno je rasterecen. Nije nista ocekivao, moze da igra slobodno.

              Trece, jos niko ne zna sto je najbolja protivigra za njega. Premalo je igrao na sljaci!
              Neka pitaju Musetija, on ga dobio pre nedelju dana

              Kad Djokovic izgubi, ti si u stanju da pises eseje, samo da bi ga opravdao i da bi uzdigao tog nekog od koga je Djokovic izgubio. I sad ispada Evans nevidjeni talenat za sljaku koji je to shvatio u cvetu teniske mladosti, u 31.godini
              Videcemo Evansa do kraja sezone na sljaci, ali 90% ce biti: "igrao je samo MC"
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Cenim da se Novak čuva za Bg, čak će i RG da stavi u drugi plan ne.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • млади лавови ступили на сцену...
                  sigpic

                  Comment


                  • Dok ne dođe GS
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post

                      Ti ponekad tesko prihvatas stvari koje mijenjaju ustaljeni red. Mora da si konzervativna.

                      Do ovog turnira je Evans igrao 17 meceva na sljaci (ukljucujuci i Devis kup). Imao je 4:13. (Ukljucujuci i dvije pobjede u mrtvim DC mecevima) Uz to je blizu da napuni 31. godinu sto nije idaelno vrijeme za da se usavrsi igra na novoj podlozi. Dakle, dokazani pacer na sljaci!

                      Kad ono nanize Lajovica (meni je ta pobjeda bila veliko iznenadjenje), Hurkaca, Djokovic i Gofana. Svaki od njih ima bolje rezultate na sljaci od Evansa. Djokovic i Gofan daleko bolje. Dozvoljavam da je iznenadio sve do Novaka, ali Gofan je znao da nema sele. STo se promijeni?

                      Prvo, Evans je shvatio da moze da igra na sljaci, da ima odlicnu igru za sljaku. Kombinacija slajz BH, odlicnog FH i dropshotova cini da nije lako osvajati poene protiv njega. Kad se tome dodaju vise nego pristojni servis i voleji te odlicno kretanje imamo pristojan paket.

                      Drugo, potpuno je rasterecen. Nije nista ocekivao, moze da igra slobodno.

                      Trece, jos niko ne zna sto je najbolja protivigra za njega. Premalo je igrao na sljaci!
                      Da, jako je nezgodno igrati protiv njega. Mislim da je stav najbitniji, jer ovih dana kod vrhinskih tenisera realno i nema nekog opravdanog razloga da bilo koju od podloga ne mogu savladati uz dodatni rad.

                      Kretanje fantastično, bh slajs teško napasti, zatvaranje forhend strane odlično, s tim da ostaje baš daleko iza osnovne linije.

                      Mislim da će ga Cicipas lako dobiti, da će ga forhendom napasti po forhendu, jer iz tog dijela terena je Evans bezopasan forhendom, širiti teren, a zna poklopiti paralelu kad izgradi sebi poziciju.

                      Svejedno, Evansa se ne treba više smatrati kao nekoga ko ne zna igrati na šljaci. Pravo je osvježenje ove sedmice njegov tenis.

                      Comment


                      • Cici je nepredvidiv,može da usere lako
                        Wizard

                        Comment


                        • Nadalu su potrebni mečevi kako bi pronašao svoj nivo tenisa, jednostavno je premalo igrao ove godine.
                          slična stvar mu se desila kao i u Australiji, maltene trening mečevi do prvog ozbiljnog protivnika gde nije izdržao zbog nedostatka kilometraže.
                          Biće to igrački dosta bolje već u Barseloni, pa na dalje iz turnira u turnir sve bolje i bolje do RGa, nemam sumnji u to.


                          Rublevu svaka čast, kapa dole za taktiku koju je odlično sproveo, ne pamtim da je neko ovako držao Rafu na njegov BH, mislim da je Rafa procentualno jednako odigrao BH koliko i FH što je neverovatno.
                          Takodje ono što me je isto impresioniralo jeste njegova defanziva , ti skvoš udarci koji padaju tik iznad mreže , to je jako teško napadati.
                          Postao je baš konstantan, kompaktan, psihički i fizički sve jači, ove godine Top 5 je minimum za njega.
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Kod Nadala pre svega zatajio servis naročito u prvom setu a posle loša taktika da se šablonski natrčava i napucava sa osnovne linije sa jako raspoloženim mladjim i jačim igračem Rubljovom koji je uspeo da nadje rešenja za njegove spinove. Trebalo je da više miksuje igru sa čestim promenama ritma ne bi li se ovaj umorio ali lako je pričati jer bez dobrog servisa ceo game plan se vrlo lako raspadne. Malo ga je i Dimitrov navukao da može da se raspucava, ali ovo je bio Rubljov
                            Last edited by Dekson; 17-04-21, 02:05.
                            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                            Comment


                            • ne znam ja za servis na sljaci MC i uopste-to za servis je on isticao...

                              rubljov je na RACE-u 2. ne znam da li moze preci novaka na ovom turniru,ali je rafa bio los

                              kad ti izgubis na turniru gde si toliko puta pobedjivao nesto debelo ne stima-jos od onog ludog AO kad izgubis dobijeno...
                              Wizard

                              Comment




                              • Originally posted by Beocca View Post

                                rubljov je na RACE-u 2. ne znam da li moze preci novaka na ovom turniru
                                Može, i on i Cicipas. Rafa je 18-ti na rejsu, Deda 222-gi.
                                Toliko im znači ta lista.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X