Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by belgrade_owl View Post
    Koliko puta covek mora da ponovi jedno isto... da mozes se zaraziti samo sto simptome neces ni osetiti ili ce biti veoma blagi. Tako funkcionise svaka vakcina.
    Videcemo sovice :-)
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • a sto se onda maska i dalje nosi

      i kako doktor zna kad ce kome nestati antitela. jer kad mu nestane onda je podlozan ko sto je bio i pre vakcine
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
        a sto se onda maska i dalje nosi

        i kako doktor zna kad ce kome nestati antitela. jer kad mu nestane onda je podlozan ko sto je bio i pre vakcine
        Zato jeste i poenta da se sto vise ljudi vakcinise u sto kracem roku. Pitanje koliko su sve ove vakcine dobre na duzi period, i tako nesto nije moguce ni ocekivati s obzirom da su se sva ispitivanja i cela procedura oko vakcine odigrala u veoma brzom vremenskom periodu.
        Ako vakcinacija bude trajala predugo, vrlo lako moze da se desi mutacija na koju ove vakcine nece imati nikakav efekat.
        Zato treba nositi i maske, i ponasati se kao da vakcina ne postoji. Nebitno da li si vakcinisan ili ne, ti mozes prenositi virus.

        Sent from my motorola one action using Tapatalk
        Last edited by Brian McShtull; 05-02-21, 11:19.
        IMG-20190614-192941
        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

        Comment


        • Originally posted by Van Strike View Post
          Zato jeste i poenta da se sto vise ljudi vakcinise u sto kracem roku.
          znas i sam da je to nemoguce i kad bi svi hteli. pa WHO je rekla da ce do kraja godine tek pola zemljine populacije biti vakcinisano. tako da iz tog vrzinog kola ne znam kako ce se izaci. plus sto se pojavljuju novi sojevi (africki) i britanija vec ubacuje apdejt u novu vakcinu.
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Pa tako nekako, naravno mi ne znamo kako ce virus reagovati i sta ce se dalje desavati. Vakcina nije kraj ove zajebancije, ali moze mnogo da pomogne u tome, mozda bude bila dovoljna i ta polovina da se virus zaustavi.


            Sent from my motorola one action using Tapatalk
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • Originally posted by Van Strike View Post
              Pa tako nekako, naravno mi ne znamo kako ce virus reagovati i sta ce se dalje desavati. Vakcina nije kraj ove zajebancije, ali moze mnogo da pomogne u tome, mozda bude bila dovoljna i ta polovina da se virus zaustavi.


              Sent from my motorola one action using Tapatalk
              Fauci (americki naucnik u kriznom stabu) je rekao da ce virus zauvek ostati medju nama. Kao sto je grip. Ali da se moze staviti pod kontrolu.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                znas i sam da je to nemoguce i kad bi svi hteli. pa WHO je rekla da ce do kraja godine tek pola zemljine populacije biti vakcinisano. tako da iz tog vrzinog kola ne znam kako ce se izaci. plus sto se pojavljuju novi sojevi (africki) i britanija vec ubacuje apdejt u novu vakcinu.
                kako mislis da se apdejtuje,pa nije to win

                mene stvarno zanimaju tvoji izvori
                Wizard

                Comment


                • Originally posted by Beocca View Post
                  kako mislis da se apdejtuje,pa nije to win

                  mene stvarno zanimaju tvoji izvori
                  pa to sam cuo na BBC-u na televiziji, kablovskoj

                  imam CNN (ameri), BBC (britanci), RT (rusi) i CGTN (kinezi). Pratim sve


                  a apdejt kao sto se vakcina za gripu dopunjava svake godine ili dve, vec je to receno. jer virus mutira
                  Last edited by Sam Hornish Jr.; 06-02-21, 09:44.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • evo nasao sam i na sajtu

                    Covid: New Oxford vaccine 'ready by the autumn' to tackle mutations

                    Prof Pollard said his team were already looking at updating the vaccine to make it more effective against the mutations that are being seen.

                    "And then there's manufacturing to do and then a small scale study. So all of that can be completed in a very short period of time, and the autumn is really the timing for having new vaccines available for use," he said.

                    It's not yet clear how the new vaccine would be given to people, but it is possible it could take the form of a one-dose booster which is updated and rolled out every year or so.

                    Sir Mene Pangalos, executive vice president of biopharmaceuticals research and development at AstraZeneca, added: "Our ambition is to be ready for the next round of immunisations that may be necessary as we go into next winter. That's what we're aiming for."

                    https://www.bbc.com/news/health-55917793
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • mnoge zemlje odbijaju da daju zenekine vakcine starijim ljudima,pa je tek njihov "apdejt" upitan

                      eto i sami pisu da jos nisu sigurni kako ce se davati

                      a ti pises i britanija vec ubacuje apdejt u novu vakcinu.

                      taj lupa ko nestorovic
                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by Beocca View Post
                        mnoge zemlje odbijaju da daju zenekine vakcine starijim ljudima,pa je tek njihov "apdejt" upitan

                        eto i sami pisu da jos nisu sigurni kako ce se davati

                        a ti pises i britanija vec ubacuje apdejt u novu vakcinu.

                        taj lupa ko nestorovic
                        u vestima je tako bilo i bilo je pitanje dal su ovi sto su primili staru se zajebali. uglavnom ti si pitao za rec update i dobio si odgovor da se to tako stvarno zove
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • „Moramo videti koliko dugo će trajati imunitet nakon vakcinisanja. Imunost će padati, virus će se promeniti, pa ćemo u nekom trenutku shvatiti da nam treba nova vakcina. Pitanje je da li to pet meseci, 18 ili dve godine. U ovom trenutku to ne znam. Ako vidimo da se vakcina dobro podnosi, da nema ozbiljnih nuspojava, mogli bismo ići na to da se vakcinišemo svake godine, da budemo sigurni. To je jedna opcija. Ali, moramo još videti“, dodao je.

                          Na pitanje kada će pandemija kovida-19 prestati, Sahin je rekao da neće prestati, ali da ćemo moći da je kontrolišemo.
                          izvor: N1
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Ovaj stepenik je trebalo da smo već preskočili
                            To sto se koristi ta rec, ne znaci nista, jer ne znaju ni koliko će imunitet trajati

                            Pisao sam vec da je ovo samo prva pomoć, za kasnije će se videti

                            I prestanite da tretirate N1 TV ka sveto pismo
                            Wizard

                            Comment


                            • Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Danas stize pola miliona Sinofarmovih vakcina [emoji123]

                                Comment

                                Working...
                                X