Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
    Mađarska kupuje velike količine ruske vakcine Sputnjik V
    Mađarska vlada je danas saopštila da je postigla dogovor o kupovini „velikih količina“ ruske vakcine Sputnjik V koja nije prošla proveru Evropske agencije za lekove (EMA).

    https://www.danas.rs/svet/madjarska-...ne-sputnjik-v/
    preleteo sam preko ovog,pa nisam video da sam citiran

    LM,orban ne jebe EU,sem kad mu trebaju novci iz fondova a ovo je prilicnp stara vest,ako nema vec i 10 dana.

    clanice su ga osudile, a danas vec i merkelova pominje i srbiju i kineske i ruske vakcine -msm,pominje u kontekstu, i mi bi mogli so tim
    Last edited by Beocca; 03-02-21, 04:08.
    Wizard

    Comment


    • Originally posted by Beocca View Post
      preleteo sam preko ovog,pa nisam video da sam citiran

      LM,orban ne jebe EU,sem kad mu trebaju novci iz fondova a ovo je prilicnp stara vest,ako nema vec i 10 dana.

      clanice su ga osudile, a danas vec i merkelova pominje i srbiju i kineske i ruske vakcine -msm,pominje u kontekstu, i mi bi mogli so tim
      pa vidi ja sam sinoc sluso vesti kaze evropa "bi trebalo" tek do leta da ima za 200 miliona ljudi vakcine

      tako da ako se oni ne okrenu rusima i kinezima ja ne znam sta ce tamo biti...
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • „Od 82 neželjene reakcije, njih 58 su prijavili zdravstveni radnici, devet sami građani, a 15 farmakokompanije“, kazao je Zelić.

        Prema njegovim rečima, 40 reakcija se odnosilo na Fajzeovu vakcinu, 40 na kinesku Sinofarm, jedna reakcija bila je na rusku Sputnjik V vakcinu, i jedna reakcija nije bila definisana na koju vakcinu se odnosila.
        Na pitanje da li neka od tri vakcine koje se koriste kod nas nije za starije od 60 godina, Zelić pojašnjava: „To je jasno definisano, proizvođač prilikom dostavljanja dokumentacije mora da naznači. Fajzer je za 16 godina i starije, ona ima ograničene podatke za pedijstrijsku populaciju, što je razumljivo. Sinofarm je za 18 plus, dakle nema gornjih ograničenja, a Sputnjik V prema dokumentaciji ima ograničenje za građane od 18 do 60 godina starosti. Međutim, očekujemo dopunu dokumentacije za nju, i kada se to desi moći će da se odobri i za starije od 60 godina, pošto je u Rusiji to odobreno“.
        mozda je i zbog toga samo 1 bila na sputnjik jer je nisu primali iznad 60
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • Znam lika koji je pre dva dana aplicirao za "Pfajzera" i danas ga pozvali na primanje iste.

          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

          Comment


          • Miiiiiioslim da sputnjik ide i za ljude preko 65g-isšod 18 ne
            Wizard

            Comment


            • Ono sto sam ja citala za Sputnjik, ona ima poprilican broj ogranicenja, a sto se tice godina, mogu da je prime i osobe koje su starije od 60, ali koje nemaju nikakve hronicne bolesti. A takvih sigurno nema puno, posebno ne kod nas...
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Malopre videh vest da Sputnik V pruža zaštitu dve godine...
                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • Ovo sto se stranci vakcinisu pre nasih ugrozenih kategorija i uopste gradjana, nemam reci. Svaki i najmanji potez ovog degenerika je samo populizam i nista vise. Imbecil.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Koji stranci, gde sta, nisam u toku?
                    Ja imam MS, nit sam se prijavio nit bilo sta, ja mislim da oni nemaju uopste tim koji bi se bavio ovim poslom.
                    I onda je to pusteno ovako. Inace iz prve ruke, imam informacije da ljudi iz stranke idu da se vakcinisu bez zakazivanja i preko reda.

                    Sent from my motorola one action using Tapatalk
                    IMG-20190614-192941
                    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                    Comment


                    • Ne tebaju ti nikakve prve ruke, ljudi koji su cekali po pozivu u redovima videli kako ovi iz sekte ulaze preko reda. Snimali sve, bilo svadja na vise mesta po Srbiji.


                      Ovih dana vakcinisana Vedrana Rudan sa muzem (dosli iz Zagreba specijalno zbog toga), a kazu i da Makedonci ulaze i dole se bez problema vakcinisu.

                      https://twitter.com/N1infoBG/status/...794412545?s=19

                      A od sutra nije potreban PCR za ulazak iz Madarske.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • https://beta.rs/vesti/drustvo-vesti-...-korona-virusa
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Ovih dana vakcinisana Vedrana Rudan sa muzem (dosli iz Zagreba specijalno zbog toga)
                          Zasto je problem sto vakcinisemo nase (Srbe)?

                          Spoiler
                          :P
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Oziveo i Vuk posle Perkinsa sa duhovitim dosetkama
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Rudanka vam je samo dobra reklama, šta koštaju 2 vakcine za nju i muža u odnosu na pozitivan odjek. To za Makedonce ne znam, nešto ne vjerujem da bi to radili ako ne znaju da imaju dovoljno vakcina, jer ako nestane a davali su ljudima iz drugih zemalja ne ide im na ruku..

                              Comment


                              • Originally posted by Constantin View Post
                                Malopre videh vest da Sputnik V pruža zaštitu dve godine...
                                bojana je u pravu glede godina-dakle 18-60 godina
                                trajanje imuniteta NEPOZNATO (ja sam ukljucio caps,inace pise malim slovima)

                                ne pominje se ogranicenje za alkohol


                                ali to meni deluje postenije i iskrenije od recimo fajzerove,gde su kontraindikacije jako smanjene u odnosu na sputnjik...
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X