Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamer Zone

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koliko sam ja u pocetku bio ocajan, vise sam popaso travu nego sto sam bio na asfaltu dok sam bio za volanom.Sem u Kalci, bio sam jos u dve igraonice.Prva je bila kod mene u komsiluku, druga u Cara Dusana.Obe su davno ugasene, u prvoj sam isao zbog drustva iz osnovne u toj drugoj zbog drugara iz odeljenja i to pred kraj prve godine srednje.U oba slucaja smo igrali kanter, i to se nije znalo ko je veca nubina kada sam ja imao pozitivan skor.Ne mogu sada da se setim sta je bilo pre igraonice u Cara Dusana, ali sada je tamo kafana.Dosta se taj lokal izmenio u poslednjih 10 i vise godina,a i dosta vlasnika je tu promenjeno.Posto ta kafana je tu vec nekoliko godina, ostvaruju izgleda solidne prihode i pokrivaju sve troskove ili barem veci deo.

    Comment


    • Secam se vala, peti razred, nastala je groznica, igrao se CS 1.5 uveliko, prvi prelaz moj sa konzole na komp, pare se od uzine odvajale za sat vremena u igraonici, a nekad i vise.
      Jednog dana odmah posle skole smo igrali, jbg nisi imao tad ni mobilni, niti bilo sta da se javis matorcima gde si, podrazumeva se posle skole pravo kuci.
      Ne znam kako, ali nekim cudom cale me nasao, valjda je cuo za igraonicu u kraju, posto je bila novootvorena, prvo mi je sve po spisku, i to pred svima u igraonici, zivi blam te pojede, ali sam kasnije shvatio da je taj blam nista naspram batina koje sam kuci dobio.

      NBA Live 95 i 98 na Segi su mi bile non stop playing, Wrestlemania i Ultimate Mortal Kombat 3 (najjaca igrica ikad na Segi) takodje. Mada generalno, ne postoji igrica koju nisam igrao na Segi, Genesis naravno.



      Sad se setih ove face, koja je ovo sila bila.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Ja sam jednom u zivotu bio u igraonici, imao nekih 7-8 godina, secam se igrao sam Vice City. Nisam znao na koje dugme da udjem u kola i pitam jednog starijeg lika sto je stajao pored, i on kao da mi pokaze i sedne i vise nije ustajao. Istraumirao me za citav zivot sad po vasim postovima vidim koliko su igraonice bile dobre

        Comment


        • Zamisli ti roditelji ti daju lovu kada odeš u školu da kupiš nešto da pojedeš, a ti to odvajaš da bi platio dva, tri sata u igraonici. To je bilo najsrećnije vreme, nisi brinuo za ništa osim da imaš lovu da platiš da igraš ..

          Comment


          • Hahaha, kod nas u igraoni si mogao da platis takozvani ceo dan(morao si samo da budes uclanjen). Uplatis lupam 100 dinara, i mozes da igras ceo dan u igraoni. Bila velika igraona (30-40 kompova)...
            Ja isplanirao da ne idem u skolu 5 dana, imao dobro razradjen plan kako da sve opravdam i kako da skupim pare za tih 5 dana za igraonu. Trenirao fudbal, i uzmem od trenera opravdanje za skolu, uz pricu da smo pre igrali neku kup utakmicu u sredini sedmice, i da moram da opravdam. "Nisam" znao datum, i on mi da prazno opravdanje, da ja popunim u skoli kad saznam datum. Ja ustekao neke pare od babe, malo od matoraca, i skupio za 5 vezanih dana(od ponedeljka do petka) da uplacujem ceo dan. Sve prodje super, dam opravdanje razrednoj, uz pricu da sam imao neke pripreme u Crnoj Gori, reprezentacija, da 5 dana nisam bio u Srbiji. Sve meni to prodje, ali ko na baxuz keva resi da dodje u skolu. Zena se umalo nije slogirala kad je razredna pitala za pripreme. Te batine kuci cu pamtiti ceo zivot...... kakva srecna vremena jbte...
            Last edited by z0La; 07-02-15, 00:32.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Spoiler
              Originally posted by Ricma View Post
              Da, da...na Bulevarskoj pijaci sam kupovao od kraja 2005 pa do 2007.Pogledam igre iz Screenfun-a i Sveta Kompjutera, uporedim ocene, donesem neki sud kakva je igra(jedno kratko vreme sam kupovao casopis gameplay, pa i mikro) i idem da proverim da li su igre stigle a uglavnom jesu.Poneki put na autopijaci i na onom buvljaku posle pruge kada krenes od centra prema Bubnju(ne mogu da se setim kako se zove), tamo samo vikendom ako sam igrom slucaja bio tamo.A i sam znas koliko su se likovi menjali, nijednu facu tada nisam zapamtio.Cim mi je iz naselja jedan dobar drug 92 godiste rekao za tog Bosanca i posto mi je ta pijaca bila najbliza, nisam imao nikakvih problema sa igrama koje sam kupovao kod njega(kupio PES, NBA i SW:Battlefront II) i posle toga sam isao jos cesce.Stariji burazer od tog druga i sin od tog lika su isli u isti razred u Grobarskoj, ako sam dobro zapamtio.Mislim da mi je najveci biser bio za Toca Race Driver 3, ako ne mozes da je pokrenes poslednje sto treba da uradis je da iscupas kablove iz DVD rezaca.Jedna od retkih igara koje sam kupio, a da nikad nisam uspeo da pokrenem.Isto bih rekao za King Kong i Battlefield:Vietnam.Nije bila igraonica, ne znam sta je, mozda su samo prodavali diskove i to je bilo to.Znam da su i oni bili na drugom spratu, blizu tog video kluba.Moguce da je bila skola racunara, stvarno se ne secam.Da je igraonica , primetio bih da imaju veci promet.

              Joj, Bravo Screenfun, obavezno stivo bilo.. To jednostavno zovemo "buvljak", jedini drugi naziv bi verovatno bio OTC (Otvoreni trzni centar). Ja sam tamo uzimao diskete za segu / nintendo. Hahaha.. Lik je simbol za pouzdanost bio sto se igrica tice.

              Spoiler
              Originally posted by AleksaVP View Post
              Ti automati i dan danas postoje ima čak i stoni fudbal, a igraonica sa kompovima prestala da radi. Posle se krenulo u igraonicu IGS, valjda znaš gde je to. Posle i nju zatvorili pa se išlo posle u GF dok sam bio u srednjoj išao sam stalno tamo posle toga slabo ..


              Mislim da je IGS bio jedan od pionira sto se igraonica u Nisu tice. Ljudi su bili sinonim vec tada za neki ozbiljan gaming. Cak si i clansku karticu kod njih dobijao i uglavnom su malo stariji likovi visili tamo.

              @Ricma: Ta u Dusanovoj ti je SpiderNet, ili samo Spider, ona je bas dugo bila opstala i jedno vreme je bila bolesno popularna. Tamo sam verovatno najcesce visio kad su se zatvorile MBN i Matrix koje su mi bile blize. U Spideru se igralo bas svasta, ali je i tu CS ipak bio #1. Najjace su mi bile fore kad se neko iznervira sto ga je ubio neko i onda krene lik da trazi ko ima taj nick od kompa do kompa

              Inace, kad cujem kako ste vi prolazili, ja sam jos i odlicno prosao kako sam i ja znao da se zaboravim po igraonicama..

              Comment


              • Originally posted by Indigo View Post

                Je l' bese ovo igrica kad ti zena naredjuje sta da radis,ti zivis u nekoj kamp prikolici,ima misija i kad uriniras po groblju pa te uhvate neki likovi,ako je to ova igrica onda mogu reci da je jedna od najludjih igrica koju sam igrao
                Dreams are coming true.


                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                Comment


                • Znam i ja da je buvljak, nego sam govorio pijaca zbog ostalih kako bi oni razumeli.Ovde recimo uopste ne koriste tu rec.Par njih me je gledalo bledo, nisu znali sta znaci ta rec.To sto u NS postoji Najlon Pijaca, za Nislije je to buvljak. Ne znam ni gde se ta recenica koristi u Srbiji sem u Nisu.Kod oba casopisa sam voleo nesto, Screenfun zato sto su se uglavnom bavili igrama i svaki put sam citao od strane do strane, Svet Kompjutera je dosta ozbiljniji i svestraniji casopis.Mislim da nijednom nisam procitao ceo, posto me neke rubrike ne interesuju.SF sam prestao 2009 da kupujem, dok sam sa SK-om prestao dve godine kasnije zato sto sam vec kupovao par brojeva a jedva sam ih otvorio.Kada je izasao prvi broj SF, legenda kaze da su samo cetiri komada bili dostavljena u Nisu.Mislim da sam preko Brava saznao za drugi broj ili je buraz slucajno naleteo pa ga uzeo(mislim da je pre ovo drugo).Od pre par meseci sam poceo ponovo da kupujem SK, svidja mi se sto su uneli par promena oko dizajna stranica i sto generalno ima vise kolumni.Qzma being Qzma.Mikro je kratko trajao zbog cene, a i nisam bas puno tu interesantnog nasao da bih nastavio sa kupovinom.Gameplay mi je bio bas dobar(bolji i kompletniji od screenfuna), ali zbog diska je bila dosta veca cena i resio sam da ga vise ne uzimam.

                  Tamo sam pre blizu tog lokala isao kod frizera, znam da nije bila svo vreme igraonica.Mislim da od kada sam posao u srednju je to bila igraonica(2006 ili 2007), e sad do koliko je trajala nemam pojma.Znam da je od 2011 tu bila kafana, posto smo tu organizovali pet godina male mature.

                  Comment


                  • J*bes angry birds. Crvici su majka!

                    tukli smo se ispred igraone zbog Crvica

                    Comment


                    • Ricma, koristi se i u Valjevu termin Buvljak
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Zipuj to Ricma i salji. Prvom prilikom posle ispitnog roka imas pivo



                        Narezes na DVD i napravis svoj radio FM u kolima. Jos mi samo fali sulja sto je ima Vercetti i laganeze
                        Last edited by colke995; 07-02-15, 10:13.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Powerslave View Post
                          J*bes angry birds. Crvici su majka!

                          tukli smo se ispred igraone zbog Crvica
                          Prve koje sam igrao su bili Mayhem, od ovih legendarnih delova samo sam ih igrao na casovima informatike.Od poslednja cetiri nastavka tri su bila u 2D, dva sam presao(Reloaded, i Revolution) i ostao mi jos samo Clan Wars.Volim tako s vremena na vreme da obnavljam gradivo bez obzira koji je to nastavak i da prelazim na drugim mapama.Poneki put mi naravno ide na zivce koliko su hirurski precizni bez obzira sto sam se dobro zavukao.Ultimate Fight je bio rimejk Mayhem-a, pa ga nisam ni prelazio.

                          @sandugp

                          Stvarno ne znam u kojim krajevima se koristi ta rec, ja sam mislio da se ta rec koristi u celoj Srbiji.Mozda se i koristi samo sam ja naleteo na ljude koji nisu culi za tu rec. Moguce da sam skroz pogresan uzorak uzeo i doneo pogresan zakljucak.Verovatno se koristi i u Bg-u, samo tamo nijednom nisam imao priliku da odem cisto da se uverim.
                          Last edited by Ricma; 07-02-15, 10:31. Reason: lapsus

                          Comment


                          • Ma naravno, to je siroko rasprostranjen termin u nasoj zemlji. Ja to napisao cisto da ti bude lakse da ne mislis da ste vi iz Nisa ludi ili statijaznam sta
                            Ali da ne ofujem vise ...
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Nešto čega se uvijek dobro sjećam.

                              Comment


                              • Originally posted by Freshman91 View Post
                                Jednog dana odmah posle skole smo igrali, jbg nisi imao tad ni mobilni, niti bilo sta da se javis matorcima gde si, podrazumeva se posle skole pravo kuci. Ne znam kako, ali nekim cudom cale me nasao, valjda je cuo za igraonicu u kraju, posto je bila novootvorena, prvo mi je sve po spisku, i to pred svima u igraonici, zivi blam te pojede, ali sam kasnije shvatio da je taj blam nista naspram batina koje sam kuci dobio.
                                :
                                Eh da su bile jedne.. najjace kada sam promenio igraonicu pa nije znao gde da dodje! tek te batine su bile dobre
                                Originally posted by Vladan
                                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                                :vinjaksmajli:

                                Comment

                                Working...
                                X