Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pocepaćemo ih ko džora masan džak.

    Comment


    • Velika je razlika trenutno uzmedju Mornara i CedOlija. Mornar je tako sklepana ekipa da se zapitam kako je moguce da covjek koji je toliko u kosarci, bez obzira na nacin shvatanja kosarke, moze takav roster da napravi. Ajde i to da prihvatim, roster je takav, gdje je disciplina u igri? Gdje su uloge? Akcije za te i takve igrace? Da Zuti Sehovic smije da uzme pet suteva za tri? Ne moze druze. Ne znam. Evo i nas su dobili u EC. Imali su fine skalpove ove sezone. Partizana oba puta. Povreda Pulena ih je vjerovatno izbacila iz ritma. Sve to razumijem da ima uticaja. Jednostavno ili ekipa koju trener ne kontrolise ili trener je mozda ispred sadasnje moderne kosarke.

      Comment


      • Bolji je CedOli i od Igokee u međusobnom skoru, ako dobiju obe protiv Zvezde idu na drugo mesto, možda će biti dovoljna i jedna pobeda. Futura ima +6 u međusobnom skoru, oni su sigurno prvi.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Sa druge strane Cedevita je odlican tim. Uopste je ne bih makao iz razmatranja o tituli. Vidjecemo protiv KKCZ gdje ce Radonjic vjerovatno odbranom remetiti njihove specijale a imaju ih i za Jaku i za Riona i za Jonsa pa i za Hodzica. Osim Perija vrlo vazna uloga i nezgoban igrac Rupnik. Vrlo vrlo dinamican i nezgodan. Ukoliko Dejo ne nadje nacin da zaustavi njihovu tranziciju koja traje tokom cijelog meca moze biti u problemu. Vjerovatno ce skok na kraju odluciti. Mada Golemac pod kosem moze ocekivati , makar bih ja to uradio da sam na Dejovom mjestu, raubovanje Nnoka, Kuzme i Kuridze pod kos, na post do iznemoglosti, dok ne pocnu da skupljaju i udvajaju jer je tu prednost KKCZ ogromna. Pa cak i ako Jonesa krene sut kkcz ima dovoljno igraca za njega.
          Last edited by Nemam_ti_kad; 11-04-21, 22:01.

          Comment


          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
            Velika je razlika trenutno uzmedju Mornara i CedOlija. Mornar je tako sklepana ekipa da se zapitam kako je moguce da covjek koji je toliko u kosarci, bez obzira na nacin shvatanja kosarke, moze takav roster da napravi. Ajde i to da prihvatim, roster je takav, gdje je disciplina u igri? Gdje su uloge? Akcije za te i takve igrace? Da Zuti Sehovic smije da uzme pet suteva za tri? Ne moze druze. Ne znam. Evo i nas su dobili u EC. Imali su fine skalpove ove sezone. Partizana oba puta. Povreda Pulena ih je vjerovatno izbacila iz ritma. Sve to razumijem da ima uticaja. Jednostavno ili ekipa koju trener ne kontrolise ili trener je mozda ispred sadasnje moderne kosarke.

            Mornar ima još šansu za PO...malu , ali ima .Mora da dobije Budućnost i Igokeu u Laktašima i da Budućnost pobedi Igokeu

            Comment


            • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
              Sa druge strane Cedevita je odlican tim. Uopste je ne bih makao iz razmatranja o tituli. Vidjecemo protiv KKCZ gdje ce Radonjic vjerovatno odbranom remetiti njihove specijale a imaju ih i za Jaku i za Riona i za Jonsa pa i za Hodzica. Osim Perija vrlo vazna uloga i nezgoban igrac Rupnik. Vrlo vrlo dinamican i nezgodan. Ukoliko Dejo ne nadje nacin da zaustavi njihovu tranziciju koja traje tokom cijelog meca moze biti u problemu. Vjerovatno ce skok na kraju odluciti. Mada Golemac pod kosem moze ocekivati , makar bih ja to uradio da sam na Dejovom mjestu, raubovanje Nnoka, Kuzme i Kuridze pod kos, na post do iznemoglosti, dok ne pocnu da skupljaju i udvajaju jer je tu prednost KKCZ ogromna. Pa cak i ako Jonesa krene sut kkcz ima dovoljno igraca za njega.
              On nece igrati u sredu u Beogradu posto nije bio registrovan u vreme kada je ta utakmica trebala da se igra. Moci ce da igra u nedelju u Ljubljani. Kuridza nece igrati do kraja ligaskog dela sigurno zbog povrede, a mozda ni u plej-ofu.
              Last edited by Borca; 12-04-21, 18:09.

              Comment


              • Nisam znao za Kuridzu, jos i Nnoko. Veliki je to hendikep za vas. Tu su valjda Kuzmic i Rit. Ono sto je zeznuto kod cedevite je petorka sa dvije cetvorke koju igraju vecinu vremena gdje Jones ako udje u ritam i pogodi prve suteve postaje bas opasan. Svi sutiraju i Jaka i Peri i Hodzic i Brown , Muric , pa i Rupnik. Pa i Hopkins zna da odapne za tri.

                Comment


                • Jel to znaci da mozemo da racunamo na JoBa, Terija i Borisu?

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Jel to znaci da mozemo da racunamo na JoBa, Terija i Borisu?
                    Ne mogu da vjerujem da je Teri onako lose odigrao. Pola Evrope ga je cimalo ljetos, a on je cekao i birao , cekao EL tim. Bas je pogubljen bio, mozda da je bio od pocetka na pripremama , mozda bi bilo mnogo bolje. Bas je iznenadjenje. Ili on ili trener koji nije potencirao njegove atribute. Mislim, sad je bezveze ,kad smo vidjeli kako se zavrsilo, pricati i pametovati ali je bio u notesu mnogih klupskih skauta. JOB je cini mi se "otjeran" taman kad je poceo da igra iole "za tim" , ogromna razlika je bila u sebicnosti i odgovornosti od prve njegove utakmice do onog turnira Kupa.
                    Last edited by Nemam_ti_kad; 13-04-21, 09:11.

                    Comment


                    • Koliko ga je čekalo klubova u Evropi videlo se po tome što je otišao u G League nakon Zvezde.
                      On je relativno mlad igrač i imalo je smisla dovesti ga samo kao prospekta gde bi tek u drugoj sezoni pokazao kvalitet koji je potreban za EL.
                      Što se JOB-a tiče to je greška što je oteran praktično.
                      Čak i Ročesti bi više doprineo nego Kolom.
                      Last edited by dekkard; 13-04-21, 09:13.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • To sto je otisao u G ligu ne mora nista da znaci da ga ovdje niko htio. Kakvi sve pojmasi nalaze angazmane u EU. Moze biti 100 razloga zasto se vratio u Usa.

                        Comment


                        • Tražilo je njega pola Evrope i to klubovi iz LŠ, iz Poljske, Rumunske i tako tih liga.

                          Bila mu je i cena jeftina. Ja se jednom zezao i napisao lažnu cifru.

                          Prava istina je da je za dve sezone kod nas trebao dobiti siću, negde oko 250 'iljade evrića.

                          Pokušalo se da se napravi nešto, nije uspelo i momku sve najbolje u nastavku karijere.

                          Comment


                          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post

                            Ne mogu da vjerujem da je Teri onako lose odigrao. Pola Evrope ga je cimalo ljetos, a on je cekao i birao , cekao EL tim. Bas je pogubljen bio, mozda da je bio od pocetka na pripremama , mozda bi bilo mnogo bolje. Bas je iznenadjenje. Ili on ili trener koji nije potencirao njegove atribute. Mislim, sad je bezveze ,kad smo vidjeli kako se zavrsilo, pricati i pametovati ali je bio u notesu mnogih klupskih skauta. JOB je cini mi se "otjeran" taman kad je poceo da igra iole "za tim" , ogromna razlika je bila u sebicnosti i odgovornosti od prve njegove utakmice do onog turnira Kupa.
                            Poprilicno si u pravu za obojicu. Cak sam na nekom forumu citao da je covek izvlacio one napredne statistike po kojima je Teri bio sasvim solidan. Priznajem, na oko nije bas bilo... Osnovni problem CZ je plej, a to vec traje sezonama. Mislim da su Markus i Jovke poslednji pravi par plejeva. Sve ostalo je bilo, jedan plej i jedan kombo, ili dvojka koja izigrava pleja, ili plej na poziciji predsednikovog sina. I taj Teri bi leteo da je imao pismenog pleja. Prakticno su on i Rocesti dobili CSKA. JOB je bio jako dobar (za ono sto nama nedostaje, a i nedostajalo nam je) pred otkaz.

                            Comment


                            • Originally posted by Karamazov View Post
                              Tražilo je njega pola Evrope i to klubovi iz LŠ, iz Poljske, Rumunske i tako tih liga.

                              Bila mu je i cena jeftina. Ja se jednom zezao i napisao lažnu cifru.

                              Prava istina je da je za dve sezone kod nas trebao dobiti siću, negde oko 250 'iljade evrića.

                              Pokušalo se da se napravi nešto, nije uspelo i momku sve najbolje u nastavku karijere.
                              Nisu ga trazili samo klubovi iz Poljske i Rumunije...niti je to trziste bilo predmet njegovog interesovanja pretpostavljam. Mozda sad iz ove perspektive moze neko da stekne takav utisak. Mozda nisi pratio njegovu karijeru pa su igre u kkcz reper ali nije tako. Jednostavno nesto se desilo. Njemu je sistem igre u njegovom klubu prije vas, toliko odgovarao da je on bio u najmanju ruku jedan od top igraca Turske lige, gdje je dominirao u elementima koji se od njega ocekuju, skok, zastita obruca, zastita reketa, defanziva protiv mnogo vecih imena na papiru od njega. Ne znam za koliko je novaca potpisan. Da znam ili da sam cuo nesto rekao bih. Da li mu je nacin igre "smetao" , da li je to sto je kasno dosao uticalo na igru, da li sistem i podjela uloga...rekao bih mozda od svega po malo, a vjerovatno i to sto kaze Inbox...nedostatak "pravog" pleja oko koga se vrti igra. Moje je misljenje da Teri jeste igrac za EK pa mozda i za EL , sad posle ove neuspjele epizode vidjecemo kuda ce karijera krenuti.
                              Last edited by Nemam_ti_kad; 13-04-21, 10:59.

                              Comment


                              • On i jeste za Evrokup, da je neko od evroligaša video dobar materijal za rad pozvali bi ga.

                                Njemu nedostaje malo inteligencije.

                                Košarkaški je glup.

                                U Turskoj mu je bila razbibriga, a treneri očigledno nisu imalo volje da mu objasne neke osnovne stvari.


                                Comment

                                Working...
                                X