Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I čim si spomenuo "moja Zvezda" počeo si da se baviš demagogijom.
    Tek da postavimo stvari na svoje mesto.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Dekkarde, Radonjic je najtrofejniji Zvezdin trener, pa nisi tako blagonaklon prema njemu kao prema Obradovicu. Selektivan si. Ne mozes ulaziti u polemiku sa nekim, a nemas kredibilitet. Kad budes branio svaku zvezdinu ‘legendu’ onda cu te postovati. Ovako, ne ide.

      Comment


      • Hajde da razjasnimo i to, mada sam već pisao o tome ali je očigledno prošlo ispod radara.
        Radonjića poštujem kao deo Zvezde koja je okončala tiraniju Partizana (da, upotrebio sam pravu reč) i pozicionirao nas, takođe u saradnji sa ostalim strukturama kluba u početnim godinama naše EL kampanje.
        Odlaskom u Bajern sam se zaista nadao da će i on sam napredovati kao trener, međutim to se nije desilo. On je i kod njih doneo određen, istina minimalni pomak međutim nedovoljno za njihove ambicije, koje ne vidim što bi bile drugačije od naših. Zato je i dobio otkaz.
        On u ovoj i ovakvoj EL prosto nema šta da traži, čovek nije EL trener, niti će postati, pokazao je nefleksibilnost i nespremnost da se prilagodi, ni igri ni igračima kod njega nema opcije B, opcije C
        S druge strane, Saša Obradović radi u Evropi već određeno vreme i uvek je uspevao da se prilagodi, samo za to treba vreme, za to što ga nije dobio krivim Čovića jer se poneo jeftino i populistički. Ima igru i razmišljanje koje je potrebno implementirati, ali ga je oterao lobi polukošarkaša kojima je jasno stavio do znanja da su polukošarkaši.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Sad bih samo zamolio da pročitate moj prethodni post ceo da ne dolazi više do bilo kakvih zabuna.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • I ne tražim da me bilo ko poštuje, samo da me razume.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Saša Obradović je prosečan trener. Verovatno će i narednih godina trenirati samo timove iz Evrokupa.

              Bio jednom u Evroligi, loše prošao, dobio i drugu šansu sa Zvezdom, fijasko.

              Žao mi je, on je već trebao napraviti korak više u karijeri.

              Imao je sada šansu i nije iskoristio.

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Hajde da razjasnimo i to, mada sam već pisao o tome ali je očigledno prošlo ispod radara.
                Radonjića poštujem kao deo Zvezde koja je okončala tiraniju Partizana (da, upotrebio sam pravu reč) i pozicionirao nas, takođe u saradnji sa ostalim strukturama kluba u početnim godinama naše EL kampanje.
                Odlaskom u Bajern sam se zaista nadao da će i on sam napredovati kao trener, međutim to se nije desilo. On je i kod njih doneo određen, istina minimalni pomak međutim nedovoljno za njihove ambicije, koje ne vidim što bi bile drugačije od naših. Zato je i dobio otkaz.
                On u ovoj i ovakvoj EL prosto nema šta da traži, čovek nije EL trener, niti će postati, pokazao je nefleksibilnost i nespremnost da se prilagodi, ni igri ni igračima kod njega nema opcije B, opcije C
                S druge strane, Saša Obradović radi u Evropi već određeno vreme i uvek je uspevao da se prilagodi, samo za to treba vreme, za to što ga nije dobio krivim Čovića jer se poneo jeftino i populistički. Ima igru i razmišljanje koje je potrebno implementirati, ali ga je oterao lobi polukošarkaša kojima je jasno stavio do znanja da su polukošarkaši.
                Ovo ima smisla i cak se i slazem sa zadnjom recenicom u tvom postu. Problem je sto ti sve vreme pricas o Sasi kao legendi Zvezde kom niko ne sme da kaze da je neznalica. Sme i te kako. Da li je trebalo da ostane? Da. Da li je zajeb’o? Mnogo. Ja bih ga ostavio i pored toga. Izabrao si trenera i sacekaj ga tu sezonu po cenu da usere. Tu se slazemo. Covic je doveo drugog trenera. I sta sad? Treba da kukam za SO? Ajde da vidimo moze li se nesto izvuci iz ove sezone. Podrska ekipi da se proba uzetita aba. Akosw ne uzme. E onda tu neko debelo treba da snosi posledice. Imas najveci budzet, a ekipa ti izgleda kao razbijena banda. Normalno da cu da budem nezadovoljan i da redom pljujem.

                Comment


                • Originally posted by Karamazov View Post
                  Saša Obradović je prosečan trener. Verovatno će i narednih godina trenirati samo timove iz Evrokupa.

                  Bio jednom u Evroligi, loše prošao, dobio i drugu šansu sa Zvezdom, fijasko.

                  Žao mi je, on je već trebao napraviti korak više u karijeri.

                  Imao je sada šansu i nije iskoristio.
                  Nije imao šansu, bio je tri meseca u Zvezdi. To ni u jednom univerzumu nije šansa.
                  O tome kakav je trener pre ću poslušati struku koja ga je birala za najboljeg trenera EC, kad je doveo Lokomotivu do finala tog takmičenja.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Nije imao šansu, bio je tri meseca u Zvezdi. To ni u jednom univerzumu nije šansa.
                    O tome kakav je trener pre ću poslušati struku koja ga je birala za najboljeg trenera EC, kad je doveo Lokomotivu do finala tog takmičenja.
                    Milan Tomić je bio u težoj situaciji i imao manji budžet pa je napravio odličan posao.

                    Vremena su se promenila, strpljenja je sve manje jer je i pritisak veći. Samo jedan tim može u Evroligu i ko god bude trener toga mora biti svestan.

                    Nema kukanja.

                    Bio najbolji trener Evrokupa i šta je uradio posle toga? Ništa. Opet će se sada vratiti u Evrokup i verovatno trenirati neku skromnu ekipu.

                    Izbog igrača mu je bio užasan. Srećom mu Čović doveo Voldena. Obradović kao da je tim pravio za Evrokup.

                    Još kad sam video da nije pravio faul protiv Budućnosti sve mi je bilo jasno, pa i to zašto je izgubio nekoliko utakmica u finišu.

                    Last edited by Karamazov; 13-04-21, 21:49.

                    Comment


                    • Nije bio Tomić u težoj nego u lakšoj situaciji, igrao je EC, a i pored toga što smo katastrofalno završili te godine u EC (s pravom) mu je data šansa da vodi ekipu i u EL zbog fenomenalne ABA sezone, otpočetka do kraja.
                      Slično mu se onda desilo kao i Saletu Obradoviću, po istom paternu koji se već ponavlja godinama("izdire se samo na domaće igrače, strancima ne sme ništa da kaže", zvuči poznato još od Alimpijevića naovamo).
                      Normalno da je odstupio kao čovek sa dostojanstvom, jer Čović retko podržava svoje trenere, videli smo to i ove godine. Samo jednog koji mu je zabio nož u leđa.
                      Sada ga vraća, i bez obzira što recimo Šarac pokušava da abolira Čovića za tu odluku, to govori o Čoviću više nego išta drugo.
                      Ili si direktor kluba ili si krpa koja nema svoje dostojanstvo.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • I te kako je bio u težoj situaciji.

                        Trebalo je vratiti Zvezdu u Evroligu, a tada za protivnika imao i ekipu koja je uložila golemu lovu te sezone.

                        Mislim na Budućnost.

                        Pogodio je sa novim igračima, ostao bez nekih bitnih igrača u finišu sezone, nikada nije kukao i na kraju razbucao protivnike.

                        Evo ga Trinkijeri, kad je dobio šansu da sam napravi tim u Partizanu uradio je odličan posao.

                        Bio prvi u Evrokupu, osvojio Kup, bio prvi u ABA ligi. Prekinuta sezona zbog virusa, ne mogu da tvrdim da bi uzeo i preostale trofeje.

                        Evo ga u Bajernu, odmah uradio odličan posao, nije mu bilo potrebno vreme. Neko ume, a ko ne ume on često lošu sudbu kune.

                        Odveo Bajern u top8.

                        Napreduje, popeo se na viši nivo. E o tome pišem moj Dekarde. Nije ni Obradović neki početnik, morao je daleko bolje.

                        Ja sam ga precenio. Želeo sam njegov dolazak više nego Radonjićev.

                        Žao mi je. Ja mu želim sve najbolje, daj Bože da grešim u proceni njegove karijere.
                        Last edited by Karamazov; 13-04-21, 22:16.

                        Comment


                        • Nije bio u težoj, u EC je mnogo manji broj utakmica nego u EL, plus se igra sa kudikamo slabijim protivnicima. Što je najbolje iskusila Futura koja je videla te godina šta znači najjače evropsko takmičenje skupivši impresivnih šest (6) pobeda u istom.
                          Za razumevanje iskustva ™ trenera potrebno je prvo shvatiti da se EL enormno promenila samo u poslednjih pet godina po pitanju kvaliteta koji je mnogo viši nego što je ikada bio. Ima i mnogo više utakmica, mnogo manje vremena za treninge, mnogo se više putuje, treba tu dodati i klubove koji imaju pored toga regionalno, nacionalno i kup takmičenja i dobiješ broj utakmica blizak NBA.
                          Na to se treba navići a ta to treba vremena.
                          Ovde kod nas je velika presija jer nema licence i ti svake godine moraš da se boriš za EL.
                          Normalni uslovi će se steći tek kad se dobije licenca.
                          Do tada ćemo gledati klub u EL koji je redovno u donjem domu i navijače koji su srećni ako se izbori da se i sledeće godine statira u EL kukuruzu. Ja nisam među njima, ja hoću da moj klub osvoji EL.
                          Last edited by dekkard; 13-04-21, 22:30.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Osim nekih delova uglavnom se slažem sa ovim tvojim komentarom. A i žurim, vreme je da vatam san.

                            Da se ne bavim više Obradovićem. Veće razočarenje mi je Radonjić.

                            On kao da je u fazonu - Boli me đoka ako i ne uzmem trofej, imam opravdanje, a i imam siguran posao naredne sezone. Neće smeti Neša da me smeni.



                            Comment


                            • Originally posted by Karamazov View Post
                              Osim nekih delova uglavnom se slažem sa ovim tvojim komentarom. A i žurim, vreme je da vatam san.

                              Da se ne bavim više Obradovićem. Veće razočarenje mi je Radonjić.

                              On kao da je u fazonu - Boli me đoka ako i ne uzmem trofej, imam opravdanje, a i imam siguran posao naredne sezone. Neće smeti Neša da me smeni.


                              Pa nije ga ni postavio, da bi ga smenio

                              laku noc
                              Last edited by Šarac; 13-04-21, 23:01.

                              Comment


                              • Čemu služi onda Neša? Skretničar na krivini?
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X