Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nama nije odbrana problem, nije nikad ni bila, vec napad. Sa Obradovicem je bilo ideje ali bez realizacije sa Radonjicem isto, statisticki jos gore i + suspendovan igrac koji moze da donese prednost ISO igrom.
    Sad i ova korona sto nas klepila, opet valja rotirati, uloge prilagodjavati... Valjda cemo izaci jaci.

    Comment


    • Nzm dal je nnoko prelezao koronu, sem ako ga niste pomesali sa terijem...on je imao aritmije srcane koje je imao i u albi, nema veze sa koronom...srcane aritmije ima skoro svaki drugi covek na planeti, to je normalno da kazem...ne bi bilo normalno da pri vecoj fizickoj aktivnosti srce radi nenormalno brzo i da mu je pritisak dosta povisen, to bi onda bio problem...uzgred srce je zajeban organ...testovi 2-3puta godisnje ne vode nicemu, ja da se pitam test opterecenja bih radio pre svake utakmice jer dovoljna su 2 dana da nesto nije okej i cao zdravo...primer je virus koksaki koji znacajno moze da oslabi srcani misic za neverovatno kratko vreme, znaci ti mozes u avgustu da budes top, zarazis se tim virusom (kod nekoga ima simptoma 37.1-2 temp, malaksalost, kod nekoga ne) primer tako necega je nesretni Goran Gogic kome je srce stalo zbog tog virusa, dakle sto cesce kontrole ultrazvukom da bi se to sprecilo

      Comment


      • Originally posted by Victor BG View Post
        Nama nije odbrana problem, nije nikad ni bila, vec napad. Sa Obradovicem je bilo ideje ali bez realizacije sa Radonjicem isto, statisticki jos gore i + suspendovan igrac koji moze da donese prednost ISO igrom.
        Sad i ova korona sto nas klepila, opet valja rotirati, uloge prilagodjavati... Valjda cemo izaci jaci.
        Mislio sam i ja jedno vreme da odbrana nije problem al prevario sam se.

        Mi smo na početku delovali dobro defanzivno zbog presinga, bili smo rastrčani, furiozno krenuli i u tom peridou delovali najbolje.

        Dolaksom novih igrača nestao je i presing (ne znam razlog), a onda se videle i sve mane u odbrani.

        Pre svega u odbrani šuta za 3 i u odbrani pika.

        Napad je bio dobar uglavnom kad smo imali dobar šut za 3 poena, bez toga očaj.

        U odbrani mi tokom utakmice imamo periode kad je igramo odlično, kao protiv Asvela tokom treće četvrtine i do finiša poslednje četvrtine kada je i zbog umora Voldena odbrana pukla.

        Ima mnogo posla sa ovom ekipom. Ni Radonja još uvek ne zna kojih 12 da odredi.

        Deluje mi i da je Radanov posle dobrog početka kod Radonje sada izvisio.
        Last edited by Karamazov; 03-02-21, 09:53.

        Comment


        • Tu otprilike dolazimo do pravog pitanja, a odgovora nema, kako je mislio da igra takvu vrstu odbrane(presing po celom terenu) i kako uopšte neku brzu košarku sa puno tranzicije, a da u timu ima igrače O'Brajant, Kolom, Ročesti i još poneki naš igrač?
          Imao sam nadu da će se igrati čvrsta odbrana, ali posle prve doselekcije jasno je bilo da od toga neće biti ništa.
          Naše bekove vrlo lako prolaze na prvom koraku, u igri 1-1i odatle dosta povratnih pasova za 3 poena ili asistencije za centre.
          Igra centara u odbrani još gora, naročito JOBa koja je najuočljivija ko hoće da vidi.
          Ako tu dodamo odbranu Davidovca, generalno naša igra u odbrani je blago rečeno diskutabilna.
          Noko uliva nadu i poverenje, ali to je trenutno u naznakama kako bi trebalo da bude.

          Comment


          • Noko sto blize kosu,kodnjegaje problem kad krenu da ga udvajaju jako puno lopti zna da gubi..da ne kazem da je grub sa loptom..Mene brine hastle Loyd koji se baca po terenu kao lud i njega ako izgubimo nismo vise favoriti, treba da mu se skrene paznja da malo odjebe od skakanja u bunar.

            Nije samo Noko losu odbrani meni jako lose lateralne kretnje ima i Hal,lako ispada kod pika i ima pravo Lazar na ovo sto pise. Mislim da JOB nije toliko los defanzivac koliko ne zeli da se umara sa tim,njemu je u glavi samo kos i to je kljucni problem kod Dejove filozfije.

            Takva je ekipa da zavisimo od jednog igraca napadacki i treba poprilico dobro da ga cuvamo za zavrsnicu. Domaci igraci su sporadicni,neko da,neko uzme...sem Loyda nemamo konstantog igraca koji ce da trpa poene u kos protivnickog tima...

            Tu je problem jer namje odbrana poprilicno spora i lose branimo pik,jedino par Noko i Hal imaju neku tezinu...Svakako ima dooljno vremena da se zakrpi,ali kljuc je da se Loyd ne povredi....
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Pa nzm bilo je utakmica gde se job bas kidao kod skokova za svaku loptu i ubedljivo najvise skokova je imao...njegov problem je ta njegova misicna masa, prevelik je...brzo se umara nije atleta jednostavno pa da leprsa, ali moze na niskom postu sve da brani jer je jak, ali se brzo umara...nije dugo igrao, imao je koronu letos, plus malo ta njegova glava ali samo treba imati pravi pristup sa njim, da je pun pionir da vidis kako bi leteo i on po parketu

              Comment


              • Originally posted by Karamazov View Post
                Mislio sam i ja jedno vreme da odbrana nije problem al prevario sam se.
                Mi smo na početku delovali dobro defanzivno zbog presinga, bili smo rastrčani, furiozno krenuli i u tom peridou delovali najbolje.
                Dolaksom novih igrača nestao je i presing (ne znam razlog), a onda se videle i sve mane u odbrani.
                Pre svega u odbrani šuta za 3 i u odbrani pika.
                Napad je bio dobar uglavnom kad smo imali dobar šut za 3 poena, bez toga očaj.
                U odbrani mi tokom utakmice imamo periode kad je igramo odlično, kao protiv Asvela tokom treće četvrtine i do finiša poslednje četvrtine kada je i zbog umora Voldena odbrana pukla.
                Ni meni nije odbrana zategnuta kako bi morala biti. Vise je tu uzroka. Generalno mi se ne dopada fizicka sprema nasih igraca. Znam ja da je mnogo utakmica i specificna sezona ali ne pamtim kada su nasi igraci vise puta nego ove sezone trazili izmenu zbog umora. Delom je to zbog Koloma koji em sto nikad nije igrao odbranu em je u ocajnoj kondiciji. Kuridza moze da igra dobru odbranu ali njega ubija ovaj broj utakmica. Sve su cesce njegove partije gde je bolje da presedi na klupi nego da uopste ulazi u igru. DeDa je upao u neki kanal, tacnije kanjon i ne vidi se izlaz. Ne znam da je neko vise puta u nasem timu ostavio igraca samog na trojci zbog nepotrebnog pomaganja a posle sporosti u nogama da stigne da pokrije svog igraca. Da je u pitanju Radanov ne bi igrao naredne 2 sezone avansno.
                Nema presinga kad u petorci imas nekoga ko ispada kao iz voza i ko nije u stanju da odigra osnovnu 1 na 1 odbranu. Na zalost u poslednje vreme desava se da imamo i po 2 takva igraca u petorci. Zbog toga se dosta pomaze i samim tim se slabo brani linija za 3. Ustvari protiv Mege smo probali prvo da pustimo trojke a da branimo dole pa kad je njih krenuo sut za 3(a sto ne bi krenuo kad su ostajali sami kao na treningu) onda smo branili liniju za 3 a ostavljali unutra pa smo primali neke komicne poene(gomila zakucavanja) za EL ekipu i EL odbranu.
                Na sve ovo jos i sad ovo sa koronom....ali dobro treba gledati pozitivno....mozda Borisa proigra. Kad ako ne sad.

                Edit:
                Posto vidim da se opet pise o Dzoniju. Covek je nas drugi strelac i prvi skakac. Treci u timu po defanzivnom rejtingu. Prvi u EL po defanzivnim skokovima na 40 minuta. Mozda ne pokazuje ocnjake kad je u igri ali odlicnu odbranu igra i odlicno skace. Posto nismo doveli pleja koji bi mogao da uspostavi saradnju plej-centar(Kolom bi mozda to mogao ali ja sumnjam da njegova fizika moze mnogo bolje od ovog sad, Hol moze ali nemam nikakav osecaj za igru sa nasim centrima), plasim se da cemo biti osudjeni na ISO kosarku kada se bude borilo za trofeje. Suludo je suspendovati igraca koga u ABA(a mozda i u EL) NIKO NE MOZE da cuva.
                Kada je on u igri mora da se pomaze na njemu, samim tim je nasoj spoljnoj liniji lakse da igra jer je manji pritisak(a svi znamo da nam spoljna linija nije bas kreativna)
                Ne znam sta je uradio za suspenziju ali ovako smo slabiji bar 30%. Da smo bar doveli igraca boljeg od Hola pa da Volden ne mora da glumi pleja 30 minuta
                Last edited by Ivan9; 03-02-21, 12:51.

                Comment


                • Kamo lepe sreće da smo za njega i još par momaka imali razumevanja i strpljenja kao za neke strane vedete.
                  Jednostavno, koliko da volimo, nekada verovatno i više od njih samih, svaki dobar potez, toliko im i gledamo pod lupom svaku grešku. Momci igraju pod ogromnim pritiskom kod nas.

                  Kakva je danas zdravstvena situacija?

                  Comment


                  • Reath na sirem spisku Australije za Olimpijadu.

                    Comment


                    • Comment


                      • Inace informacije kazu da je uz Walden-a i Nnoko-a i Colom izgleda pozitivan na testu pa ni njega nece biti neko vreme.

                        Comment


                        • S obzirom da imamo 15 igraca nama treba 7 da bude bolesno da bi se odlagali mecevi. Sa 12 bi falio samo jedan sto bi nam bio spas... ovako ako se jos jedan povredi morace i Simana da se vraca a Uskok je vec siguran. A mozda to i bude dobro.

                          Comment


                          • Pa Uskokovic ce svakako morati da bude sada u rotaciji na pleju ili ce to opet da igra Davidovac kao pre 2 sezone kada se povredio Regland.

                            Situacija je sada ovakva ako vise niko nije pozitivan na testu, uz to da se ne zna stanje u kom je Simonovic posle upale pluca tj da li ima dozvolu lekara da moze da trenira i igra.
                            Davidovac i Simonovic mogu i nize od pozicije na koju sam ih stavio

                            1 Hall, Uskokovic
                            2 Loyd, Radanov
                            3 Dobric, Lazic
                            4 Davidovac, Jagodić-Kuridža, Simonovic, Simanic
                            5 Kuzmic, Reath

                            Colom, Walden, Nnoko
                            O'Bryant?
                            Last edited by Borca; 04-02-21, 01:01.

                            Comment


                            • Nema sta odlicno izgleda ovaj tim. Narocito visoke pozicije. Sa ovim idemo na Kup?
                              Kuzmic aka "ima u meni kosarke za 7min"
                              Rit "mogu ja da napravim 3 faula i za 8 minuta ne moram za 10"
                              DeDa "sto da se mucim i cuvam svog igraca nece valjda dati svaku trojku"
                              Kuridza "zar moraju bas ove utakmice na svaka 3-4 dana"
                              Simonovic nije igrao ni trenirao poslednjih 2 meseca
                              Simanic pogledati Simonovica samo sto je to 5 meseci

                              Nista dati Lojdu loptu i nek ispuca bar 20-25 suteva. Bez njegovih 30 poena....crno nam se pise. Naravno prvo da pokupi skok u odbrani jer osim Kuzmica od ovih visokih niko ne skace. Lojd nam je bolji skakac od svih ovih preostalih visokih(osim Kuzmica). Za kontrolu skoka treba nam bar 25 minuta Kuzmica na terenu.
                              Doduse DeDa je uvek dobar kada je bitno...

                              Comment


                              • Mislim da ce se o’bryant vratiti u roster pre nego sto je planirano.

                                Comment

                                Working...
                                X