Announcement

Collapse
No announcement yet.

High stakes poker

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Znam, desava se, ali nisu dzabe AA 80% favorit pre flopa, uzmi AA protiv connectora i izvuci 10 puta flop pa ces videti ko ce odneti vecinu.
    A sto se tice turnira ili cash-a ja u principu AA ne tretiram tolkio posebno, u svakom slucaju nisam jedan od onih koji ne mogu da se odvoje od rucnih AA, ako je neki opasan flop, ili ceo board opasan, jbg mora da se baci, steta je ali to je ono kad kao imas dobru ruku a kad bolje pogledas ne mozes nista da pobedis. A i kad bolje pogledas to je samo jedan par. I znas sta sam jos provalio, jedini nacin da osvojis veliki pot sa AA je da odete all-in pre flopa i da ti se odrzi ruka, u suprotnom je gotovo nemoguce, jer ko god da ode all-in na flopu/turnu/riveru ce imati bolje od samo top para...
    Evo klasicna situacija gde se ne zalecu sa velikim rucnim parom. Mada je Antonius imao srece sto se Ivey odlucio za slow play, jer da su otisli all-in Ivey bi samo jednom hteo da run-uje i dobio bi pola miliona.

    http://www.youtube.com/watch?v=Ej9TPOAro04
    sigpic

    Comment


    • #47
      http://www.youtube.com/watch?v=xr5i1...eature=related

      Jesi video ovo? Gabe carina. Moram da odgledam ovu epizodu PAD-a, odavno nisam u toku sa njima.

      E a bas me zanima jel ti vise igras loose ili tight? Ili se mozda rukovodis onim: za tight stolom je najbolje igrati loose, a za loose stolom treba igrati tight.
      sigpic

      Comment


      • #48
        Pa ja bih rekao da vise volim tight igru,ali ne ni preterano pasivnu,call-ovanje ubija... Ali volim ponekad i da povucem...A primetio sam jos npr da na netu dosta vise blefiram,diktiram igru itd...A uzivo mi je vec malo teze,jbg mozda je to i logicno ipak sam amater,lakse mi kad me niko ne vidi...A mozda bi bilo najbolje i rukovoditi se time sto si napisao...Ali dal ima nesto lepse nego kad nekog loose igraca prerezes jedno pet puta sa 73 offsuit...Nahrani ti dusu...
        A za Gabe-a ,svaka cast...Pretstavi keca...Morao je da nauci nesto,sve i da nije hteo... Mogao bi napisao sam ti to vec da gledas PAD,ako volis cash game najvise,imas par dobrih sezona po 7-8 epizoda,medju njima i ova naravno...
        Jel igras ti poker? Igras li negde on line ili uzivo?
        sigpic

        Comment


        • #49
          Originally posted by Tony_G View Post
          Znam, desava se, ali nisu dzabe AA 80% favorit pre flopa, uzmi AA protiv connectora i izvuci 10 puta flop pa ces videti ko ce odneti vecinu.
          A sto se tice turnira ili cash-a ja u principu AA ne tretiram tolkio posebno, u svakom slucaju nisam jedan od onih koji ne mogu da se odvoje od rucnih AA, ako je neki opasan flop, ili ceo board opasan, jbg mora da se baci, steta je ali to je ono kad kao imas dobru ruku a kad bolje pogledas ne mozes nista da pobedis. A i kad bolje pogledas to je samo jedan par. I znas sta sam jos provalio, jedini nacin da osvojis veliki pot sa AA je da odete all-in pre flopa i da ti se odrzi ruka, u suprotnom je gotovo nemoguce, jer ko god da ode all-in na flopu/turnu/riveru ce imati bolje od samo top para...
          Evo klasicna situacija gde se ne zalecu sa velikim rucnim parom. Mada je Antonius imao srece sto se Ivey odlucio za slow play, jer da su otisli all-in Ivey bi samo jednom hteo da run-uje i dobio bi pola miliona.

          http://www.youtube.com/watch?v=Ej9TPOAro04
          Ovde mi bilo zao Patrica i ako mi je ivey idol...U pravu si ubedljivo najvise pre flopa all in zato ti i kazem da najvise volim da me AA pogodi u kasnijoj fazi turnira jos ako sam short stek,ludilo...A na flopu eventualno mozes da se nadas da ce neko povuci sa top parom i dobrim kickerom,mada i tu ako odigras agresivno uvek ce u glavi tvom protivniku biti da imas over par,i treba bas da imas srece da naplatis to... Jel imas onaj trip omiljene karte i to?
          sigpic

          Comment


          • #50
            Pa nemam bas omiljene karte, kao sto je Negreanu 10 7, u principu volim konektore, mada bas retko ubadam ruku s njima. E to sto si rekao za net i live, kako na netu diktiras igru a na livu si mnogo vise tight, to se upravo i meni desava. Na netu su zapravo mnogo ozbiljniji igraci, dok su na livu vise oni pravi kockari. Zato na netu ljudi cekaju kvalitetne ruke sa pozicije, tako da vecinu ruku bacaju i ti onda mozes da uleces sa svim zivim i kupis blindove. Nznm gde si igrao live, ja sam uglavnom sa drustvom, ali oni slabo znaju, pa tu ne vrede nikakvi napredni potezi, jer ce oni da te prate sa svacim. Zato tu samo callujem BB i cekam da ubodem dva para ili bolje i da naplatim. Inace je live "scena" prilicno skupa kod nas, pa to ni ne igram, treba ti najmanje deset hiljada za sesiju, ako hoces normalno da igras. Mozes naravno i sa tipa 2/3 hiljade ali onda prakticno igras na srecu. Npr ima u Grand Casinu turnir za 2500 buy-in, ali u prvih sat vremena neogranicen broj re-buya. To je s jedne strane dobro jer se nabilduje prizepool, ali je potpuno suluda igra, gde su u prvih sta vremena svi po vise puta u all-inu sa bilo koje dve karte. Jbg, nema tu neke igre. Net je najbolja opcija, ne treba ti mnogo para, mozes mnogo vise da igras. Meni najvise odgovara cash igra, ali na netu nemam strpljenja da igram sa deset dolara i da kao posle pet sati budem u nekom srednjem plusu. Tako da mi se najcesce desavalo da igram dobro prvih sat/dva i onda na neku glupost izgubim pare. Mozda se najbolji turniri na netu...
            sigpic

            Comment


            • #51
              Ja sam na netu igrao na dosta mesta i iskljucivo igram Sit and go,cash game bas bas slabo,udjem na cash game ponekad na po par minuta... A ti i imas gde da igras poker live,u Kragujevcu bas slabo,par mesta gde se igra cash game i to je to,jos tu ljudi dolaze sa mnogo dubljim stekovima tako da tu nema sta da se trazi definitivno...A u pravu si za te turnire znaci koliko hoces rebuy-eva addon-ova,znaci ko je usao sa vise love uzima sigorno...Video sam u Bg-u ima sad na par mesta nekih Freezout-a bez rebuy-a i add on-a,to nije lose... Ovde su bile pre neki sitni turniri to sam voleo da igram,toga vise nema i sad mi od live-a ostaje samo sa drustvom,e sad dobro je sto tu bas imam srece... Ima nas 10-ako koji bas volimo i pratimo jer smo se svi zaludeli sa PAD-om na Fox-u jos dok je bio i poklopilo se u to vreme da drugara dobije cipove vrh iz inostranstva tako da od tad bas aktivno igramo svi i lepo se kidamo... Sad,ne peljesimo se mnogo naravno nije mi u interesu drugovima da otimam neke velike pare igramo sa 1 rebuy-em,ulaz 200 kinti rebuy-300 i to je to... Na kraju veceri,podelimo nas 2 ili 3 i na kraju sve to ipak ode na pivo...Cudi me da u Bg-u neko ne napravi neku varijantu sa tim turnirima bez rebuy-a za nekih 500,1000 din pa mozda i manje jer ipak vise ima nas kojima je to prihvatljivo nego onih koji su spremni da izgube po 50000-100000 za vece,sad razumem ja veci ulaz veci rake,ali ipak u Bg-u mislim da bi to islo vrh...I ovde dok su bili ti turniri bilo je dosta igraca a kamoli tamo...
              sigpic

              Comment


              • #52
                Ma ima dosta klubova sa tako manjim turnirima, ali lakse mi je na netu da igram, jer ti turniri su jednom nedeljno, a ne mogu bas uvek da odvojim po 5/6 ili vise sati, zato mi vise odgovara net, kad god imam slobodno vreme kod kuce mogu da odigram turnir. Na Starsu se isplati igrati one turnire za 180 igraca, 2.20$ buy-in bez re-buya, prvih 18 ulazi u pare, prvi dobija 108$, a pocinju bikvalno na svakih 5 minuta. To ti preporucujem, ako imas strpljenja to treba igrati.
                Na kom sajtu ti igras?
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Pazi sa lovom sa usao na William hill tiu sam masovno igrao S&go i te turnire sa vise igraca-tipa ali sam igra npr sa manje igraca tipa 100 igraca ulazi 10 u nagradu kad je ulaz 1+0.20 $,i od 50 igraca isto ulazi 10 ali je ulaz 2+0.40 $... Onda sam igrao na tiltu,ali tu sam se drndao sa onih 50 dolara sa poker-strategy-a sto treba da obrnes 50 puta da bi uzeo nesto znaci smesno... Drugar mi je imao nalog na starsu i davao mi je da igram sa njegovog non stop,ja sam sad nesto umislio da oslobadjam neki bonus na victory-u ima neka fora kao kad pozoves prijatelja dobijes nesto,i cim to uradim od te love koliko god bude bilo prelazim na stars,ne mogu da se cimam na ovom nasem,mnogo je mali izbor svega,i turnira i stg i cash game,znaci ako si razmisljao o tome-nemoj da se upustas u to!
                  U pravu si brze i lakse je iz fotelje na netu i sa drustvom uz pivce,vrh...Ali tada na william hillu bas sam lepo krenuo i onda brate 20 bad beat-ova u danu znaci neverovatno,nisam mogao da verujem,kostalo me je jedno 10 godina zivota... Znaci ni William hill nikako!
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Ma ima bad beatova na svim sajtovima. Ja sam na Starsu poceo dobro, zavrsio u parama na ovom 180 turniru par puta, ali sam onda poceo iz dosade da igram cash game, nisam imao strpljenja i dosta izgubio. Sad cu opet da krenem, ali ovaj put samo sa turnirima, posto definitivno nemam samokontrolu da igram po pet sati sa 10$ na cashu. Inace se mozda isplati i porbati par onih turnira sa po 3/4 hiljade igraca, jer na samo 1$ moze da se uzme par stotina, ako stignes dovoljno duboko u nagrade. Naravno treba ti mnogo srece...
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Treba ti mnog srece i dobra taktika jer svi pred ulazak u nagradu pocnu da igraju strasno stegnuto i tada treba provaliti sta da radis:da li da i ti igras tako ili da probas da eventualno napravis stek za prvih par mesta...Ma cash game je mnogo opasan,cini se da mozes mnogo vise da profitiras iz ruke,i onda pogotovo ako si imao los niz na stg,srljasmnogo i tome nema kraja...Ja sam npr troduplirao na william hillu ulog zajedno sa oslobodjenim bonusom,ali onda je proradilo ono cuveno,znas "umesto da podignemo lovu,podigli smo ulog",i tu je bilo krvcanje za bukvalno 24 h!Ne znam moj ti je savet ipak ako uopste pokusavas da malo zaradis od pokera a ne da igras iz zabave,da pricatas neku od stg strategy i da guras tako,ipak je to zakon za turnire,dokazano mnogo puta...Sve ostalo je za cash game tipa rasiovanje sa suited conectors ili limpovanje sa jakomrukom,dakle to sve mora da se batali i kade se igraju stg turniri igras po pravilima...Ja ti kazem iz iskustva jer sam ja proba da primenim sve ono sto zanam i sto sam video na tim turnirima i nisam se proslavio...Znaci tacno se zna koje se ruke igraju,kako i kad...
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Ja za SnG tako nemam zivaca, to mi je najdosadniji oblik. Ma na ovim 180 turnirima mogu da se uzmu pristojne pare, igras "small ball" poker i bice dobro. A to sto kazes za podizanje uloga, ako mene pitas tako i treba, jer poker nije igra na srecu, ali najvaznija je kontrola bankrolla. Npr ako si igrao turnire za 1/2 dolara dok si imao bankroll od npr 50-100, onda kad ga utrostrucis samo predjes na turnire od 3/4/5$ i stalno tako.
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          cash game je bezveze...ja juce check on rise ja platim sa jj flop 9 2 4 razne boje ja chack on 5 i nesto dolara rais ja all in sa 17 dolara on call ja vec trljam ruke reko upeco se kad on mi pokazuje qq i naravno nosi a sto puta sam sebi rekao ne juri sa poketom ali ponese te lepa ruka pogotovo ako si neki period dobijao lose ruke za redom i onda si zedan i...

                          xexe

                          e zato su turniri zakon,cuvas zetone,nadogradjujes ih kad naidje nepobediva ruka ako budala naleti dupliras cipove itd
                          ti turniri 180 ljudi su meni najgori svi se stekaju a blind ide previse brzo na gore i kad ostane 30-ak ljudi ne striktno ali tako par desetina zavisi kako kad ali odjednom krenu all in blin je prevelika tempo prebrz i nema igre vec samo rizik i sreca...
                          bez minimum 10 minuta blind nema kvalitetne igre.
                          sto vise ljudi to bolje,prociste se losi u prvih sat dva a naprave dobar nagradni fond i onda eto love.
                          http://www.kuvajsam.com

                          Comment


                          • #58
                            Za 180-ice si donekle u pravu. Kad se svede na poslednjih 30 ljudi nema igre, ali na pocetku zato pravis stek, da ne bi morao da uleces u all-in u "bubble" fazi.
                            A cash game nije bezveze, nego je problem kad igras sa 100BB ili manje onda posle dva tri raisa moras all-in ili fold. Zato ja ne igram cash game, jer nemam dovoljno para da igram dovoljno deep.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Tony_G View Post
                              Ja za SnG tako nemam zivaca, to mi je najdosadniji oblik. Ma na ovim 180 turnirima mogu da se uzmu pristojne pare, igras "small ball" poker i bice dobro. A to sto kazes za podizanje uloga, ako mene pitas tako i treba, jer poker nije igra na srecu, ali najvaznija je kontrola bankrolla. Npr ako si igrao turnire za 1/2 dolara dok si imao bankroll od npr 50-100, onda kad ga utrostrucis samo predjes na turnire od 3/4/5$ i stalno tako.
                              Ma znam ja odlicno kako ide bankroll managment,nego sam pomislio ako mogu da se trodupliram na 1-2$,mogu i na 10$ da pikam i tu sam se zaje..o>treba zivaca za stg zna se koje se karte igraju kako i kad,cekas karte A klase,zna se sa kojima raise,sa kojima rerasis,sa kojima vuces all in u kasnijeoj fazi turnira kad ostane manje od 14 Bb,ma sve pise,ali opet djavo ne da mira,volim da probam neki blef,neki raise sa suited conectors i to me zajebe..
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                E nikako da te pitam kakav je komentator novi na HSP-u ove sezone,jer naucio neto od Gabe-a kroz ovih 6. sezona?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X