Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poker

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: Poker

    Evo jedno pitanje prvenstveno za Jonnya, ali neka odgovori ko hoce:

    Igramo SnG, ima nas 6, blindovi 2/4, stackovi oko 500 u tom trenutku.
    Ja sam na btn-u, imam osmice i jedan limp do mene, ja raisujem do 10, big blind re-raise do 30, limper fold, ja call.
    Flop: 3 2 9 (rainbow), on betuje 35, ja call. Turn 10, on bet 50, ja fold.

    E sad me zanima Jonny kako treba odigrati ovu ruku. Da li sam mozda pogresio negde?

    Ja sam ga stavio na AK, ili overpair.
    Racunao sam da bi se zaustavio na turnu da ima AK, a da bi betovao JJ+, pa sam zato foldovao........

    P.S. Mozda velicine betova nisu potpuno tacne, ne secam se najbolje, ali u principu to je to

    Comment


    • Odg: Poker

      Pitanje je: da li poznajes kako igra taj igrac? Da li brani blajnd, kako, koliko cesto ide ruku? Mislim da je odgovor nemoguc bez poznavanja igraca, al to je moje razmisljanje o*2#

      Ali, ovako na prvu, ja mislim da je on promasio flop sa AK ili AQ i samo nastavio da betuje.

      Comment


      • Odg: Poker

        U pravu si za poznovanje igraca, to je veoma vazno.
        Tad sam prvi put igrao sa njim, i nije proslo ni sat vremena do te ruke, tako da je poznavanje ograniceno.

        A nije mi delovao kao da bi uradio reraise pre flopa sa AK/AQ, ali ko zna........
        Mozda u stvari i nije toliko zanimljiva ruka, sad sto vise razmisljam prilicno je standardna..........

        Comment


        • Odg: Poker

          pre svega nije mi jasno kako imate 500 na blindove 2/4 sng se igra sa 75-100bb uglavnom,drugo
          raise je uvek,ali uvek 3.5xbb + 1bb za svaki limp,sto znaci da je tvoj raise ovde 16bb,samim tim i njegov re raise bi morao da bude ozbiljniji odnosno jaci,sto bi ti vec dalo neku prestavu o jacini njegove ruke,a mozda cak nateralo i na call.
          drugo,na flopu 3 2 9 (rainbow) koji je izuzetno dobar za tvoje P.88 cemu call?
          ako ga stavis na JJ onda si fold,ako ga stavljas na AT+ (AJ-AQ-AK) onda raise na njegov C-bet.
          ako ti ode tu all in,jbg fold.

          Comment


          • Odg: Poker

            On i ja smo imali oko 500, s obzirom da smo uzeli dosta od ostalih......
            Hvala za odgovor

            Comment


            • Odg: Poker

              Pozdravljam svu poker masu na forumu.
              Pohvale za Dzonija i Marka kao komentatore na PAD.

              A sad odo po sladoled pa uz tv da vidim ko ce danas da se igra


              btw, ae nachnite neku temu pa da diskutujemo :P
              \m/ (^.~) \m/

              Comment


              • Odg: Poker

                Ae slobodno i ti otvori neku temu, mislim da je nama ponestalo ideja ovde, s obzirom da nas ima 3/4 koji nesto pisemo.
                Sta god da pokrenes ja ucestvujem...

                Comment


                • Odg: Poker

                  hehe oke

                  eo temice neke..

                  Nedavno sam poceo igrati poker live.. skupilo se tu neko drustvo, vamo - tamo i pichimo..
                  Moj plasman se vrti oko 3eg mesta..

                  E sad, kontam da je moj problem u tome sto mi je nekako lakse igrati protiv onih koji znaju igrati nego protiv onih sto veze nemaju sa pokerom... Izbacim iz igre ljude koji igraju poker ( doduse preko neta ) sto godina a one koji igraju ponekad jok.. Ili ih toliko kenja ili ja nemam veze o pokeru

                  Jel iko imao slicnih ''problema''?
                  \m/ (^.~) \m/

                  Comment


                  • Odg: Poker

                    E to se i meni desava. Takvi igraci u stvari misle da igrati poker znaci igrati svaku ruku bez obzira na sve. Oni ne razmisljaju sta ti mozda imas, da li kad si uradio call na flopu sa dva ista znaka cekas flush ili mozda imas neki srednji par.
                    Protiv njih je najbolje igrati ABC poker, odnosno da kad imas ruku stalno betujes, kad nemas najbolje da ne pokusavas da ih izblefiras jer u principu sve call-uju.
                    Oni su takodje uglavnom pasivni tako da kad kojim slucajem oni betuju to znaci da imaju nesto.
                    Problem je naravno sta da radis kad za 3/4/5 sati igre ne ubodes nijednu ruku. E na to nemam odgovor, osim da prosiris range i igras svaki put kad imas keca, ili mozda cak bilo koju sliku bez obzira na kickera. Ovo naravno samo sa pozicije, i to kad do tebe svi folduju.
                    A pogledaj moj post od pre nekoliko dana, pise sta su sve ljudi igrali na jednoj kucnoj partiji. Slicna prica kao tvoja...

                    Comment


                    • Odg: Poker

                      pa da, taj trip...
                      procitao sam sta si pisao cim sam se regovao...
                      ma..pravo da ti kazem uopste ne volim igrati protiv takvih ljudi..
                      eo recimo moja devojka koja, u sustini, nema pojma o pokeru ( mislila je jednom da je izgubila jer je imala dva para a ja triling a kad je otvorila karte imala je flush (koji sam ja skontao) ), sa njom kad sam igrao ona sve prati i nikad ne blefira. u 99% slucajeva provalim sta ima i lagano je dobijem. al ona je pocetnik pa je i ucim i sl..
                      al napomenuta grupica sa kojom sam igrao.. od nas 6-7 bar troje igra ko moja devojka... taktika: sve prati, ko ga jebe.. i tako neko me pobedi jer ga karte kenjaju i onda se lepo smaknem...
                      \m/ (^.~) \m/

                      Comment


                      • Odg: Poker

                        A ubedljivo najbolja/najgora stvar mi je sto i kad izgube ruku oni okrenu karte, tako je ortak imao rucne sestice, na stolu bilo
                        2 3 4 5 i npr K(u svakom slucaju nebitna karta), ja sam imao keca kod sebe i na kraju ja betovo on call i ja okrenem i kazem straight, i samo cujes njega koji kaze; E jbg, ja imo par, i okrene ga i ja mu naravno kazem da je njegov pot.
                        E ali najludja ruka koju sam odigrao je bila kad sam igrao 1v1 sa ortakom koji inace zna da igra, i posle nekog vremena kaze on: Jbt celo vece dobijam samo J 4, a ja u tom trenutku imao bas to.
                        I ja mu kazem: jbt pa to sam sad dobio, on mi naravno nije verovao, izlazi na flopu 4, na turnu J, i dao mi je skoro ceo stack. Posle je bio u shocku. Imao sam neverovatnu srecu da to izadje, ali opet

                        Comment


                        • Odg: Poker

                          hahahah pa to je 3p ko moja devojka.. sto uopste ne vidi sta ima...

                          hahah i za drugu scenu ukak svetski ))

                          al ono, vise volim igrati protiv nekog ko zna, ko i blefira, pa ako izgubim - izgubim.
                          a ne od nekih slepaca koji veze nemaju al ih kenja pa sebe prozivaju kao ''ala znam'' i sl...
                          \m/ (^.~) \m/

                          Comment


                          • Odg: Poker

                            Pa bas tako, poslednjih par meseci sam bas dosta gledao poker i imam utisak dosta i naucio i imam zelju da to negde primenim ali kako protiv nekoga ko ne zna ni osnove.

                            Imas account na nekom sajtu?

                            Comment


                            • Odg: Poker

                              igram vec duze vreme na FTP al za play money.. nikako da navatam nekog extra kesha pa da shibnem na karticu i uplatim na acc.
                              i naravno preko my space-a..tako sam i poceo


                              ti? igras za kesh?
                              \m/ (^.~) \m/

                              Comment


                              • Odg: Poker

                                Ma i ja play money, imam account i na FTP i na Starsu, sad bas gledam pa ne vidim jel postoji neka opcija za friend?
                                Ako ti znas dodaj me, account mi je nucle07. Bas bih igrao s nekim ko zna.
                                A sto se tice kesha hteo sam i ja da uplatim na neki sajt, ali sam shvatio da je bolje uzivo, jer preko neta to ne bih shvatio ozbiljno i dzabe bih puko pare.
                                Na zalost ne mogu da nadjem nikoga ko hoce na turnire u BG-u, a ima i nekih koji nisu tolko skupi: tipa 500/700 kinti buy-in, al mi nesto glupo da sam krenem u tu akciju...

                                Comment

                                Working...
                                X