Announcement

Collapse
No announcement yet.

EURO 2016 - Uživo komentarisanje mečeva i knockout faza

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • EURO 2016 - Uživo komentarisanje mečeva i knockout faza



    Ovo ce biti 15. evropsko prvenstvo u fudbalu, i prvo u kojem ce ucestvovati 24 ekipe nakon prosirenja u odnosu na 16 ekipa sto je bio standard od 1996. godine, sto samim tim znaci i najvece od postojanja. Domacin ce po treci put biti Francuska, koja je ovo takmicenje uzimala dvaput, i to upravo jednom kada su bili domacini.
    Takmicenje ce trajati tacno mesec dana, od 10. juna do 10. jula, zakljucno sa finalom koje ce se odigrati na najvecem stadionu u Francuskoj, Saint-Denisu.

    Francuska je u svom pohodu za osvajanje organizacije turnira, pobedila Tursku i Italiju, sa 43 glasa naspram 38 i 23 i tako 28. maja 2010. proglasena za domacina. Svedska i Norveska su poslali zajednicku ponudu pre roka koji je glasio 9. marta 2009. ali su se kasnije povukli, ostavivsi ove tri zemlje u borbi za organizaciju.





    Istorijat turnira










    Kao sto se iz prilozenog i vidi, Spanija i Nemacka su najvise puta uzimali ovaj turnir, po 3 titule, od cega je samo Spaniji poslo za nogom da odbrane taj trofej, i to upravo na poslednja dva turnira. Nemci su samo jednom kao unitarna drzava uzeli ovaj trofej, i to im je i bio poslednji put, 1996. godine kada su u finalu porazili fantasticnu generaciju Ceske rezultatom 2-1, tada cuvenim pravilom zlatnim golom u produzecima gde je junak meca bio Bierhoff, koji je inace dao i prvi gol.

    Ovaj turnir pamti neke od najvecih podviga, najveca iznenadjenja, najvece i najbolje poteze, a bogami i ucinio je neke igrace velikim.
    Pa tako pamtimo 2004. cuvenu reprezentaciju Grcke i Ottoa Rehhagela koji je izgradio mozda jedan od najdisciplinovanijih i najcvrscih timova ikada vidjenih. I dan danas kada pricamo o defanzivnim stilovima fudbala, prvo na um pada ovaj tim Grcke. Iako su gotovo jedva prosli grupe, nakon toga se pise istorija i pobeda protiv tada domacina Portugala i jedne od najtalentovanijih generacija tog doba, koja je kasnije dala jednog od najboljih igraca svih vremena sasvim sigurno, Cristiana Ronalda.

    Kada se prica o iznenadjenjima, ne moze se zaobici cudo 1992. kada je Danska, koja se cak nije ni kvalifikovala regularno i sasvim slucajno usla na turnir nakon diskvalifikacije tadasnje Jugoslavije zbog sankcija, osvojila isti, tim koji je predvodjen madjionicarem tog doba, Michaelom Laudrupom.

    No, ne treba zaboraviti ni neke selekcije koje nikad nisu uzimale ovaj trofej, a bili su u finalima, tu spadaju Ceska kao samostalna republika, s obzirom da su kao Cehoslovacka osvojili, Portugal, Belgija po jedanput i stara FNR Jugoslavija koja je cak dvaput igrala finala, prvo upravo na prvom zvanicnom turniru koje su izgubili od SSSR, a drugo od Italijana 68. i to tada u povratnom mecu, jer produzeci nisu postojali nakon sto se remizira posle 90 minuta.
    Ipak najvise izgubljenih finala imaju bivsi SSSR i Nemacka, po triput, od toga Nemci opet samo jednom kao unitarna drzava.

    Cuveni Madjari pogotovo na tim prvim turnirima nikad nisu ni igrali finala, a imali su jednu od najboljih generacija. Engleska koja se naziva kolevkom fudbala, takodje nikad nije bila u finalu.




    Platini je dugo vremena najbolji strelac na evropskim prvenstvima, ali ove godine njegov rekord je pod pretnjom, jer mu je jedini aktivni, a najblizi igrac, Cristiano Ronaldo. Ronaldo takodje moze da obori rekord Platinijevog sunarodnika, Thurama, ali i legendu van der Sara, po broju odigranih meceva, sto ce se vrlo verovatno desiti ako CR odigra sve meceve samo u grupnoj fazi.




    Stadioni





    Timovi, grupe i raspored meceva








    Sudije:

    Spoiler





    Lopta i maskota turnira





    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

  • #2
    Ova tema ce iskljucivo sluziti za komentarisanje meceva grupne faze, dok ne pocne knockout sistem. Za diskusije van meceva imate teme za grupe (ne sve, ali ce biti na vreme otvorene) i molio bih sve clanove da prate ova pravila, da se ne zamaramo oko zatvaranja/otvaranja tema. Hvala unapred.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • #3
      Počelo, nema sumnje.

      Last edited by miloolja; 10-06-16, 19:59.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • #4
        Lee Dixon, Slaven Bilic & Emmanuel Petit strucni komentatori na ITV... boga mi Slavene, cestitke!

        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

        Comment


        • #5
          Za Francusku nastupaju sadasnje,bivse i buduce zvezde Arsenala
          "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

          Comment


          • #6
            Originally posted by saburo sakai View Post
            Za Francusku nastupaju sadasnje,bivse i buduce zvezde Arsenala
            Ja navijam za Engleze jadne, al mi je izgleda jedina sansa Francuska, jer za njih moram navijat zbog svojih pulena.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • #7
              Mađar sudi Rumunima - kec k'o vrata.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Sviđalo mi se otvaranje.

                A sada i zvanično kreće praznik od mesec dana. Valjalo bi ispratiti svaki meč.

                Comment


                • #9
                  Bez ljutnje Fres ali nas hebete sa ovolikim temama. Treba da popamtim sve gde se šta nalazi . A teško je pogotovo kada piješ Vinjak :vinjaksmajli: ubaci mi vinjaksmajli i sve cu da poštujem
                  Originally posted by Vladan
                  SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                  :vinjaksmajli:

                  Comment


                  • #10


                    Rumuni zapeli, nema zezanja 04min.

                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • #11
                      Steta za Francuze sto nema Benzeme, zna Ziru odigrati dobro ali ne moze on biti prvi napadac jedne takve fudbalske velesile.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Odličan početak.

                        Domaćinsko suđenje, bar 2 faula nisu dobili Rumuni do sada.

                        Comment


                        • #13
                          Vidim nesto mi neobicno:
                          Rumuni posle 45.godina i "Adidas-a" odabrali spansku "Joma" !
                          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                          Comment


                          • #14
                            Jeb'o sudiju, tačno sam osetio na početku da neće valjati.

                            Francuzi su ufitiljili opasno, poduvaju li ga večeras kreće raspad sistema.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by AIRBORNE View Post
                              Vidim nesto mi neobicno:
                              Rumuni posle 45.godina i "Adidas-a" odabrali spansku "Joma" !
                              Prikladno, koliko znam baš gotive Španiju.

                              Francuzi baš razočarali, očekivao sam mnogo više od njih na otvaranju. Pre svega sraman pristup i taktika, ništa presing, ništa napad. Nekad čak deluje kao da se postavljaju defanzivno. Lloris još malo pa kao da odugovlači sa vraćanjem lopte u igru. Umesto da lete i grizu po terenu, ponašaju se kao da nemaju ništa protiv ovakvog rezultata i da im odgovara X. U napadu jedino mi Payet pokazao nešto, mada i on ume bolje. Daj Martiala u drugom. I meni bi Digne igrao u startnoj od sledeće utakmice, tanak je Evra.

                              Comment

                              Working...
                              X