Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Smesno je uopste stavljati Liverpul i titulu u istoj recenici trenutno. Iz aviona se vidi da ne mozemo prismrditi tituli, kao i da Siti osvaja ovo. To je prevelik roster kvalitetnih igraca u najboljim godinama sa vrhunskim trenerom.

    Malo smo se (mi, navijaci) razmazili posle osvojene LS i PL, kao da nismo mogli da zamislimo da ce uslediti pad. Povrede se par bitnih igraca i prc. Pa nismo mi Real ili Barsa koji su godinama gradili tim sa superstarovima da bi zaredjali vise puta LS ili domace titule. Mi smo sa Arnoldom, Robertsonom, Hendersonom, Milnerom, Vajnaldumom, Matipom i Gomezom osvojili dve najvece titule u klupskom fudbalu.

    Taj propast euforije o kojem se prica je nastao odmah posle matematicki obezbedjene titule 19/20 (a ne posle povrede VVD i ostalih), tu je krenula da se gubi zar i eksplozivnost igraca koja je i iz lose pripreme meca ranije izvlacila pozitivne rezultate. Od tada, do danas, nismo imali mec koji smo odigrali sampionskih 90 minuta, kao kad smo imali utakmice u kojima povedemo 1:0 i prelagano odrzimo prednost do kraja. Ni ne shvatamo koliko je neverovatno privesti takav mec kraju sa igracima poput Matipa, Wijnalduma, Hendersona tj igracima koji nisu imali iskustva u tim ulogama. To je bio period njihovog najboljeg fudbala i tome je dosao kraj. Vreme je za novu strukturu i za nove igrace koji ce pruziti svoji najbolji fudbal u zivotu.

    Imamo bekove kojima tek sledi buducnost, napadace koji su u najboljim godinama, ali i veznjake koji su generalno limitirani igraci i koji su svoj potencijal dostigli u prosloj i pretprosloj sezoni sezoni. Ko moze ocekivati uspon u karijeri nasih veznjaka sem Fabinja? On je jedini koji moze pruziti jos.

    Promena sredine terena zahteva ogromno vreme adaptacije, tako da ne ocekujem u skorije vreme ponovljenu sezonu iz 19/20. Naravno da cemo uz zdrave igrace biti konkurentni naredne sezone, ali ne ocekujem onakvu dominaciju kada iz lose igre standardno izvucemo bodove.

    Thiago je veliko osvezenje i kreativnost koju nismo imali iz vezne linije, ali je njegov pojam o fudbalu daleko iznad Hendovog ili Ginijevog. Nisu oni kalibar koji bi mogli njega da isprate. Fabinjo mislim da jeste. Ne vidim kako mozemo resiti situaciju na sredini a da ne ulozimo veliki novac.
    Robbo i Trent su obojica pa bar u top3 na svojoj poziciji. Alison uz Neuer-a najbolji golman na svetu. Virgil najbolji stoper na svetu. Mane/Salah/Firmino najbolji napadacki trio u poslednjih nekoliko godina. Na ovo dodas dva od 5 najboljih veznjaka trenutno na svetu, Fabinho i Thiago. Klopp dve god za redom najbolji menadzer na svetu.
    Pa ono ako se sad ne borimo za trofeje, necemo nikada.
    Realno prvih 11 Liverpula su dosta kvalitetniji od prvih 11 Sitija, ajd Siti ima malo duzu klupu ali nista znacajno.
    Ne znam sto se niko ne bavi povredama, nije slucajno da ti se ovako cesto povredjuju igraci, a imao si najlaksi raspored i najvise odmora prethodna 2meseca. To je problem, i problem je to sto je Klopp neke utakmice otaljavao. Pa je protiv Brightona odmarao nekoliko igraca i zavrsili smo 1:1, a mogli smo lagano to dobiti 3:0/4:0. Nekoliko puta ove sezone je bespotrebno previse rotirao, igraci su bili zeljni fudbala, a on je i Salaha i Manea odmarao vise puta.
    Iskreno mene bas briga da li ce uzeti titulu ili ne, ali daj neka igraju fudbal, ovo sto su igrali u januaru je katastrofa. A neke teske meceve su odradili rutinski, Spurs/WHU. Ja verujem da ce i Siti pokidati, a onda sledeci laksi mec gubimo. Ovo je kao 17/18 sezona.

    Sent from my motorola one action using Tapatalk
    IMG-20190614-192941
    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

    Comment


    • Šta raditi danas što se tiče postave? Izgleda su Fabinjo, Alison i Mane fit.

      Ja bih stavio jednog novog štopera u tim. Upario ga sa Fabinjom. Sredina Gini-Hendo-Thiago.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment




      • Ipak Hendo i Fabinjo štoperi. Mislim da gubimo previše na sredini...
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Ne zna Klop gde udara, izgubio se.
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • Kako da zna gde udara kad ga celo prvenstvo povrede more.
            Stalno mora da eksperimentiše i ispravlja krive drine.

            Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

            Comment


            • Koliko Klop ne zeli da vidi neke stvari to je strasno. Uzas, sramota amateri teski...

              E moj Klope vracaj Hendersona i Fabinja na sredinu ne brukaj se vise. Strasno koliko je Firmino propao a ni Robertson i Trent nisu daleko od njega.

              Comment


              • Tacno da je stavio klinca Kabaka juce da igra, potencijalno bi ga unistio za neki period. Najjaci su mi neki komentari za Alisona u glavnoj temi, vezani za njegovu cenu.
                Covek je osvojio sve sto se osvojiti moze, osvojio i Copa America sa Brazilom. Ali dobro ovde je klasika da se posle poraza pljuje, pa je tako Pep cesto umeo da bude prevariola.
                Znamo da nema nista od titule vec vise od mesec dana, tako da treba spremati ekipu za LS. I polako razmisljati o buducnosti, kostur tima polako ulazi u tridesete, treba razmisljati na vreme.

                Sent from my motorola one action using Tapatalk
                IMG-20190614-192941
                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                Comment


                • Trebao je da ga stavi u drugom poluvremenu. Onog trenutka kad je razmišljao da ubaci Milnera. Kabak na štopera, a Hendo u sredinu. Još čudnije mi je bilo izvođenje Jonesa iz igre. Imao je sasvim pristojnu tekmu. Ako već izbacuješ Jonesa, ubaciš Ox-a. Ox-Hendo-Gini sredina mi deluje mnogo više balansirana nego Saćiri-Gini-Milner. Baš je juče podbacio sa izmenama Klopp.

                  Nas je ubilo to što je Sterling terorisao Trenta, koji nije imao pomoć od veznjaka. A ko mu stalno pruža pomoć po toj strani i pokriva...Henderson. Penal...Trentova krivica(uz Fabinja). Drugi gol...Trentova krivica. Treći i četvrti ne treba komentarisati.

                  Što se tiče Alisona, nemoj gledati ozbiljno šta ljudi pišu. Taj Alison nas je 1000 puta izvukao, i retko ko je napisao nešto dobro. Prvi put kad napravi grešku...precenjen, loš i ostalo. Tako to funkcioniše u suštini. Ovo mu je verovatno prva loša tekma u poslednjih ko zna koliko. Jedino što me plaši kod njega je što se povređuje često.

                  p.s. Seti se samo koliko puta nas je neki Alisonov pas doveo do gola ili 100% šanse. Loše tekme se dese ponekad. Jednostavno tako ide.
                  Last edited by z0La; 08-02-21, 17:07.
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Nista ne bi dobio sa Kabakom, bundes i pl nebo i zemlja. Kazem ti unistili bi ga Foden i Sterling, zavrsio bi karijeru. Pritom ne znam da li je imao 5treninga ukupno sa ekipom, da je neko krilo ili napadac pa i da razumem ovako bi bespotrebno Kabak bio pod pritiskom.
                    Ja bih pre ovog Daviesa gurnuo, on je koliko toliko iskusniji, ipak je sa ostrva. Ali ono svakako ko god da je igrao od njih dvojice ne bi se nista promenilo.

                    Nije toliko problem tehnicko-takticke prirode, koliko su se neki igraci ohladili, i nije im bas do fudbala. Evo sad imaju sezonu bez pritiska, neka se igraju fudbala, jebes rezultate. Jota kad se bude vratio bice mnogo bolje u napadu, a i vezni ako budemo igrali Fabinho-Thiago-Henderson, pokidacemo kraj sezone. Eto to imam zelju da vidim do kraja sezone, da Thiago dobije malo vise prostora. I da Fabinho nam je igrac sezone, bez obzira sto Salah postize toliko golova, da nam nije bilo Fabinha pitanje da li bi bili uopste u gornjem delu tabele.

                    Sent from my motorola one action using Tapatalk
                    IMG-20190614-192941
                    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                    Comment


                    • Ma nije poenta na Kabaku. On ili Dejvis, svejedno. Foden i Sterling su nas svakako uništili. Ne bi to izgledao ništa lošije nego naše drugo poluvreme u odbrani. Pregazili su nas svakako. Linija odbrane je bila loša. Pozicioniranje je bilo loše.

                      Poenta je da bi bolje izgledali na sredini sa Hendersonom. Nema šanse da ćeš me ubediti da bi isto izgledali na sredini sa Ox-Hendo-Gini, u odnosu na Saćiri-Gini-Milner. Kakve su to izmene Kloppa gde ubacuje Šaćirija i Milnera na sredinu u situaciji kad se lomi tekma.

                      Kako misliš sezona bez pritiska? Top4 nam visi o koncu.
                      I LOVE HOUSE MUSIC!!

                      Comment


                      • Comment


                        • Na temu da nas Thiago usporava...



                          Ali ima i druga strana, po kojoj vidimo da ne može da igra DM-a kod nas...

                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • Fabinjo povređen. Opet isti problem kao prošli put. Ne zna se da li će biti spreman za Lajpcig. Definitivno smo ga previše koristili ove sezone. Počeo čovek da se raspada...

                            Jota još 2-3 sedmice pre nego što bude spreman. Keita bliže, ali nije još počeo da trenira sa timom.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Zato sto je ovo sistemski problem, nije moguce da se ovoliko cesto povredjuju igraci tek tako. Plus su u poslednje vreme ucestale povrede misica.
                              Ili ih je prosle dve sezone toliko ubijao, da sada to dolazi na naplatu sve. Ne vidim drugo objasnjenje za ovakve stvari, ovo nije normalno.

                              Sent from my motorola one action using Tapatalk
                              IMG-20190614-192941
                              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                              Comment


                              • ¡Si Señor!

                                Comment

                                Working...
                                X