Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bosna i Hercegovina - BH Telecom Premijer liga i Kup BiH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma i da nije ovolika razlika Sarajevo nema sanse,tako da je cilj 2.mjesto,da idemo direktno u 2.pretkolo Lige Evropa,to je najbolje u sto mozemo sada.

    Bice zanimljiva borba za Evropu,sve zavisi ko ce osvojiti kup,ako osvoji neko od ovih prvih 3 onda i 4.na tabeli ide u Evropu

    Comment


    • Po meni treba priželjkivati 4. mjesto. Šta znači 2. šta znači 3. ako već ne uzmeš nikakav trofej to je ništa, onda bolje 4. pa fino ideš u 1. pretokolo LE nabiješ levate 5:0 pa u 2. pretkolo gdje se može dobiti egal protivnik i onda u 3. ako se prođe dobiješ malo jačeg protivnik pa časno ispadneš. To je bolja solucija za nas navijače, za igrače lošija imaju manje odmora. Ali ako se već cijelu god. borimo za Evropu onda bi voljeli malo više osjetiti tu Evropu ko ima malo parica i otići sa klubom na neko gostovanje i tako. Šta ima ljepše? To je ljudi najbolje dok liga i klubovi malo ne ojačaju da se mogu duže boriti u toj Evropi. Ja bih volio da osvojimo Kup ali ako ne onda 4. mjesto
      Last edited by ФК Борац Бања Лука; 26-03-12, 22:03.
      РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

      Comment


      • Pored uakmice Sarajevo-Slavija koju ce prenositi BHT 1, moce se gledati utakmica Siroki Brijeg - Sloboda koja se igra u subotu u 15:30 http://www.hercegovinalive.com/

        Valjda ce ponovo pustit na web tv bhtelecoma utakmicu Zrinjski - Zeljeznicar.

        Comment


        • Prijateljska utakmica: Sarajevo - Olimpic 3:2 (38. min, 60. min Matko i Haskic)

          Evo cijelog izvjestaja, ali po njemu se moze zakljuciti da su ponovo najlosiji bili Comor i Trebinjac, a da je Said Huseinovic odigrao solidno.

          Spoiler
          Na pomoćnom terenu Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović-Hase" rezerve FK Sarajevo i FK Olimpic odigrale su prijateljski susret.

          Zanimljiva nogometna predstava pokazala je mnoštvo dobrih prilika. Kranji rezultat je glasio 3:2 u korist Bordo ekipe.

          Za FK Sarajevo su nastupili: Pantić/Plakalo, Diatta, Dupovac, Trebinjac, Kenan Handžić, Bajraktarević, Faris Handžić, Huseinović, Čomor, Matko, Haskić. Priliku su još dobili talentovani juniori Bajramović, Muharemović i Čiva.

          Na samom početku utakmice igrači Olimpica su propustili odličnu priliku. Nakon greške Čomora, Durak šutira iz daljine, ali njegov udarac odlazi preko gola Pantića.

          Samo nekoliko minuta poslije igrači Olimpica su bili opet blizu pogotka. Bučan preciznim dodavanjem proigrava Duraka. Napadač gostiju šutira, ali njegov udarac blokira Trebinjac i lopta od prečku odlazi u gol aut.

          Novi igrač FK Sarajevo, Said Huseinovič, je dio svoj potencijala pokazao u 10. minuti. Uzeo je loptu, izbacio dva igrača Olimpica, ušao u šesnaesterac, šutirao, ali njegov udarac igrači Olimpica uspijevaju da blokiraju i lopta od prečku odlazi u korner.

          U 20. minuti Matko odlično proigrava Haskića, koji izlazi sam ispred bivšeg golmana FK Sarajevo Dine Hamzića. Haskić je šutirao, ali Hamzić odličnom intervencijom izbacuje njegov udarac.

          Do kraja prvog poluvremena igrači FK Sarajevo su pretežno držali loptu u svojim redovima. Prvu ozbiljnu priliku imao je Kenan Handžić u 28. min. Huseinović i Bajraktarević su kombinovali po desnoj strani i posljednji je ubacio u šesnaesterac. Na njegovu loptu natrčava Handžić, koji direktno šutira u golmana Olimpica. U 38. minuti postignut je i prvi pogodak na utakmici. Čomor je prošao po desnoj strani, ubacio za Matka koji prizemnim udarcem pogađa gol Olimpica. Sa rezultatom 1:0 igrači su otišli na odmor.

          Odmah na početku drugog poluvremena strijelac prvog pogotka, Matija Matko, odličnim udarcem šutira sa vrha šesnaesterca. Njegov udarac golman Olimpica krajnjim naporima izbacuje u korner.

          U 55. minuti igrači Olimpica su izjednačili. Đurić je šutirao sa lijeve strane šesnaesterca i postigao pogodak za goste.

          Nakon 5 minuta igranja igrači Sarajeva su ponovo bili u vodstvu. Haskić ulazi u šenaesterac gdje ga nepropisno ruši golman Olimpica. Loptu je uzeo Matija Matko i sigurnim udarcem sa jedanaest metara postigao svoj drugi gol na današnjoj utakmici.

          Samo nekoliko minuta nakon pogotka Matka, Nermin Haskić se upisuje u strijelce. Said Huseinović uzima loptu na centru. Poslije solo prodora od 30m, u kojem je prošao dva igrača Olimpica, odličnim dodavanjem pronalazi Haskića, koji efektnim udarcem povećava vodstvo Bordo ekipe.

          Posljednji pogodak postigli su gosti sa Otoke. Trebinjac loše procjenjuje let lopte nakon slobodnog udarca i njegovu grešku iskoristio je Đurić, koji postiže svoj drugi gol danas.

          Comment


          • Originally posted by danijelkr View Post
            Pored uakmice Sarajevo-Slavija koju ce prenositi BHT 1, moce se gledati utakmica Siroki Brijeg - Sloboda koja se igra u subotu u 15:30 http://www.hercegovinalive.com/

            Valjda ce ponovo pustit na web tv bhtelecoma utakmicu Zrinjski - Zeljeznicar.
            Cuo sam da Zrijnski trazi ogromne pare za prijenos tako da sumnjam da ce BH Telecom to prenositi

            Comment


            • Današnji dan bio je rezervisan za polufinalne utakmice Kupa RS. Borac je ugostio Slobodu iz Novog Grada 3:1.

              Nastupili smo u sastavu koji je, sem Ivetića, Maksimovića i Srđe Kneževića bio šansa za momke sa klupe i juniore da se dokažu.

              Sloboda povela evro golom u 10. min. odmah u sljedećem napadu mladi Radulović se revanširao još jednim evro golom. U drugom poluvremenu mladi Kunić je povisio na 2:1 i konačnih 3:1 Marko Maksimović. Istakao bih jednog momka koji je pokazao ponajviše a to je mladi Ognjen Radulović momak 1991. godište i omalenog A. Subića 1993. god. izuzetno brz i prodoran igra po lijevoj strani. Takođe i posjeta je bila sasvim solidna za ovaj dnevni termin.
              Last edited by ФК Борац Бања Лука; 28-03-12, 17:33.
              РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

              Comment


              • To je Radulović koji je stigao iz Omladinca (Mionice). Dobar posao ste napravili sa njime, mlad i izuzetno kvalitetan igrača u budućnosti ćete svakako moći računati na njega.
                sigpic
                Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                don't support us when we win."

                Comment


                • Originally posted by Merlin View Post
                  To je Radulović koji je stigao iz Omladinca (Mionice). Dobar posao ste napravili sa njime, mlad i izuzetno kvalitetan igrača u budućnosti ćete svakako moći računati na njega.
                  Jeste druže Radulović me apsolutno oduševio a i mali Subić kad je ušao prodoran je strašno i igra dečko po lijevoj strani baš koja jenama deficitarna ;) a evo i golova čisto da vidite zaista su prva dva evrogolovi

                  РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                  Comment



                  • FK Kozara docekuje Velez u 19.kolu..
                    Kozara mora ici po sva 3 boda protiv Veleza koji je obezbjedio opstanak,tako da im i nisu potrebni bodovi.
                    U ekipu se vraca i oporavljani Pehilj nakon povrede zadnje loze.
                    Last edited by C.Ronaldo 7; 29-03-12, 11:40.

                    Comment




                    • svaka cast za video!
                      Svi na Kosevo!
                      Last edited by danijelkr; 30-03-12, 20:47.

                      Comment


                      • Što se PD tiče očekujem jako tešku utakmicu, izuzetno motivisanog rivala, koji neće birati sredstva da dođe do pobjede. Kao i u svakoj dosadašnjoj utakmici počev od one 1996. koja je privukla 8000 u PD i 25 000 u BL kod duela ovih rivala naboj je veliki, interesovanje takođe a koliko vidim u naselju mnogi se spremaju i sutra put PD. Ovdje je nebitan položaj na tabeli i forma Rudara daće oni sutra 150%. Očekujem da krenemo valorizovati dobro igru u polju, da krenemo davati golove, očekujem novi atipičan napadački Borac u gostima i očekujem pobjedu pa vidjećemo.

                        Svašta nešto očekujem ali zaista i vreme je da nam se otvori, tim nije uopšte toliko loš koliko govore posljednji rezultati. Mora ovo jednom proraditi
                        Last edited by ФК Борац Бања Лука; 30-03-12, 22:49.
                        РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                        Comment


                        • Ovo je bas postao derby. Prosle godine je bilo dosta naelektrisano i u Banaj Luci i u Prijedoru.

                          Njima fali dosta igraca i ovo je odlicna prilika za Borac da ostavri pobjedu.

                          Comment


                          • Vjeruj mi druže da je to nebitno što im fali 3,4 igrača. Uzgred s Rudarom je najveći derbi uvijek bio zbog blizine i navijača, pa nekako vuče na gradski derbi, jer cijela Krajina gravitira nekako kao prirodna cjelina sa BL i kao njene opštine, to je dosta povezano.

                            Pazi mi realno imamo veliki problem sa klubovima iz RS, pa nije bitno odakle dolaze.

                            Ne znam zašto. Banjaluka i Borac nikad nisu prema ostalim sredinama bili kao npr. Zvezda i Partizan odnosno BG ili ZG pa i SA. Mi nikad nismo pretendovali da ikome uzimamo navijače, Borac je gradski klub. Mi smo igrali ligu RS u kojoj su jedan Boksit, Ugljevik i sl. "veličine" bili prvaci, ispadali iz lige BH 2 puta, Gradski stadion je renoviran tek prije 2 god. a za to vrijeme nekim klubovima poput Slavije, Leotara, Modriče, Ugljevika je renoviran i dograđen stadion. Stvarno nikome ništa nismo od njih dužni, a opet nemaju poštovanje prema Borcu kao klubu sa tradicijom u koji se trebalo prvenstveno ulagati, nego ne biraju sredstva da ga pobjede i da mu naude bila to Slavija, Leotar, Rudar, ili neko četvrti.

                            Od njih očekujem barem malo više poštovanja doduše ima i pozitivnih primjera tipa Kozara, Drina, Laktaši.
                            Last edited by ФК Борац Бања Лука; 30-03-12, 23:23.
                            РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                            Comment


                            • Znam da je tako bilo, ali se i Sarajevu isto slicno nesto tako desavalo. Ma sad da ne duzimo i ne sirimo u nezeljenom pravcu. Meni je drago da postoje utakmice kao sto su Borac-Rudar jer uvijek je dosta publike i navijaca.

                              Comment


                              • Možda se i vama dešavalo a možda i sad dešava nisam obraćao pažnju, ali eto čisto da napomenem ovo mada to svi vide i znaju ko god prati PLBiH al eto, morao sam da napomenem jer baš mi to smeta kad neko nema poštovanja.
                                РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                                Comment

                                Working...
                                X