Announcement

Collapse
No announcement yet.

REGIONALNA LIGA DA ili NE ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dali_man View Post
    Zamena teze. Zvezda i Partizan su najzasluzniji sto nam je liga ovakva kakva je. Kako Zvezdi i Partizanu mogu da budu krivci bilo ko drugi kad oni drze sve konce u ligi? Apsolutno je sve podredjeno njima. Plastican primer, negde sam procitao da javno preduzece MTS sponzorise Zvezdu i Partizan sa po 1,5 miliona evra mesecno. Nesto sitno od njih dobija Radnicki, sad nesto i Dinamo vranje. Zasto taj MTS kao javno preduzece ne bude sponzor cele lige? Napravi se liga od 10-12 klubova, svaki klub od tog sponzorstva dobije 400-500 hiljada evra. Znas sta bi to znacilo za jedan Radnik, Napredak... ?Dovoljno da im se finansije koliko toliko stabilizuju, poboljsa infrastruktura. Samim tim bi se i kvalitet lige znacajno poboljsao. O sponzorstvu Gasproma, koji je koliko god da je ruski, apsolutno drzavni projekat, da ne pricam.

    I upravo regionalna liga najmanje odgovara Zvezdi i Partizanu, jer zasto da se za LS makljaju sa Dinamom i Hajdukom, kad mogu sa Radnickim, Napretkom, Surdulicom. Tamo nece biti moguce ono Terzicevo "sta ste se rastrcali toliko?" A da se ne lazemo, tu i tamo neka grupna faza LS za bilo koji balkanski klub ce biti plafon za narednih 50 godina.

    ABA liga nije bila "stetna" za nasu kosarku jer su godinama Zvezda i Partizan drzali primat. To sto su se, usput, gasili neki nekada vrlo jaki kosarkaski centri (Kragujevac, Vrsac...) koga zabole. Nek i u naredne 2-3 godine neki drugi regionalni tim osvaja ligu, da vidis kako ce prvi Covic da trazi da se iz nje izadje i da trazi domacu ligu kroz koju ce biti moguce da prvak ide u EL.
    Objasnio
    Pisi cesce, covece.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by kronostime View Post
      Pisi cesce, covece.
      Slaba vam rakija

      Comment


      • Originally posted by Dali_man View Post
        Slaba vam rakija
        Constantine, bruko
        Dodji ti kod men` - men` neje gospodja zabranila.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by kronostime View Post
          Constantine, bruko
          Dodji ti kod men` - men` neje gospodja zabranila.
          A ne. Ti si prestonicki janicar, ja sa takvim necu da imam nista. Vrati se korenima, pa moz da pregovaramo

          Comment


          • Originally posted by Dali_man View Post
            A ne. Ti si prestonicki janicar, ja sa takvim necu da imam nista. Vrati se korenima, pa moz da pregovaramo
            Ako si mu rek'o...
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Originally posted by Dali_man View Post
              Zamena teze. Zvezda i Partizan su najzasluzniji sto nam je liga ovakva kakva je. Kako Zvezdi i Partizanu mogu da budu krivci bilo ko drugi kad oni drze sve konce u ligi? Apsolutno je sve podredjeno njima. Plastican primer, negde sam procitao da javno preduzece MTS sponzorise Zvezdu i Partizan sa po 1,5 miliona evra godisnje. Nesto sitno od njih dobija Radnicki, sad nesto i Dinamo vranje. Zasto taj MTS kao javno preduzece ne bude sponzor cele lige? Napravi se liga od 10-12 klubova, svaki klub od tog sponzorstva dobije 400-500 hiljada evra. Znas sta bi to znacilo za jedan Radnik, Napredak... ?Dovoljno da im se finansije koliko toliko stabilizuju, poboljsa infrastruktura. Samim tim bi se i kvalitet lige znacajno poboljsao. O sponzorstvu Gasproma, koji je koliko god da je ruski, apsolutno drzavni projekat, da ne pricam.

              I upravo regionalna liga najmanje odgovara Zvezdi i Partizanu, jer zasto da se za LS makljaju sa Dinamom i Hajdukom, kad mogu sa Radnickim, Napretkom, Surdulicom. Tamo nece biti moguce ono Terzicevo "sta ste se rastrcali toliko?" A da se ne lazemo, tu i tamo neka grupna faza LS za bilo koji balkanski klub ce biti plafon za narednih 50 godina.

              ABA liga nije bila "stetna" za nasu kosarku jer su godinama Zvezda i Partizan drzali primat. To sto su se, usput, gasili neki nekada vrlo jaki kosarkaski centri (Kragujevac, Vrsac...) koga zabole. Nek i u naredne 2-3 godine neki drugi regionalni tim osvaja ligu, da vidis kako ce prvi Covic da trazi da se iz nje izadje i da trazi domacu ligu kroz koju ce biti moguce da prvak ide u EL.
              Odgovoriću ti samo ovaj deo o ABA ligi a samim tim i o nekoj budućoj fudblskoj ligi koja jeste potreba.
              Dakle, uaskom u ABA ligu "domaće" lige su izgubile na važnosti (vremenom) i na prolaznosti u Evropu (ULEB) te tako od od mogućih 3-4 kandidata za EL prvo smo spali na 2 pa na 1 kandidata. U fudbalu svaka zemlja ima kvalifikanta za LŠ i nekoliko za LE, ulaskom u regionalnu moguć scenario je preuzimanje tih prolaza od strane regionalne lige ali bi tim slučajem dobio jednog kvalifikanta za LŠ na nivou regije i recimo 3 kvalifikanta LE na nivou regije. Zbog čega bi svaki od tih FSa želeo da uđe u regionalnu?
              Last edited by nebitan; 29-09-18, 14:17.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by Dali_man View Post
                A ne. Ti si prestonicki janicar, ja sa takvim necu da imam nista. Vrati se korenima, pa moz da pregovaramo
                Vise ja postujem korene, nego sto postuju oni same sebe.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Originally posted by Ganac View Post
                  Odgovoriću ti samo ovaj deo o ABA ligi a samim tim i o nekoj budućoj fudblskoj ligi koja jeste potreba.
                  Dakle, uaskom u ABA ligu "domaće" lige su izgubile na važnosti (vremenom) i na prolaznosti u Evropu (ULEB) te tako od od mogućih 3-4 kandidata za EL prvo smo spali na 2 pa na 1 andidata. U fudbalu svaka zemlja ima kvalifikanta za LŠ i nekoliko za LE, ulaskom u regionalnu moguć scenario je preuzimanje tih prolaza od strane regionalne lige ali bi tim slučajem dobio jednog kvalifikanta za LŠ na nivou regije i recimo 3 kvalifikanta LE na nivou regije. Zbog čega bi svaki od tih FSa želeo da uđe u regionalnu?
                  Ja neću da se petljam oko ABA lige, jer generalno o košarci uopšte znam malo. Meni je to sve završeno kad su Divac, Peđa...Stojaković i Danilović i ostali otišli u mirovinu.
                  Pa nije nužno da se nacionalnim savezima ukine prolaz ka evropskim takmičenjima. Jeste, možda će se vremenom smanjiti, ali i objektivno gledano, slabiji je kvalitet. Neka igraju predkvalifikacije,nekakav plejof...kako god. Nije bitno biti "prvi u selu...." Kod nas će i dalje u tom slučaju da dolaze Kazahstanci, Kirgistanci, sumnjivog kvaliteta, koje ambiciozni menadžeri razigravaju na putu ka jačim ligama.
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Originally posted by kronostime View Post
                    Vise ja postujem korene, nego sto postuju oni same sebe.
                    Ti mu sad dođeš, kao Andrija Živković "dete Partizana"..."dete prestonice"
                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Originally posted by Ganac View Post
                      Zbog čega bi svaki od tih FSa želeo da uđe u regionalnu?
                      1. Zbog kinte
                      2. Zato sto ce UEFA tako da odluci

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Odgovoriću ti samo ovaj deo o ABA ligi a samim tim i o nekoj budućoj fudblskoj ligi koja jeste potreba.
                        Dakle, uaskom u ABA ligu "domaće" lige su izgubile na važnosti (vremenom) i na prolaznosti u Evropu (ULEB) te tako od od mogućih 3-4 kandidata za EL prvo smo spali na 2 pa na 1 andidata. U fudbalu svaka zemlja ima kvalifikanta za LŠ i nekoliko za LE, ulaskom u regionalnu moguć scenario je preuzimanje tih prolaza od strane regionalne lige ali bi tim slučajem dobio jednog kvalifikanta za LŠ na nivou regije i recimo 3 kvalifikanta LE na nivou regije. Zbog čega bi svaki od tih FSa želeo da uđe u regionalnu?
                        Podsecano je to ovde vec na vise strana, uz odgovore pa nije sve ni u tim UEFA takmicenjima i koeficijentu. Zamisli igras jednom u 4 godine evro kvale(ne msm na CZV ali sampioni i vicesampioni slabijih drzava koji trenutno igraju lagano svake godine), ne da se ne bi kukalo na jakog protivnika u PO, nego bi se prolazilo na zrebu kao sto trenutno prolaze Radnicki/Spartak/Cuka od drugog kola vec tesko. Jos su oni imali i srece ove godine, kako je moglo da im zapadne. Kao sto si i pitao sto bi se ti savezi i klubovi zalagali da izgube sigurna mesta u Q ? Tako bi region koji krece sa 15+ mesta svake godine u Q, spao na 4-5. Hajde cak i da kazemo (a ne slazem se samo da pojasnim) da bi najjaca 2-3 kluba usred rasta kvaliteta lige, lakse prolazili kvale, ali sta cemo sa ostalih 10-15 klubova koji trenutno igraju, a time bi (prakticno zauvek osim sporadicnih iznenadjenja) izgubili mesto u Evropi.
                        Last edited by colchonero; 29-09-18, 09:55.

                        Comment


                        • Ovi što očekuju da jedna Surdulica može da se uzdigne na relevantan nivo "samo da sponzorstva budu ravnopravno raspoređena" su u velikoj zabludi.
                          Analogija bi bila kao kada bi nakon rasturanja La Lige, neko očekivao da Leganes sa nekakvim imaginarnim sponzorstvima, dostigao nivo Barselone i ostvario u punom kapacitetu rivalstvo sa Realom, čime bi taj novi patrljak od lige zadržao kvalitet najjače lige.

                          Ne.

                          Ovaj patrljak od lige u koju je protiv svoje volje gurnuta Crvena zvezda je nepopravljivo loš, nikakva tu sponzorstva ne mogu pomoći Surdulici da izađe iz blata.

                          Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                          Comment


                          • Originally posted by madrid View Post
                            Podsecano je to ovde vec na vise strana, uz odgovore pa nije sve ni u tim UEFA takmicenjima i koeficijentu. Zamisli igras jednom u 4 godine evro kvale(ne msm na CZV ali sampioni i vicesampioni slabijih drzava koji trenutno igraju lagano svake godine), ne da se ne bi kukalo na jakog protivnika u PO, nego bi se prolazilo na zrebu kao sto trenutno prolaze Radnicki/Spartak/Cuka od drugog kola vec tesko. Jos su oni imali i srece ove godine, kako je moglo da im zapadne. Kao sto si i pitao sto bi se ti savezi i klubovi zalagali da izgube sigurna mesta u Q ? Tako bi region koji krece sa 15+ mesta svake godine u Q, spao na 4-5. Hajde cak i da kazemo (a ne slazem se samo da pojasnim) da bi najjaca 2-3 kluba usred rasta kvaliteta lige, lakse prolazili kvale, ali sta cemo sa ostalih 10-15 klubova koji trenutno igraju, a time bi (prakticno zauvek osim sporadicnih iznenadjenja) izgubili mesto u Evropi.
                            Problem svih problema, koji je ujedno i posledica ovakve nase lige i stanja fudbala, je izgubljena navijacka kultura. Ne mislim, pri tome na (ne) kulturu navijackih grupa vec na motiv nekog prosecnog Nislije, Krusevljana, da izdvoji 2 sata slobodnog vremena i nekih 200-300 dinara i dodje na Cair, pod Bagdalom da odgleda prvenstvenu utakmicu. Pricao sam sa orginal Englezom, koji zivi u predgradju Londona odakle je i FK Carlton. Tamo svi idu da gledaju taj Carlton, yebe se mnogo njima za Celzi, Arsenal... Ovde imas 90% vatrenih pristalica Zvezde i Partizana koji ne znaju gde se nalazi Marakana i JNA, nikad nisu bili.

                            Takodje sam pricao sa orginal Svabom, iz Studgarta. Niko tamo ne voli Bajern koji je "drzavni projekat" i koji je "privatizovao ligu" 7 od 10 titula u Bundes ligi je njegovo. Cak i u Minhenu zbog toga ima, maltene vise pristalica Minhena 1860 nego Bajerna. Opet, imas Borusiju iz Menhengladbaha koji je nekad bio sila, sad vec decenijama nema ni blizu rezultate, ne znam kad je zadnji put video tu Evropu. Taj grad Menhengladbah je reda velicine Nisa i Novog Sada. Ima stadion od 54.000 mesta koji je na svakoj utakmici pun puncijat. Ista prica je sa nekim tamo Frajburzima, Auzburzima...

                            Naveo sam dva ekstremna primera dveju ekstremno uredjenih liga i drzava, ali mi ne da pokusavamo da zalicimo, nego sve radimo suprotno. Fudbal je najpopularniji sport na svetu zbog toga sto ne moras da gledas vrhunske igrace da bi uzivao u igri. Neki Caki Stojanovic nije ni krampon od kopacki Ronalda al da vidis kako ume da skine paucinu iz slobodnjaka. Kada ljudi krenu da dolaze na stadione, i da navijaju za svoje lokalne klubove, u koju god ligu oni igrali, onda nece biti bitno to o cemu ti pricas, niti da li ce se igrati regionalna liga ili ne. Opet, da bi se to desilo, mora mnogo toga da se promeni.

                            Comment


                            • Originally posted by La Jugoslavia View Post
                              Ovi što očekuju da jedna Surdulica može da se uzdigne na relevantan nivo "samo da sponzorstva budu ravnopravno raspoređena" su u velikoj zabludi.
                              Analogija bi bila kao kada bi nakon rasturanja La Lige, neko očekivao da Leganes sa nekakvim imaginarnim sponzorstvima, dostigao nivo Barselone i ostvario u punom kapacitetu rivalstvo sa Realom, čime bi taj novi patrljak od lige zadržao kvalitet najjače lige.

                              Ne.

                              Ovaj patrljak od lige u koju je protiv svoje volje gurnuta Crvena zvezda je nepopravljivo loš, nikakva tu sponzorstva ne mogu pomoći Surdulici da izađe iz blata.

                              Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                              Cek, a kad se to Zvezda protivila ovoj ligi i ko je tu nju gurnuo protiv svoje volje???

                              Comment


                              • Originally posted by La Jugoslavia View Post
                                Ovi što očekuju da jedna Surdulica može da se uzdigne na relevantan nivo "samo da sponzorstva budu ravnopravno raspoređena" su u velikoj zabludi.
                                Analogija bi bila kao kada bi nakon rasturanja La Lige, neko očekivao da Leganes sa nekakvim imaginarnim sponzorstvima, dostigao nivo Barselone i ostvario u punom kapacitetu rivalstvo sa Realom, čime bi taj novi patrljak od lige zadržao kvalitet najjače lige.

                                Ne.

                                Ovaj patrljak od lige u koju je protiv svoje volje gurnuta Crvena zvezda je nepopravljivo loš, nikakva tu sponzorstva ne mogu pomoći Surdulici da izađe iz blata.

                                Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka

                                Da bi se ovako nesto nesto iznelo, ovako velika tvrdnja (koja definise klub zadnjih 30 godina) mora da postoje DEBELI DOKAZI, kojima bi to potkrepio (ne zakljucci koje bi ti sam izvadio, nego dokazi), a ne da se tabloidski samo nesto napise. Ovako komentar a i ostali u kojima mozda pametne stvari pises, gube drasticno na tezini.

                                Plus poredjenje sa Sapnijom ti je (svesno ili ne) pogresno. Stavise spanska liga nekih 7-8 godina 2000tih (pre novog dizanja ATM sa Cholom, a nakon perioda sa jakim Deporom, Valensijom, Sosijedadom itd.) bi bila relativno dobro poredjenje sa nasom JSL samo na vecem nivou. RM i Barsa se samo borili za titulu, bezali trecem po 20 bodova. Spanci igraju pritom svoju drzavnu ligu, i imaju 7 klubova u Evropi 4 u LS. Poredjenje bi bilo na mestu, da ti sada hoces da se oni toga odreknu i da se spoje sa Portugalom, Francuzima i Italijanima, i da svi zajedno na kraju imaju 7 timova ukupno. A ja sam pitao, zasto bi neki Porto ili Roma to zeleli, kada bi im to bio kraj redovnog igranja u LS, sto na ovaj nacin relativno lako ostvaruju. Ili zasto bi Viljarreal, Betis to zeleli, kada Evropu vise videli ne bi, zbog PSG, Juvea itd. Kazem samo klubovi na samom vrhu bi mogli da profitiraju, zbog vise jacih meceva, ostali bi bili statisti, na ciji bi ustrb sve islo, gde bi sportski gledano (mozda bi vise navijaca bilo, to je druga tema, da li bi ljudi dolazili ako si ili opstanak ili mid table klub) pucali sebi u noge. A u nasem slucaju je i gore, posto bi imali samo 1 mesto u Q za LS i jos par za LE, tako da bi i neki za koje mislimo da su vrh, ostajali bez "kolaca".


                                U principu sa konstatacijom da se Surdulica nece magicno podici se apsolutno slazem. Naravno u JSL bi u teoriji bilo mnogo lakse stici vodece, nego sto je to Atletiku bilo, zato sto je i nivo koji treba da se dostigne mnogo nizi, ali razlozi zasto je tako nesto vrlo daleko od desavanja nisu samo sportski i ima ih od marketinga, preko navijacke podrske, preko isplativosti uloziti u neki srpski anonimus klub, preko guranja vecitih, mutnih radnji i jos X drugih stvari. Cak i da iskljucimo ovo poslednje "mutne razloge, guranje itd." ima dosta postenih razloga, da investitor par puta dobro promisli da li bi da ulaze u neki Radnik iz Surdulice u ovakvoj konstalaciji stvari i da li ce mu se isplatiti. Ne kazem da ne bi, ali kada jos dodamo i ovo poslednje onda je rizik ocigledan, a napraviti konkurenta dugorocno vecitima, ne bi kostalo sicu.
                                Last edited by colchonero; 29-09-18, 13:04.

                                Comment

                                Working...
                                X