Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX (Sakhir)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Uf uf uf... nemam reci..

    Comment


    • #47
      Seb sampionski!

      Ali Gasly i Toro Rosso... uzivanje je vidjeti kad ovakav tim napravi ovako dobar rezultat, svaka cast!

      Comment


      • #48
        Bravo Seb doktorcino!!

        Sad Seb da lepo podeli samare celoj ekipi Ferarija.

        MAMA MIA!!!!!!
        sigpic

        Comment


        • #49
          Bottas je ispustio dobijenu trku, Seb je odbranio neodbranjivo. Ne mogu da verujem šta sam gledao, ovo je bila luda hrabrost i savršeno čuvanje guma. Nije mi dobro, bukvalno.

          Gasly, šta reći, momak je fenomenalan!

          Comment


          • #50
            Originally posted by colke995 View Post
            Zar nemaju oni neke automatske indikatore?
            U pravu si, sad sam procitala. Indikatori su automatski, dakle nije drugi mehanicar pogrijesio signalizirajuci Kimiju da krene.

            Comment


            • #51
              Jel se zna sta je sa mehanicarem?

              Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

              Comment


              • #52
                zelim brz oporavak mehanicaru!
                JA zadovoljan nisam,iako je Seb dobio svaka mu cast za ovo danas majstorksi gotovo sam siguran da bi i on isao na promenu da nije bilo incidenta! Ferrari je imao svez mekih za obojicu za razliku od mecki koji nisu imali nekoriscenih crvenih tj mozda hamilton jedan.
                Rekao sam da su morali 1-2 zbog prvenstva danas a oni prosuli sve iako mislim da je strategija bila dobra. GAsli jako ti zelim red bull za koju trku kada onaj mali slupa jos jednom kina prva krivina dusu dala!
                Honda fenomenalna sto nisu pustili zalonsa na radio da vidimo gp2 engine sa najboljom sasijom u pokusaju...
                Odlicna trka to hocemo!! Jedva cekam kinu. Inace jel istina da je mecka iskukala za gume i da su dobili od pirelia i fie za spaniju nove gume starsno

                Comment


                • #53
                  Originally posted by aquaria View Post
                  U pravu si, sad sam procitala. Indikatori su automatski, dakle nije drugi mehanicar pogrijesio signalizirajuci Kimiju da krene.
                  Neverovatno mi je da je softver u stanju da napravi takvu gresku. Ocigledno se videlo sta je falinka. Indikatori odu na crveno kada se makar jedan tocak skine, ali da se vracaju na zeleno cim su svi tockovi opet tu. Sto znaci da situacija kao ova mogu ptopuno da sjebu trku jer tocak nije ni stigao da bude skinut dok su ostala 3 vec bila zamenjena. Bas amaterska greska ako se nije imalo u vidu ovako nesto.

                  Htela cuka da iskoci koliko je nabrijano bilo. Ali Seb sampionski. Doktorcina!

                  Takodje moram za novine da iskazem da je kolicina srece koju Hamilton ima nestvarna. Pretekne ga Max i iscepa mu gumu bez sopstvenog ostecenja. Ric u istom trenutku otprilike odustaje i onda ovo sa Kimijem. Jeste da je bilo tesko da ga Kimi stigne do kraja trke, ali verujem da je bilo moguce.
                  Last edited by colke995; 08-04-18, 19:10.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54


                    Pišem analizu dok ovo čitate

                    Comment


                    • #55
                      Sjajna trka, skoro da nije bilo nekog praznog hoda, uvek se nešto dešavalo, puno uzbuđenja. Užas za mehaničara onog jedino
                      Šteta i za Rikarda, nema sreće na početku sezone.

                      Rekao bih da je Mercedes dobru taktiku imao, ali svaka čast Vettelu kako je sačuvao gume. Trenutno u svetu sporta mislim da mi nije ništa odvratnije od onog njegovog radovanja s italijanskim frazama, ali ako ništa drugo, bar čujem himnu Italije na kraju

                      Gasly
                      McLaren na kraju dobro prošao, sa 2 RBa i Ferarijem aut doduše, ali mislim da su zadovoljni učinjenim ovde.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by BogdanB View Post
                        Jel se zna sta je sa mehanicarem?

                        Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
                        Slomljena noga, potvrdio Maurizio.
                        If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                        Comment


                        • #57
                          Ne može se ne prokomentarisati Maksov obilazak Hamiltona na početku trke. Momak mora da poradi na svojim granicama, po ko zna koji put uništava trku sebi i svom timu (neretko i drugima, na Hamiltonovu sreću ne i ovog puta).

                          Dani Ric, neverovatno. Ne znam šta Red Bull radi sa tim pogonskim jedinicama i elektronikom, da li ne vode računa o održavanju, da li ih pregrevaju u težnji za boljim aero performansama, ali čudno je da se samo njima večito nešto tako dešava.

                          Hamiltonovo obilaženje 3 u 1 je bilo hrabro i pametno, pripremano još tokom izlaska iz poslednje krivine. Iskoristio je celu situaciju i nespretnost drugih vozača na najbolji način. Ostalo je nasledio (znali smo da će lagano obići Gaslyja), što mu je (znajući Red Bull) u neku ruku i sledilo. Solidan posao do kraja trke.

                          Kimijevo nesrećno zaustavljanje je mnogo toga promenilo. Da li je mehaničar smeo da stoji iza linije ivice pneumatika na tlu ili ne - ne znam. Ali koliko znam, postoji član te ekipe koji stoji sa strane i koji ručno odobrava softveru da pokaže zeleno svetlo. On vodi računa o nepredviđenim situacijama, kao što su ove. Tako je u svakom timu. Ovo je skoro sigurno bila njegova greška, a Kimi je sa pravom razočaran i ljut.

                          Mišljenja sam da je Ferrari ciljao još jedno zaustavljanje i finiš na crvenim pneumaticima za oba bolida. Kimi je trebao da uplaši Botasa i Hamiltona, koji bi ili ponovo otišli u boks, ili smanjili tempo kako bi se čuvali njega. Kako bi Seb završio u toj situaciji, zavisilo bi od toga šta Mercedes uradi. Seb je ovu iznuđenu strategiju psroveo na najbolji mogući način. U jednom momentu je bio brži od Botasa (Botas nije bio u gužvi zaostalih vozača) i bio sam ubeđen da će ići na zaustavljanje 12-15 krugova pre kraja. Pobeda bi bila 99% izgubljena, ali završio bi ispred Hamiltona bez probelma. Rizikovali su i isplatilo im se. U neku ruku, na početku sezone je najbolje rizikovati, da su mu pukle gume kao u Silverstonu verovatno bi nekako ipak završio na podijumu (pod uslovom da se dovukao do boksa) jer su bili previše ispred.

                          Odustajanja Red Bulla su ovde imala veliki značaj, da su ta 2 bolida bili gde su trebala da budu, sve bi se drugačije razvijalo. Zato je ova pobeda Vettela jako značajna.

                          Pierre Gasly! Naklon do poda, mnogo dobra vožnja. Honda je izdržala, ali ipak - obojici su ovo drugi setovi od 3. Kazne su im neminove, makar su performanse tu. Njima su svakako povremene sjajne trke značajnije nego redovni poeni, tako da im kazne neće preteško pasti.

                          McLareni prosečni, greške i u strategiji i procenama izdržljivosti pneumatika, Alonso je mogao završiti 2-3 mesta iznad. Renault je imao osrednju trku, Hulk odličan, Sainz daleko od toga. K-Mag sjajan danas, da je obišao Gaslyja bio bi fenomenalan. I oni su loše procenili penumatike i njihove mogućnosti, a za Grosjeana ovo je vikend za zaborav. Ako ne bude imao pristojnu trku u Kini, bojim se za njegov nastavak sezone, on ume jako psihički da padne kad nastupe problemi. Force India ispod proseka i dalje, mnogo ih posla čeka sa bolidom. Poeni za Sauber, neverovatno ali istinito. Leclerc daleko iza kolege iz tima, ali njegovo vreme dolazi, imao je konzervativniju strategiju.

                          Williams mi deluje kao bolid sa velikim potencijalom, ali ekipa je daleko od toga da ga razume kako treba. Mnogo promena su napravili, očigledno preveliki zalogaj za početak sezone.

                          Za kraj, nije sve bajno za Vettela, koristi drugu od dve dozvoljene elektronske jedinice i ako ona prva ne bude mogla da se koristi više, čeka ga kazna od 10 pozicija na gridu sredinom sezone najkasnije. Uzbudljiva sezona je pred nama, Kina je već sledećeg vikenda i Mercedes mora da uzvrati udarac.

                          Comment


                          • #58
                            Kako gledam onaj snimak, sve mi je losije. Znaci kontam dvostruki i to otvoren prelom. Uh.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              DEfinitivno je greska softvera ili ko je zaduzen za to dugme,Kimi je imao zeleno svetlo znaci nije do njega, steta prosulu su dosta bodova moguce jako znacajnih.Seba oce fortuna i dalje ko zna da je iza bio luis a ne bota kako bi bilo...Mecke izvukle maximum iz ovog problem vikenda videcemo u kini kako ce da izgleda,niko mi odgovori da li je istina da ce menjati smesu guma od spanije na predlog mecki?? Zaboravio sam red bull da spomenem mnogo oni nesto pricaju puni sebe jos od testova a nije ocigledno bas sve tako sjajno. Odlaze oni na Hondu dogodine cini mi se ,torro roso pravi perfomanse ostalo ce doci postepeno to je ono sto britanci zbog renomea nisu razumeli hteli rezultat odma

                              Comment


                              • #60
                                Cestitke Fetelu, odlicno je odvezao danas. Steta za Kimija, jednostavno los start trke za njega kulminirao je odustajanjem i havarijom u boksu. Mislim da je tu greska bila prvo tog softvera jer se videlo da nisu zamenili gumu zadnju, ali i mehanicara, jer ocigledno je da imas liniju iza koje moras stajati, sta trazis ispred tocka? I prosle godine je imao silnih odustajanja zbog raznoraznih problema, nece ga jbg.
                                Zanimljivo da je Alonso trenutno 4. na tabeli
                                Nadam se da Gasly nece proci kao Nasr, kada je bio na prvoj trci u Australiji 4. pa ga onda nije bilo nigde.
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X