Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: Formula 1

    Mnogo je Sumi sporiji u zadnje dvije trke od Rozberga,to je raspon od 0.7-1 sekunde,previse,uopste nije bilo tako na prve dvije,ne znam sta se desava...Evo sad citam da je rekao da je lose odvozio kvalifikacije,napravio dvije velike greske,lose,lose.
    http://www.totalf1.com/full_story/vi...g_performance/

    RB opet sjajan,Meklaren razocarao,Rozberg iznad svih ocekivanja.
    http://www.totalf1.com/full_story/vi...l_performance/
    Ocekujemo kisu sjutra ^%@7f
    sigpic

    Comment


    • Odg: Formula 1

      [quote author=Patriota link=topic=2406.msg123530#msg123530 date=1271501798]
      [quote author=ferrari1 link=topic=2406.msg123524#msg123524 date=1271499719]
      [quote author=mr.gold link=topic=2406.msg123520#msg123520 date=1271498658]
      Za Kubicu sramota?!
      On je jedan od pet najboljih vozaca. Mogu mirne duse da kazem i da je medj' tri.

      Svaka cast malom Vettelu. Medjutim meni se dopada i Webber. Decko je dobar vozac.
      A u narednom sezonama No1 ce biti Hulkenberg, sto sam vec napomenuo.
      [/quote]Naravno da je sramota,Kubica vozi Reno,koji je 0.5sec sporiji od Mercedes GP-a,a slazem se da je Kubica u top5,u top3 definitivno nije.Webber je dobar vozac,ali brate ima i raketu od bolida,a sto se tice Hulkenbeberga,sve ce zavisiti od bolida,jer je vozacka klasa neupitna.
      [/quote]

      Pored 2 Red Bulla, 2 McLarena i 2 Ferrarija cenim da je Kubicinom mesto sasvim zadovoljavajuće i korektno... nema govora o nekoj sramoti
      [/quote]Svako ima pravo na svoje misljenje,ali gdje nece biti sramota za Sumahera,pa ima bolid koji je brzi za 0.5sec,da ne govorim o iskustvu,covjek koji je uvijek izvlacio maksimum iz bolida itd,pa samo gledajte sta Rosberg radi.

      Comment


      • Odg: Formula 1

        [youtube]http://www.youtube.com/v/QKpdC2scejE[/youtube]
        Evo i jednog komentar:
        Look at the right front wing, that is some heavy flexibility at 1,28 -1,32.
        I havent seen this on any other car.

        Koliko nam je svima poznato,flexibilnost aerodinamickih dijelova je zabranjena,jbg,po tome,ovo sto vidimo,trebalo bi biti sankcionisano.

        Comment


        • Odg: Formula 1

          [quote author=ferrari1 link=topic=2406.msg123508#msg123508 date=1271489044]

          Svaka cast za Vettela,covjek je Kralj,nema sutra ko da mu parira.Sumaher katastrofalan,dere ga Rosberg i to za 0.7sec,a jos je i Kubica ispred njega,sramota.Button ispred Hamiltona &Q45q@%
          [/quote]
          Da li je ovo već tragično da Masu ovoliko guraju u Ferariju odavno se pokazalo da nije ni u top 10 vozača ali Ferari ga trpi.. To je uz Šumijev u odnosu na Rosberga najveći blam kvalifikacija. Da ne zaboravimo ovog Rusa gledao sam ga par godina dok je vozio sa Pavlovićem, vidi se da nema kvalitet za F1 ali uspesno je uplatio celu sezonu Renou kao svojevremeno Katajama i ekipa plaća svoje mesto. Taman kad je F1 pobegla od priče plaćanja vozača ubace njega...osramotice se ni kriv ni dužan, ponavljam bio je katastrofalan u prethodnim sezonama ili izletanja ili sudari ma užas vozač!! Pozdrav za sve ljubitelje F1!!!!!!

          Comment


          • Odg: Formula 1

            [quote author=ferrari1 link=topic=2406.msg123557#msg123557 date=1271510414]
            [youtube]http://www.youtube.com/v/QKpdC2scejE[/youtube]
            Evo i jednog komentar:
            Look at the right front wing, that is some heavy flexibility at 1,28 -1,32.
            I havent seen this on any other car.

            Koliko nam je svima poznato,flexibilnost aerodinamickih dijelova je zabranjena,jbg,po tome,ovo sto vidimo,trebalo bi biti sankcionisano.
            [/quote]Pažljivo sam gledao snimak više puta, čini se da poskakuje ali to je kod tih krivina i kačenja krajeva staze normalno poskakivanje jer su zbog toga u stvari grbavi(nisu ravni već imaju žlebove od par cm) krajevi krivina i dizajnirani, da bi ih upravo vozači izbegavali ali tehnologija je napredovala tako da nesmetano bolid podnosi vibracije i naravno kači veći deo staze. To je sve Ok,

            Comment


            • Odg: Formula 1

              Kakva voznja Petrova &8@^J
              Svaka cast.

              McL brutalno.
              Hamilton je cudo od vozaca. Baton je pokzao da taktika jos uvek igra veliku ulogu.
              Sutil jos jednom da zalimo sto ne vozi u boljem bolidu. Decko je sjajan.

              Alonso *T_*@SR *T_*@SR
              Masa &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

              Ako svaka trka bude kisna, mozda ovaj sampionat i bude zanimljiv h5g6k8

              Comment


              • Odg: Formula 1

                Kada kisa pada,utrka je uzbudljiva od prvog do zadnjeg kruga!
                Meklareni fantasticni dvostruka pobjeda,Baton rutinski,Red Bulovi malo podbacili!
                Niko Rozberg ponovo treci fantasticnan rezultat,i ovo pokazuje da Sumaher nije jos u staroj formi!
                Alonso poslije 4-5ulazenja u boks zauzeo cetvrto mjesto!
                sigpic
                Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                Comment


                • Odg: Formula 1

                  Fantastična trka, još jednom nam je nebo uslišilo molbe i dobili smo nepredvidivu trku do kraja. Odavno nisam gledao trku sa ovoliko pitova - kišne gume/suve - kišne/suve pa opet; stvarno zanimljivo +*@WT*48*
                  Baton - složio bih se sa Babićem, polako pokazuje kakav je zaista vozač i na pravi način zatvara usta svim kritičarima od prošle godine (među kojima sam i ja). Ove dve pobede pokazuju da, u vozačkom smislu, ima neverovatan osećaj u rukama i proceni situacije i da u svakom trenutku perfektno zna nivo gripa koji poseduje auto. Zamene guma su bile u tačno savršenim trenucima i to je po meni prvoklasno vozačko umeće - što upravo dolazi do izražaja u ovakvim, promenljivim i nepredvidivim trkama gde taktički potezi vozača odlučuju pobednika. Zato je Baton, apsolutno zasluženo, trenutno vodeći u šampionatu &+I}\
                  Međutim, meni lično se ovakve kišne trke uopšte ne sviđaju, i za mene to nije Formula 1. Zna se šta je pravo trkanje, užaren asfalt, 30 stepeni temp, sve živo ključa na stazi, gume pucaju, motori se kuvaju, kočnice se greju do usijanja itd.itd i onda bato da vidimo ko kosi a ko vodu nosi. Šta je ovo, krugovi po 2 min.? Pa taj tempo može da odveze i onaj SLS AMG - a danas je F1: štedi gume, štedi gorivo, štedi motor, pazi kočnice, gledaj ovo, gledaj ono... &*(@W6 &*(@W6 &*(@W6 (pogledajte malo jutjub i period kada su to bili PRAVI BOLIDI - V10, Meklaren skoro 1000 konja, G sile ogromne, zvuk fenomenalan, motori nasvirani to besvesti, to je bila voznja na limitu, to je bilo umeće - ovo sada je daleko iza toga *%@(D!RY-
                  Hamilton - 2 pita više od Batona, a tik iza njega na cilju - kapa dole. Iako ga ja lično ne volim, ni kao vozača ni kao osobu, mora se priznati da kida tu formulu (ponekad i previše). Sada tačno dolazi do izražaja kako su on i Baton dva trkački potpuno različita vozača: jedan kida formulu, gume, gazi sve redom, preforsira skoro uvek, dok drugi štedi, pažljivo vozi, bez grešaka, smireno i pouzdano. I za sada to Batonu donosi prednost. Ali, ja verujem da kada konačno imamo par potpuno sunčanih trkačkih vikenda (a imaćemo ih na leto) Hamilton će uzvratiti udarac - tada će na prvom mestu biti tempo, vreme po krugu, i Hamilton će pokazati kvalitet, barem ja tako očekujem.
                  Fetel - moj favorit za titulu, nula, razočarao me je (pored Šumaheara) *%@(D!RY- Pol pozicija, dobar ritam na treningu a sad ga nema nigde - ne može ništa Kubici, ni da mu priđe; očekivao sam mnogo više od mladog Nemca...
                  Zato jedan drugi mladi Nemac - Rozberg - sa, ne baš brzim, Mercedesom izvlači 200% i još jedan podijum - da nije onde izleteo i propustio Batona, ko zna šta bi bilo do kraja, možda bi i pobedio.
                  Šumaher - šta da kažem osim *%@(D!RY- *%@(D!RY- *%@(D!RY- Ja mu dajem kredita do posle Barselone, nakon toga izgovora nema. Jeste da Merc nije toliko brz, ali isti taj Merc vozi i Niko, pa opet uzima podijume, a Mihael još uvek tavori. Ne znam šta da kažem, ali da ga Niko ovako dobija, to nisam očekivao. Šumi se kocka sa velikim ulogom, i ako ne povuče neki dobar potez uskoro, ritikuje da izgubi puno (%fsd%&j
                  Reno - kapa dole, Kubica kraljčina, fenomenalan vozač, šampionski kalibar bez dileme - a Petrov prijatno iznenađenje, ima mali mnogo da pokaže, odvozio je ekstra trku, odlično +*@WT*48*
                  Ferrari - ne znam, ograničavanje štete, Alonso opet van podijuma, uzeo neke poene, a Masa više ni meni nije jasno ko i zašto njega tolko forsira u Ferrariju; vreme je da oslobodi to mesto za nekog ko stvarno može da uzme titulu.

                  Jbm li ga, al jedva čekam pravi sunčani trkački vikend i da svi bolidi i vozači pokažu pravi ritam - tek tad ću uživati kako valja...
                  The most important thing is to stay truthful to who you really are, and be down to earth.
                  As soon as you believe you are the best, you are not the best any more.
                  From that stage there is no progress.

                  Comment


                  • Odg: Formula 1

                    Fetel stvarno razočarao... očekivao sam više od njega, naročito posle kvalifikacija... Ali, što kaže Sale, jedva čekam jedan pravi trkački SUNNY vikend, čisto da vidimo ko šta zna/ume da pokaže...
                    Masa - neću da ga komentarišem, mislim da on nije lik koji može ikada da bude svetski šampion... *%@(D!RY-


                    Comment


                    • Odg: Formula 1

                      [quote author=N_Trooper link=topic=2406.msg123863#msg123863 date=1271594870]
                      Masa - neću da ga komentarišem, mislim da on nije lik koji može ikada da bude svetski šampion... *%@(D!RY-
                      [/quote]

                      stvarno branio sam ga stalno, vrijeđalo me je svaki put kada neko napise kako je los vozac....ali sad se stvarno moram priupitati sta mu je vise?
                      nema nigdje agresivnosti, zelje da krene naprijed da prolazi..sa barichellom se pati 7-8 krugova dodje webber preteče barichella za 4 zavoja.
                      da mi je ovo bila prva trka koju gledam ove sezone mislio bi da raikkonen jos uvijek vozi. apsolutno nigdje želje.
                      schumacher "nepokretna imovina" - njega je jedino i uspio preteći.
                      valjda ce ga malo sunce u barceloni probuditi ovo danas nije bilo dostojno jednog vozaca ferrarija.
                      *New England Patriots*
                      *Scuderia Ferrari Maranello*

                      Comment


                      • Odg: Formula 1

                        Hamilton opet objasnio svima da je najbolji vozac trenutno,mozete da ga volite ili mrzite,ali svako mora da prizna da se radi o strasnom vozacu,vozacu koji je zeljan trkanja,koji uvijek forsira do krajnjih limita,cijedi bolid,cesto pretjera,ali ga je pravo uzivanje gledati.
                        Iskren da budem ne volim Batona i ne volim njegov stil voznje,ali svaka cast za dvije pobjede na prve cetiri trke,ipak pokazuje zasto je sampion,kao sto Sale vec pomenu,zapusio je svima usta,tako meni.
                        Rozberg je slican vozac kao i Baton,vozi gotovo kompjuterski,ne pravi greske,dobar je takticar,zavrsava trke i kupi poene.Ali morace malo agresivnije,jer nece se jos mnogo puta desiti ovakvi vremenski uslovi i ovakva pometnja na stazi.Danas je prvi put od pocetka sezone napravio jednu gresku na stazi,malo izletio,to ga je tada kostalo prve pozicije,sto je jos jedan pokazatelj o kako se preciznom vozacu radi,ali volio bih kada bi bio malo agresivniji,cisto da vidim malo vatre i od njega.
                        Kubicu vise i ne treba pominjati,to je fenomenalan vozac,on u ovakvom Renou pravi fenomenalne stvari,to je za svako divljenje i postovanje.Odlican je danas bio i Petrov,imao je taj zadatak da dodje do bodove posle polovine sampionata i vec na cetvrtoj trci u sampionatu ispunio i taj uslov,fantastican je bio na kraju trke,3 sekunde brzi od Sumahera,2 i nesto od Vebera,obojicu pretekao,pokazao da je vrlo talentovan,da moze postati vrhunski pilot formule 1.
                        Alonso ima bolid,ali od one prve trke nekako za njegove standarde nedovoljno agresivan,za sad je njegovo prokletstvo sto se u trci nalazi iza Mase,koji ga konstantno koci i poremecuje mu ritam,tako da razumijem njegov potez pri danasnjem ulasku i pit stop,svakako nije fer i kolegijalno,ali to je bio jedini nacin da dodje na kraju trke do dobrog mjesta,ovako bi ostao zaglavljen iza Mase i mozda uzeo svega bod-dva.
                        O Masi se vec sve zna,vrhunski vodonosa,nista vise od toga!
                        Fetel je kao i sve vas i mene razocarao,ocekivao sam mnogo vise danas,uslovi su mu odgovarali(bar su trebali da mu odgovaraju),ali nije uradio prakticno nista,Meklaren je sve brzi,sve konkurentniji,bojim se da je RB prosuo previse bodova u dosadasnjem dijelu sampionata i da bi to na kraju moglo da ih kosta titule.
                        A najvece razocaranje za mene je Sumaher,mnogo mi je tesko kad ga vidim u ovakvom stanju,muci se strasno,puno radi tokom trke,ispravlja,sporiji je dosta od drugih vozaca,nema agresivnosti,nema nekog rizika,pa covjek koji je poznat pod nadimkom "Kisni covjek" nije nista uradio ni na jednoj kisnoj trci ove sezone,koliko je bio konkurentan i iznenadjujuce dobar na prve dvije trke,na druge dvije ga nidje nema,ni blijeda sijenka onog neprevazidjenog sampiona,karavan stize u Evropu,nadam se da ce se Sumi probuditi,ima kredit jos par trka i to je to,morace da uradi nesto,inace je poivratak bio totalni fijasko!



                        sigpic

                        Comment


                        • Odg: Formula 1

                          [quote author=Vladan link=topic=2406.msg123979#msg123979 date=1271616549]
                          Hamilton opet objasnio svima da je najbolji vozac trenutno,mozete da ga volite ili mrzite,ali svako mora da prizna da se radi o strasnom vozacu,vozacu koji je zeljan trkanja,koji uvijek forsira do krajnjih limita,cijedi bolid,cesto pretjera,ali ga je pravo uzivanje gledati.
                          Iskren da budem ne volim Batona i ne volim njegov stil voznje,ali svaka cast za dvije pobjede na prve cetiri trke,ipak pokazuje zasto je sampion,kao sto Sale vec pomenu,zapusio je svima usta,tako meni.
                          Rozberg je slican vozac kao i Baton,vozi gotovo kompjuterski,ne pravi greske,dobar je takticar,zavrsava trke i kupi poene.Ali morace malo agresivnije,jer nece se jos mnogo puta desiti ovakvi vremenski uslovi i ovakva pometnja na stazi.Danas je prvi put od pocetka sezone napravio jednu gresku na stazi,malo izletio,to ga je tada kostalo prve pozicije,sto je jos jedan pokazatelj o kako se preciznom vozacu radi,ali volio bih kada bi bio malo agresivniji,cisto da vidim malo vatre i od njega.
                          Kubicu vise i ne treba pominjati,to je fenomenalan vozac,on u ovakvom Renou pravi fenomenalne stvari,to je za svako divljenje i postovanje.Odlican je danas bio i Petrov,imao je taj zadatak da dodje do bodove posle polovine sampionata i vec na cetvrtoj trci u sampionatu ispunio i taj uslov,fantastican je bio na kraju trke,3 sekunde brzi od Sumahera,2 i nesto od Vebera,obojicu pretekao,pokazao da je vrlo talentovan,da moze postati vrhunski pilot formule 1.
                          Alonso ima bolid,ali od one prve trke nekako za njegove standarde nedovoljno agresivan,za sad je njegovo prokletstvo sto se u trci nalazi iza Mase,koji ga konstantno koci i poremecuje mu ritam,tako da razumijem njegov potez pri danasnjem ulasku i pit stop,svakako nije fer i kolegijalno,ali to je bio jedini nacin da dodje na kraju trke do dobrog mjesta,ovako bi ostao zaglavljen iza Mase i mozda uzeo svega bod-dva.
                          O Masi se vec sve zna,vrhunski vodonosa,nista vise od toga!
                          Fetel je kao i sve vas i mene razocarao,ocekivao sam mnogo vise danas,uslovi su mu odgovarali(bar su trebali da mu odgovaraju),ali nije uradio prakticno nista,Meklaren je sve brzi,sve konkurentniji,bojim se da je RB prosuo previse bodova u dosadasnjem dijelu sampionata i da bi to na kraju moglo da ih kosta titule.
                          A najvece razocaranje za mene je Sumaher,mnogo mi je tesko kad ga vidim u ovakvom stanju,muci se strasno,puno radi tokom trke,ispravlja,sporiji je dosta od drugih vozaca,nema agresivnosti,nema nekog rizika,pa covjek koji je poznat pod nadimkom "Kisni covjek" nije nista uradio ni na jednoj kisnoj trci ove sezone,koliko je bio konkurentan i iznenadjujuce dobar na prve dvije trke,na druge dvije ga nidje nema,ni blijeda sijenka onog neprevazidjenog sampiona,karavan stize u Evropu,nadam se da ce se Sumi probuditi,ima kredit jos par trka i to je to,morace da uradi nesto,inace je poivratak bio totalni fijasko!
                          [/quote]
                          +
                          Za iscrpan izvjestaj! @(*6sd$%
                          sigpic
                          Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                          Comment


                          • Odg: Formula 1

                            Vidim da većina nas ovde izvlači slične zaključke do sada, i to je dobro, iako svi imamo svoje favorite. Ja ću opet po svome, jedva čekam jedan normalan, sunčani trkački vikend i da vidimo pravu snagu bolida i vozača, verujem da su se performanse približile nego što je bilo u Bahreinu.

                            Evo jedne dobre analize dosadašnje situacije (mada ovo piše Britanac a oni kad zapucaju, mi smo najbolji i niko nam nije ravan, uvek su preterano pristrasni, zato ih ne volim l5'%9)
                            http://www.bbc.co.uk/blogs/andrewben...amilton_i.html

                            The most important thing is to stay truthful to who you really are, and be down to earth.
                            As soon as you believe you are the best, you are not the best any more.
                            From that stage there is no progress.

                            Comment


                            • Odg: Formula 1

                              Gledo sam juce trku,nisam imao vremena da komentarisem,jer sam odmah po zavrsetku trke,otiso na pecanje.Slazem se sa svim sto ste napisali.Sumaher me je najvise iznervirao,pa saberi se covjece,brukas se,mora pod hitno postici neki dobar rezultat,Hamiltonu svaka cast,Alonso takodjer odlican,Button zahvaljujuci taktici,dosao do pobjede,Massa katastrofalan,Petrov iznenađenje,Kubica odlican,dvojac Red Bulla me razocarao,ocekivao sam mnogo vise od njih,sve u svemu,dobra trka.

                              Comment


                              • Odg: Formula 1

                                Bravo za Batona, krivo mi za Fetela...

                                Comment

                                Working...
                                X