Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sada konacno mogu da odahnem, Spa do 2015 godine.Ostaje jos samo da se produzi ugovor za VN Japana.

    Comment


    • Vaistinu, odahnusmo!

      Comment


      • Dobro, nek se sačuva barem to što se ima.Bilo bi sad previše da tražimo A1Ring mada bi to onako kompletiralo kalendar.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Mesto koje trke bi ti stavio? Ja bih izbacio Singi za A1, a Koreju za London, ali bi morala da se vozi oko mesec dana ranije... Naravno da to necemo videti...

          Comment


          • Originally posted by Vanja #66 View Post
            Mesto koje trke bi ti stavio? Ja bih izbacio Singi za A1, a Koreju za London, ali bi morala da se vozi oko mesec dana ranije... Naravno da to necemo videti...
            Sad te nisam najbolje razumeo.Na koji London misliš?Meni je svaka staza po nečemu draga, ali Singapur i Valensija su kandidati kod mene.Singapur kao konfiguracija staze je grozna.Postoji par dobrih krivina i sekcija ali sve to gubi na kvalitetu kad su okolo ograde i koje kakve prepreke.Valensija manje više slična situacija.Ne biva da staze budu uske i spore.Ako će da usporavaju bolide nek barem staze ne usporavaju.A1Ring, koja god konfiguracija od nje, bi došla kao kec na 11.

            Meni se iskreno Koreja i Indija jako sviđaju.Skoro da su mi omiljene staze.Ne znam kako na to gledate vi, ali pokušajte da gledate samu stazu kao stazu bez okoline.Šangaj mi je takođe nekada bila omiljena staza.To je vrlo jedinstvena staza ali to se ništa ne primeti kad ti je na dan trke preko 50% tribina prazno.Ista stvar je i za Koreju.Posećenost je malo bolja nego u Kini, ali toj stazi bukvalno ništa od srećnih faktora nije išlo na ruku.2010. je padala kiša te staza nije mogla da se pokaže.2011... koja trka je u 2011. mogla da bude dobra osim Kanade?Zato navijam za ovu stazu da im se bar malo posreći ovih godina.Iz perspektive vozača je to jako dobra staza.Eto, Silverston su unakazili promenom 2010., ali to je Silverston.Makar se vozila kružna trka to je kompleks sa istorijom.Zvuči okrutno prema drugim stazama, ali nažalost je tako.Mnogi ne prave razliku između starog i novog Silverstona.Vozio sam na nekim igrama i mnogo mi je draži stari Abbey kompleks šikane sa uzbrdo-nizbrdo S krivinama za redom.
            Indija je još bolja od Koreje, ali nju bije glas bogatunske staze koja je nikla u nedođiji zbog nafte ili drugih ekonomskih razloga.Šteta što te staze nisu u Evropi.Prava šteta.Oni drugi i treći sektori u Indiji su prilično teški da se odvezu savršeno.Potrebno je dosta ritma.Kao što neki pozivaju da se ne pravi nacionalna razlika između ljudi, tako bih ja za ovaj sport voleo da se staze ne procenjuju po poreklu i lokaciji nego po njima samima.

            Da sumiram izbor: Singapur out - A1Ring in.Valensija out - možda Manjikur ili neka nova evropska hibridna staza koja sadrži delove drugih staza kao što će da to ima Austin.




            Nego, da se vratim ja na temu Maldonada.Moram!

            ,,Danas sam čak bio i nežan s Kimijem, dajući mu poziciju..."
            Znači, kad ga neko pretekne on je predao svojevoljno poziciju.Ako ga ne preteknu ili su odstupili jer znaju da je majmun ili nekog udari.

            On dobija sve veću motivaciju svaki put kada ga kazne.Samo čekam kad će početi da glumi Muhameda Alija i da govori kako ga ostali vozači diskriminišu.Nije bitan vozački stil.Problem je ponašanje u duelu.Nema pojma da brani poziciju.Šta on zamišlja da nam je samo znati?!Jako sam se iznervirao i psovao ga kad je udario Pereza.U Valensiji mi je bilo smešno kad je udario Hamiltona.S jedne strane što je Hamilton do tada imao status preagresivnog u duelu, a s druge strane kako je Maldonado krajnje početnički i naivno udario Hamiltona.Trupac kad udari u drvo.

            Samo sam čekao u Valensiji i Silverstonu kad će da izgura ili udari Kimija.Nedao Bog da mu se to desi, organizovao bih neki internet rat protiv njega.Prvi put posle ne znam koliko godina imamo u šampionatu vozača kome preti suspenzija trke.
            Last edited by MarkedOne8; 09-07-12, 16:08.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • Valensija i Katalunja ce se menjati kao i Nirnburgring i Hokenhajm, tako da cemo imati samo jednu trku u Spaniji na godisnjem nivou.

              Idemo postepeno, prvo se otarasiti Singapura, a posle drugih staza koje nam smetaju.

              Comment


              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                http://www.formula1.com/news/headlin...2/6/13511.html

                A, s'a kazete? Kad sam prvi put odgledao prvi pregled kruga (drugi klip), nije mi bila nista posebno, cak ima jako malo mesta za preticanje... Ali, kad sam video poslednju krivinu i ono dramaticno suzenje (1:34). Batali Singapur, ovo bi bila giljotina...





                Mapa. Stavio sam link jer je slika ogromna...
                Marked, na ovu London GP sam mislio... Levak je savrsen!

                Koreja 2010. je bila zanimljiva zbog kise i zbog Vettelovog odustajanja. Nije losa staza, ali meh, nije to to...

                Maldonado je usmeno ukoren i sledeci incident u koem se dokaze da je bio kriv ce imati ozbiljne posledice... osim ako Frank nesto ne izdejstvuje.

                Comment


                • ,,Levak", 'ajde da ga tako zovemo pošto mu ti već dade ime , je dušu dao za Maldonada.

                  Jel vidiš sad zašto toliko spominjem rFactor i iskustvo u njemu?Ovaj onboard krug je najverovatnije vožen u rFactoru.

                  Šta reći za stazu... deluje široko i atraktivno (koliko to dozvoljava tip ulične staze), ali to je još samo jedna ulična staza, ne?Albert Park je definitivno najbolja ulična staza.Ja do skora nisam ni znao da se to tretira kao ulična staza.Ne znam koliko bi ovaj London bio izvodljiv.Svakako bih za tu stazu glasao pre Monaka.Ne znam zašto i dalje drže Monaku u kalendaru.Trebalo bi da se uvede da Monako bude neka vrsta revijalne test trke, da se ne boduje.Najbolje staze su nikle u siromašnim prirodom obdarenim krajevima.Spa je u šumi pored glavnog puta.A1Ring na brdu, gotovo na planini, Hokenhajm u šumi pokraj grada.Ne u gradu nego na rubu grada.Nirburgring na brdu izvan grada.
                  Last edited by MarkedOne8; 09-07-12, 22:07.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Sto rece novinar, ako Maldonado cepi Lewisa tu, redari ce ga pretuci...

                    Nece se Monaco izbaciti dok Monte Carlo ne postane drzava Treceg sveta, sto ce reci nikad!

                    On board je spremljen zajedno sa prezentacionim klipom, verovatno su korisceni delovi iz raznih F1 igrica, ali sigurno ne iz F1 2011...

                    Comment


                    • Znaš i sad da nema druge F1 igrice osim Codemastersove, zbog licenci.Ovo je najverovatnije rFactor ili rFactor 2.Konkretno, u pitanju je Renoov motor, mislim da je baš Red Bull bolid u pitanju.
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • U pravu si, Renaultov je motor... Mada ne bih rekao da je RB jer se on drugacije cuje zbog EBD i ovog sa EDD...

                        Comment


                        • Originally posted by Vanja #66 View Post
                          U pravu si, Renaultov je motor... Mada ne bih rekao da je RB jer se on drugacije cuje zbog EBD i ovog sa EDD...
                          To je tačno, ali ne mogu moderi baš da se obaziru ko ima EBD i kako to utiče na zvuk.Oni naprave zvukove za motore: Ferrari, Mercedes, Renault, Cosworth i samo ih ređaju config fajlovima po timovima.Dakle, u nekom modu Lotus, Red Bull, Williams i Caterham će zvučati potpuno isto.

                          Ako te baš interesuje, odrate kao što sam rekao zvukove za svakog proizvođača motora.Tih zvukova ima više.Low rpm, medium rpm, high rpm i maximum rpm.Sad sve te zvukove još puta dva zato što za svaki imaju kada se povećavaju i spuštaju rpm-ovi.Dakle, otprilike 20-ak zvukova po jednom proizvođaču motora.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Ako neko voli Alena Prosta na historiu ide emisuja o njemu.

                            Comment


                            • Mercedes se povlaci iz F1 na kraju ove godine, ostace AMG F1 tim, pretpostavljam da ce manje vise sve ostalo ostati isto... Bar tako tvrde neke nove spekulacije. Moguce da se time samo upotpunjuje ovu preduga pauza ovakvim tracevima, ali s obzirom na sve sto se dogodilo, a narocito s obzirom na ono sto se nije dogodilo, u ove 3 godine, uopste nije nemoguce. Uz to, ide i prica da bi Mercedes od 2014. mogao da snabdeva samo AMG motorima, a da ce McLaren i FI morati da biraju novog dobavljaca... Bring on McLaren Ferrari Team!

                              To bi mogao da bude pritisak na FIA-u da odustane od pravila da dobavljac moze podrzati samo 3 tima ili pritisak na Ecclestonea da pruzi bolje uslove Mercedesu u novom Konkord ugovoru... Sta mislite?

                              Comment


                              • Procenjivanje dosadašnjih performansi vozača:
                                http://www.jamesallenonf1.com/2012/0...season-so-far/

                                10 – Alonso
                                8.5 – Hamilton
                                8 – Raikkonen
                                7 – Webber, Vettel, Rosberg, Grosjean
                                6.5 – Di Resta, Maldonado
                                6 – Schumacher, Perez, Kobayashi, Hulkenberg, Kovalainen, Glock, De la Rosa, Pic, Petrov,
                                5.5 – Senna
                                5 – Button, Vergne, Ricciardo, Karthikeyan
                                4.5 Massa
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X